اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8302 مورخ:[1392-10-24 14:06:01]
 کمالوندی: ایران در حال حاضر به‌ دنبال غنی‌سازی ۶۰ درصدی نیست
در گفت‌وگو با العالم

کمالوندی: ایران در حال حاضر به‌ دنبال غنی‌سازی ۶۰ درصدی نیست

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: ایران در آینده به درصدهای مختلف غنی‌سازی اورانیوم نیاز دارد، اما این بدان معنا نیست که اکنون به دنبال غنی‌سازی 60 درصدی است، هر چند برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهان آن بودند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، «بهروز کمالوندی»،  سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفت‌وگو با برنامه پانورامای شبکه العالم  تاکید کرد، توافق هسته‌ای ژنو علاوه بر گروه 1+5 و ایران، به نفع همه کشورهاست و همه طرف‌ها و کشورها نیز از توافق هسته‌ای ایران سود خواهند برد.

کمالوندی تاکید کرد: ایران در صدد کمک به برقراری مجدد ثبات منطقه است و ایجاد بی ثباتی به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست به ویژه کشورهایی که با بحرانهای مختلف روبرو هستند.

وی تصریح کرد: به دلیل اهمیت ایران در منطقه، مواضع کشورهای غربی نیز در حال تغییر است و دستاورد تهران در این زمینه که اهمیت زیادی نیز دارد، پذیرفتن حق فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران و احترام گذاشتن کشورهای غربی به این حق است.

کمالوندی خاطرنشان کرد: پس از مذاکرات دشوار و نشست های متعدد که چندین سال به طول انجامید، غرب به این نتیجه رسیده است که باید اجرای این توافق را عملی کرده و گام اول را بردارد تا زمینه مناسبی برای اقدامات بعدی در خصوص رسیدن به توافق نهایی برداشته شود.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران برنامه هسته‌ای خود را از سالها پیش آغاز کرده و بدون اینکه از مسیر مسالمت آمیز خارج شود، فعالیت خود را ادامه خواهد داد و با همه دولتهای منطقه نیز تماس گرفته و معتقدیم که برنامه  هسته‌ای ما صلح آمیز است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: ایران درآینده به درصدهای مختلف غنی‌سازی اروانیوم نیاز دارد، اما این بدان معنا نیست که جمهوری اسلامی ایران اکنون به دنبال غنی سازی 60 درصدی است، هرچند برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهان آن بودند.

وی افزود: تصور نمی‌کنم که در شرایط فعلی غنی سازی در این سطح صورت گیرد، زیرا با اجرای توافق هسته‌ای در تضاد است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در عین حال گفت: چیزی که اهمیت دارد، نگرانی نمایندگان مجلس از کوتاه آمدن ایران از حقوق هسته‌ای است که حق غیر قابل مذاکره ملت است، آنها می‌خواهند مطمئن شوند که هیات مذاکره کننده ایرانی براساس ارادۀ ملت ایران گام برمی‌دارد.

کمالوندی با تاکید براین که دولت و در رأس آن رییس جمهور، به عقاید نمایندگان مجلس احترام خواهند گذاشت، افزود: حتی اگر مجلس مصوبه‌ای مطرح کند، بدون شک با هماهنگی دولت خواهد بود زیرا تمام ارکان نظام از جمله رهبری معظم و مجلس، حامی دولت و هیات مذاکره کننده هسته ای هستند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا