اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8401 مورخ:[1392-10-30 06:55:01]
 هشدار معاون وزیر امور خارجه به حامیان جریانات تکفیری/ با آتش بازی نکنید
با اشاره به شهادت دیپلمات ایرانی در یمن

هشدار معاون وزیر امور خارجه به حامیان جریانات تکفیری/ با آتش بازی نکنید

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با اشاره به شهادت دیپلمات ایرانی در یمن گفت: ما به تمامی طرف‌هایی که از جریان‌های تکفیری در منطقه حمایت می‌کنند هشدار می‌دهیم با آتش بازی نکنند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در حاشیه مراسم  ورود پیکر ابوالقاسم اسدی دیپلمات ایرانی که دو روز قبل در یمن به شهادت رسید،  در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: تیمی از سوی وزارت امور خارجه برای بررسی جزئیات کار تعیین شده‌اند. در یمن هم تیمی در وزارت امور خارجه آن کشور مستقر شده‌اند و با مشارکت جهات مختلف قضایی و امنیتی کار را دنبال می‌کنند.

وی همچنین ابراز داشت که به زودی هیأتی برای بررسی جزئیات حادثه ترور شهید اسدی راهی صنعا خواهد شد. ما به تمامی طرف‌هایی که از جریان‌های تکفیری در منطقه حمایت می‌کنند هشدار می‌دهیم که با آتش، بازی نکنند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: تدابیر لازم درباره امنیت دیپلمات‌های ایران در یمن اندیشیده شده است اما مسأله‌ای وجود دارد که بخشی از آن به شرایط موجود در یمن و بخش دیگر آن به برخی مداخلات و تحرکات تکفیری‌های مرتبط با برخی از جریان‌های خارجی برمی‌گردد.

وی همچنین گفت: وزیر خارجه یمن بلافاصله پس از وقوع این حادثه تروریستی با آقای ظریف تماس تلفنی داشت و ضمن ابراز همدردی، توضیح داد که آنها در راستای وظایف قانونی خود اقدامات لازم را انجام داده‌اند اما شرایط در یمن، شرایط خاصی است. ما با درک این شرایط معتقد هستیم مسئولیت دولت یمن در این رابطه بسیار جدی است و باید هم نسبت به امنیت اتباع کشورمان و دیپلماتهایمان و هم نسبت به مجازات عاملان این حادثه اقدام کنند.

معاون وزیر خارجه ادامه داد: اقدامات و تدابیر لازم برای مقابله با تداوم چنین تحرکاتی اندیشیده شده است و برخی طرف‌هایی که از جریانات تکفیری در منطقه حمایت می‌کنند، در کنار دولت یمن که نمی‌شود مسئولیت آن را نادیده گرفت، مسئول هستند و با روشن شدن ابعاد دقیق تحقیقات نسبت به این پرونده و پرونده حادثه تروریستی علیه سفارت کشورمان در بیروت جزئیات بیشتری در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا