اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8326 مورخ:[1392-10-25 08:46:01]
استمداد دولت از نیروهای مسلح برای آبادانی کشور/ باید الگوی مقاومت و سازندگی باشیم
روحانی در صبحگاه نیروهای مسلح خوزستان عنوان کرد

استمداد دولت از نیروهای مسلح برای آبادانی کشور/ باید الگوی مقاومت و سازندگی باشیم

رییس‌جمهور گفت: دولت باید برای آبادانی کشور تلاش کند و در این راستا دست نیاز به سمت نیروهای مسلح دراز می‌کند.

 

به گزارش مازنداصناف و به نقل از خبرگزاری فارس ،  سخنرانی حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهور در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان خوزستان در ستاد فرماندهی لشکر 92 زرهی آغاز شد.


سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و حجت‌الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات، رییس جمهور را در این برنامه همراهی می‌کنند.

رئیس‌جمهور در این دیدار با بررسی عملکرد نیروهای مسلح در 8 سال دفاع مقدس، به عملیات شکست حصر آبادان اشاره و تصریح کرد: این عملیات در واقع آغاز پیروزی در برابر متجاوزان بود و طریق القدس و فتح‌المبین، سطح رزمندگان اسلام را آشکار کرد.

وی اضافه کرد: آزادی خرمشهر دل همه ایرانیان و آزادی خواهان را از غصه رها کرد؛ عملیات‌های رمضان، والفجر، خیبر، بدر، کربلای 4 و کربلای 5 و همه عملیات‌های سرنوشت‌ساز که در این استان شاهد بودیم و دلاوری‌هایی که در این استان شکل گرفت دل ایرانیان را شاد کرد، البته سایر استان‌های میانی و غربی و سراسر میهن اسلامی نیز این دلاوری‌ها را داشتند.

روحانی با تأکید بر اینکه خوزستان نماد مقاومت یک ملت است، گفت: آذری، فارس، لر، ترکمن، سیستانی، عرب همه در این سرزمین جنگیده‌اند و به خوزستان آمدند و از مرزها دفاع کردند گویی در دفاع مقدس یک بار دیگر انسجام، اتحاد و بالاتر ساخت هویت ملی ایرانیان شکل گرفت.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: امروز خوزستان نباید تنها یادگار مقاومت باشد که باید باشد و تنها نباید راهیان نور، سرزمین‌های پاک ایثار، فداکاری و ایستادگی ملت خود را مشاهده کنند که باید مشاهده کند. امروز در کنار بازدید از این سرزمین باید از آبادانی خوزستان و این سرزمین سبز نیز سخن گفت.

وی با بیان اینکه باید مزرعه‌های باشکوه، صنعت شکوهمند و شهرهای بازسازی شده بهتر از قبل از جنگ باشد، یادآور شد: امروز رسالت دیگری بر عهده همه ماست همانطور که در دفاع مقدس ما در این منطقه و جهان الگو شدیم و 8 سال در برابر متجاوزان ایستادیم امروز هم باید در آبادانی این سرزمین الگو شویم.

روحانی با بیان اینکه ما باید الگوی دفاع، مقاومت و استقامت باشیم و همزمان الگوی سازندگی و توسعه نیز باشیم، افزود: نیروهای مسلح همانطور که پاسدار مرزهای این سرزمین هستند و برای دفاع از سرزمینشان تحت فرامین و ولایت ولی امر نگاهشان به بیرون مرزهاست و با چشم تیزبین خود تحرکات دشمنان و رقیبان را به دقت نظاره می‌کنند، نگاه دیگری هم به دیگر دشمنان کند یعنی توسعه نیافتگی، حاشیه‌نشینی، بیکاری و مشکلات اقتصادی که اینها هم دشمنان ملت ما هستند.

وی ادامه داد: دولت به همان نسبتی که مصمم است از مرزهای این سرزمین به کمک نیروهای جان بر کف و مسلح دفاع کند باید از توسعه و پیشرفت کشور نیز دفاع کند؛ در این راه دولت دست نیاز به سمت نیروهای مسلح دراز می‌کند.

رئیس‌جمهور یادآور شد: نیروهای مسلح هستند که می‌توانند کشوری امن، استانی امن و مرزهایی امن را برای توسعه بسازند بدون زیربنای امن و امنیت، هیچگونه توسعه و پیشرفتی امکان‌پذیر نیست. شاید برخی از تصمیمات دولت کار شما را برای دفاع از این سرزمین سخت‌تر و پیچیده‌تر کند. ممکن است نیاز باشد حضور ظاهری آنها کمرنگ اما حضور باطنی آنها و هوشمندی و هوشیاری آنها نسبت به گذشته بیشتر شود. باید سرزمین‌های بیشتری را در اختیار مردم قرار دهیم تا برای این استان تلاش کنند.

روحانی یادآور شد: کشور و ملت ایران صلح‌ دوست است و ما هرگز به کشوری حمله نکردیم و هرگز قصد تجاوز به کشوری را نداریم، ما حتی در جنگ دفاع کردیم و مدافع بودیم، جنگ به ما تحمیل شد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح ما همیشه آماده‌اند اما جنگ‌طلب نیستند، یادآور شد: ما در دنیای سیاست طرفدار صلح هستیم و برای استقرار آن به نیروهای مسلح توانمند، آموزش دیده و قدرتمند نیاز داریم.

وی با بیان اینکه همانگونه که حاضر نیستیم یک کیلومتر از سرزمین‌مان مورد تجاوز قرار گیرد نسبت به حقوقمان نیز اینچنین هستیم، یادآور شد: ما دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم و به همه کنوانسیون‌های بین‌المللی در زمینه سلاح‌های کشتار جمعی و منع آن پیوسته‌ایم اما در عین حال از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نخواهیم آمد.

رئیس‌جمهور در پایان خاطر نشان کرد: ما فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر می‌خواهیم. در فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای از هر چه حق ماست کوتاه نمی‌آییم و ما هیچگاه همانگونه که فتوای مقام معظم رهبری است هرگز دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیستیم.
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا