اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8309 مورخ:[1392-10-24 14:42:01]
 جنگ قفس‌های توری را نیلسون می‌برد یا رحمتی؟/ تمام رکوردهای گلرهای سرخابی‌

جنگ قفس‌های توری را نیلسون می‌برد یا رحمتی؟/ تمام رکوردهای گلرهای سرخابی‌

رحمتی تا به حال در ۷ دربی به میدان رفته است و از سوی دیگر نیلسون تنها تجربه حضور در ۳ دربی را دارد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، دربی 78 در حالی روز جمعه به میزبانی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود که همواره آمار و ارقام مربوط به دیدارهای دربی می‌تواند برای طرفداران این دو تیم در آستانه این دیدار جالب و قابل توجه باشد.

در این گزارش قصد داریم به وضعیت دروازه‌بان‌های دو تیم در آستانه پرداخته و آمار و ارقام مربوط به سید مهدی رحمتی، دروازه‌بان استقلال و نیلسون، گلر سرخ‌ها در لیگ برتر فصل جاری و همچنین دربی‌هایی که این دو وظیفه حراست از دروازه سرخابی‌‌ها را برعهده داشتند بپردازیم.

*رکورد کلین‌شیت نیلسون بهتر از رحمتی

با سپری شدن حدود سه چهارم از رقابت‌های لیگ برتر در حال حاضر نسبت به شرایط تیم‌ها می‌توان با دقت بیشتری به اظهارنظر و حتی پیش‌بینی پرداخت.

هفته گذشته هفته بیست و دوم رقابت‌ها سپری شد و جالب اینکه طی تمام این هفته‌ها، وظیفه حراست از هر دو دروازه استقلال و پرسپولیس بر عهده رحمتی و نیلسون بوده است که در این بین البته گلر سرخ‌ها شرایط بهتری دارد.

نیلسون در 22 هفته گذشته در 14 بازی دروازه خود را بسته نگه داشته است تا 14 کلین‌شیت را به نام خود در فصل جاری به ثبت برساند.

پرسپولیس در فصل جاری با 10 گل خورده از این لحاظ بهترین آمار را دارد. بر همین اساس نیلسون علاوه بر اینکه در 14 مسابقه دروزاه خود را بسته نگه داشته است در 6 بازی هر یک  و در 2 بازی هر کدام دو گل دریافت کرده‌اند.

از سوی دیگر نیلسون پس از برتری 2 بر یک پرسپولیس در هفته هفدهم مقابل ذوب‌آهن در 4 دیدار پیاپی دروزاه‌اش را بسته نگه داشت که در نهایت این رکورد در دیدار مقابل فولاد نیز شکسته شد.

از این لحاظ رحمتی یک مقدار از رقیبش در درون دروازه پرسپولیس عقب‌تر است تا جایی که گلر آبی‌ها تنها در 11 بازی دروازه تیمش را بسته نگه داشته است.

استقلال در 22 دیدار امسال 15 گل دریافت کرده است که در این بین رحمتی در 11 مسابقه گل نخورده است، در 7 مسابقه هر کدام یک گل دریافت کرده است و در 4 بازی دیگر هر کدام دو گل را پذیرا شده است.

بنابراین نکته قابل توجه در عملکرد دو دروازه‌بان این مورد است که در هیچ کدام از یک دیدارهای امسال تیمشان بیشتر از دو گل را پذیرا نشده‌اند.

رحمتی از 7 آبان ماه امسال و از روز خداحافظی مجیدی هنوز در ورزشگاه آزادی گل نخورده است و رکورد بسته نگه داشتن دروزاه استقلال از سوی رحمتی در مسابقات پیاپی این گلر نیز به 3 مسابقه پیاپی می‌رسد.

*رحمتی در دربی‌‌ها باتجربه‌تر از نیلسون

از لحاظ حضور در دربی‌های گذشته و تجربه پشت سر گذاشتن این مسابقه حساس و متفاوت، رحمتی نسبت به نیلسون وضعیت بهتری دارد و به قول معروف  باتجربه‌تر است.

رحمتی تا به حال در 7 دربی به میدان رفته است و از سوی دیگر نیلسون تنها تجربه حضور در 3 دربی را دارد.

جالب اینکه هر 3 مسابقه‌ای که نیلسون در آن به میدان رفته است با 3 تساوی بدون گل به پایان رسیده تا این گلر برزیلی نه شکستی را در دربی تجربه کرده باشد و نه گل خورده‌ای.

از سوی دیگر رحمتی در 7 دیداری که برای استقلال در دربی‌ها به میدان رفته است 2 پیروزی، 2 شکست و 3 تساوی را تجربه کرده است.

رحمتی در این 7 مسابقه 5 گل دریافت کرده که این گل‌ها در دربی‌های 61 و 74 برای پرسپولیس به ثمر رسیده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا