اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8283 مورخ:[1392-10-24 09:51:01]
کری دنبال «جایزه صلح نوبل» است/ تلاش‌ او برای سازش ناشی از تفکرات وسواسی و آخرالزمانی است
انتقادات تند وزیر جنگ رژیم‌ صهیونیستی از وزیر خارجه آمریکا

کری دنبال «جایزه صلح نوبل» است/ تلاش‌ او برای سازش ناشی از تفکرات وسواسی و آخرالزمانی است

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی اختصاصی متن اظهارات تند وزیر جنگ رژیم ‌صهیونیستی در مورد «جان کری» را منتشر کرد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی اختصاصی متن اظهارات «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی در یک نشست خصوصی را منتشر کرد. وی در این نشست انتقادات تندی را علیه «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و تلاش‌های او برای پیشبرد مذاکرات سازش، مطرح کرده است.

یعلون که پیش از این هم به صورت علنی از سیاست خارجی آمریکا انتقاد کرده بود، تلاش برای موفقیت مذاکرات سازش را بی‌مورد و برآمده از «یک حس غیرقابل‌توضیح وسواسی و آخرالزمانی» دانسته است.

وی همچنین گفته است: «تنها چیزی که می‌تواند اسرائیل را حفظ کند، این است که کری یک جایزه صلح نوبل بگیرد و دست از سر ما بردارد.»

وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی همچنین گفته است که در واقع هیچ مذاکراتی بین اسرائیل و تشکیلات خودگردان در جریان نیست، بلکه این آمریکاست که با اسرائیل و تشکیلات خودگردان مذاکره می‌کند.

او در بخش دیگری از اظهارات جنجالی‌اش گفته طرحی که کری در هفته‌های اخیر به طرفین مذاکرات ارائه کرده، «حتی به اندازه کاغذی هم که برای نوشتن آن به هدر رفته ارزش ندارد. در این طرح نه امنیت هست، نه صلح. تنها در صورتی که به طور مداوم در «جودا و سامریه» (کرانه باختری) و رود اردن حضور داشته باشیم می‌توانیم مطمئن شویم که فرودگاه «بن‌گوریون» و شهر «نتانیا» از هر جهت هدف موشک قرار نمی‌گیرد.»

کری از زمان آغاز به کار خود به عنوان وزیر خارجه آمریکا دستکم 10 بار به فلسطین اشغالی سفر کرده است. وی در تلاش است تا طرفین مذاکرات سازش را به امضای توافقنامه «چارچوب وضعیت نهایی» متقاعد کند. اظهارات یعلون در حالی مطرح شده که رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند در طرح پیشنهادی کری، تمام منافع اسرائیل در نظر گرفته شده است.

» برچسب ها : , انتقاد , وزیر جنگ , اسرائیل , جان کری , انتقاد , وزیر جنگ , اسرائیل , جان کریمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا