اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8243 مورخ:[1392-10-22 16:26:01]
 فتح‌الله‌زاده: در پست نکونام نگرانی نداریم/ اگر رضایت نمی‌دادیم نمی‌توانست برود

فتح‌الله‌زاده: در پست نکونام نگرانی نداریم/ اگر رضایت نمی‌دادیم نمی‌توانست برود

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: در پست جواد نکونام نگرانی نداریم چرا که ساموئل و تیموریان هستند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، علی فتح‌الله‌زاده بعد از جلسه با جواد نکونام در جمع خبرنگاران گفت: قبل از اینکه بخواهم در مورد نکونام صحبت کنم باید از برخی روزنامه‌ها و مطبوعات گله کنم، آنهایی که ذهنیت خودشان را به شکل واقعیت می‌نویسند و همه را دچار مشکل می‌کنند. برخی می‌گویند حق و حقوق باشگاه چه شد؟ آیا باید به شما جواد بدهم یا به مسئولان بالاتر؟ اگر از این روزنامه‌ها شکایت کنیم می‌آیند و می‌گویند تو را به خدا رضایت بده.

وی ادامه داد: برخی از این روزنامه‌ها نوشته‌اند زندی رفت و هیچ پولی نگرفت. فلان بازیکن جدا شد و پولی نگرفت من صراحتاً گفتم که از ترانسفر پژمان منتظری پولی به ما نخواهد رسید اما با این وجود از این بازیکن هم پول گرفتم. از زندی هم پول گرفتم، 37-38درصد پول گرفتم. من که بازیکن را به راحتی رها نمی‌کنم تا برود.

مدیرعامل استقلال تصریح کرد: در مورد نکونام هم می‌گویند بندی در قراردادش هست که می‌تواند آزاد شود. اگر این بند در قراردادش بود پس چرا شش جلسه پیش ما آمده است تا رضایت بگیرد؟ صراحتاً بگویم یک روزنامه به ما کم‌لطفی می‌کند. ما با این همه مشکل که داریم در حال حاضر صدر جدول هستیم. از صدر که بالاتر نداریم. مگر می‌شود بالاتر از صدر هم رفت؟

فتح‌الله‌زاده افزود: استقلال در حالی این نتایج را گرفته که سه بازیکن درجه اولش را از دست داده است، فرهاد مجیدی،‌ پژمان منتظری و جواد نکونام، نکونام در این بازی‌ نبود ولی ما سه امتیاز را گرفتیم. سرمربی ما تحت فشار است، با این حال کارش را به خوبی انجام می‌دهد، اینجا فرق یک مربی خوب و متوسط مشخص می‌شود. تیمش را جمع وجور می‌کند و نتیجه می‌گیرد.

مدیرعامل در مورد جلسه با جواد نکونام گفت: امروز همه آمده بودند تا نگویند من تنهایی تصمیم گرفتم. منصور پورحیدری عضو هیئت مدیره و رئیس کمیته فنی. امیر قلعه‌نویی نفر اول کادر فنی، آقای نظری جویباری قائم‌مقام باشگاه و همچنین ساعدی و نوری‌فر هم بودند تا یک تصمیم جمعی بگیریم. ما همگی اصرار کردیم که نکونام بماند و حتی گفتیم که دو سه هفته برود و استراحت کند تا از نظر روحی و روانی شرایط بهتری داشته باشد اما او ترجیح داد که از استقلال جدا شود. به هر دلیلی که بود، گفت نمی‌خواهم بمانم. ما هم مخالفت نکردیم چون در آن صورت باید 700-800میلیون پول می‌دادیم و از آن بازیکن هم نمی‌توانستیم استفاده کنیم و همیشه حاشیه وجود داشت اما اکنون با جدایی نکونام هم پول نمی‌دهیم و هم پولی می‌گیریم البته جدایی نکونام برخلاف میل باطنی من و قلعه‌نویی بود. نکونام باید 20درصد از مبلغ قراردادش با باشگاه الغرافه قطر را به ما پرداخت کند.

وی در مورد اینکه نکونام گفته است حرف‌هایی که مدیران استقلال گفته‌اند درست نبوده، اظهار داشت: اجازه بدهید در آستانه دربی بیشتر از این صحبت نکنم و موضوع را باز نکنم. به همین مقدار که کلیات را گفتم بسنده کنیم و بعد از دربی من در خدمتتان هستم تا بیشتر بگویم.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه نکونام به خاطر اختلاف‌نظر با سرمربی از این تیم جدا شد، گفت: سلایق فرق می‌کند. این تصمیم جمعی ما بود و باید بگویم او نتوانست با همه ما کار کند البته سرمربی است که تصمیم می‌گیرد که بازیکنی در ترکیب باشد یا نباشد. برخی حرف‌ها نیز رد و بدل شد که سوءتفاهم به وجود آورد. اعتقادم این است که می‌توانستیم بیشتر به هم نزدیک شویم و با هم ادامه بدهیم اما آقاجواد احساس کرد دیگر نمی‌شود ادامه داد و همه نتوانستیم با او کار کنیم. به او هم حق می‌دهیم که بخواهد پیشرفت کند. ما در شرایط حساسی هستیم و همه‌جوره تحت فشار قرار داریم.

وی با اشاره به دیدار روز گذشته با استقلال خوزستان گفت: همه دیدند که روی نظری پنالتی شد اما من و سرمربی تیم اعتراضی نکردیم و سکوت کردیم، پنالتی‌هایی که به سود ما گرفته شده را با پنالتی‌هایی که برای ما نگرفته‌اند مقایسه کنید. حاضریم پنالتی‌هایی را که نگرفته‌اند را بگیریم و پنالتی‌هایی که به سودمان گرفته‌اند را پس بدهیم.

فتح‌الله‌زاده در مورد پست جواد نکونام در استقلال گفت: ما به آقاجواد نیاز داشتیم و بودنش به ما قوت قلب می‌داد اما در این پست نگرانی نداریم زیرا آندرانیک تیموریان و ساموئل هستند. هرچند دوست داشتیم نکونام را نگه داریم.

وی در مورد اینکه ظاهراً نکونام دوست نداشت به خاطر جام‌جهانی در لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال بازی کند، گفت:‌ من که از ذهن آدم‌ها خبر ندارم، قلعه‌نویی هم حق دارد که ناراحت باشد، 7ماه برای بازیکنان زحمت کشیده و کار یادشان داده. اعتقاد راسخ دارم با وجود قلعه‌نویی و بازیکنان بزرگی که داریم و با وجود همه مشکلات همه چیز را پشت سر گذاشته‌ایم و همچنان مدعی اصلی قهرمانی هستیم و روز به روز بهتر خواهیم شد.

وی در مورد اینکه کری بین استقلال و پرسپولیس شروع شده و آنها نیز از شیرخوارگاه آمنه بازدید کرده‌اند، گفت: به هر حال خوشحالیم زیرا کار خوب از هرکسی که انجام شود، خوب است. ما نمی‌خواهیم کری بخوانیم اما ما در دربی چه ببریم چه ببازیم وضعیتمان بهتر از حریف است و در جایگاه بهتری در جدول قرار می‌گیریم. آیا این کری است؟

مدیرعامل استقلال در مورد اینکه امیری باعث جدایی نکونام از استقلال شد، گفت: این مسئله در جلسه هم مطرح شد اما باید بگویم اصلاً فرض را بر این بگذاریم که او به اشتباه گفته است که قلعه‌نویی نکونام را نمی‌خواهد. امروز که رو در رو بودیم. باید فرض را کنار می‌گذاشتیم. امیر قلعه‌نویی گفت که نمی‌خواهم نکونام برود اما نکونام قصد داشت به هر دلیلی که برای خودش محترم است، جدا شود. ما اگر با جدایی نکونام موافقت نمی‌کردیم او نمی‌توانست برود.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه نکونام گفته بود در صورت عدم موافقت بازی نمی‌کردم، گفت: نمی‌توانست بازی نکند. او بازیکن حرفه‌ای است و قرارداد حرفه‌ای داریم که کاملاً قرص و محکم بود بنابراین تا ما موافقت نمی‌کردیم نمی‌توانست از تیم ما جدا شود. چرا برخی حاشیه درست می‌کنند و می‌گویند بندی در قراردادش بوده با این حال چون بازی حساس دربی را در پیش داریم به نظر او احترام گذاشتیم. هر بازیکنی که برای استقلال زحمت کشیده باشد به او احترام می‌گذارم حتی اگر بخواهد با شرایط بدی برود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا