اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 818 مورخ:[1391-04-09 12:30:02]
در پی گرانی‌های اخیر صورت گرفت
عرضه میوه و مرغ در جایگاه‌های جدید

در پی گرانی‌های اخیر صورت گرفت

اولتیماتوم فرماندار نوشهر به بازاریان متخاطی

همزمان با گرانی چند وقت اخیر، فرماندار نوشهر به بازاریان متخاطی این شهر اولتیماتوم داد.

محمدعلی قمی‌اولی در نوشهر با بیان عزم جدی این شهرستان برای مبارزه با گران‌فروشی بازار اظهار داشت: به بازار میوه و تره‌بار و پروتئینی نوشهر 10 روز فرصت داده شده تا نسبت به تعدیل و یکسان‌سازی قیمت‌ها اقدام کنند و در صورت ادامه فضای گران‌فروشی، بازار جدید و جایگاه ویژه عرضه میوه و پروتئین با قیمت واقعی و دولتی برپا می‌شود.

این مسئول ادامه داد: برخی بازاریان به بهانه گردشگرپذیری منطقه، با نگاه انتفاعی مبادرت به عرضه میوه‌های لوکس و گران‌قیمت می‌کنند که همین باعث شده تا توانایی خرید میوه و پروتئین برای دهک‌های پایین جامعه مورد تهدید قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر بازار میوه و تره‌بار در شرایط کنونی گفت: در حالی که اکثریت بازاریان نوشهری را متدینان و افراد اخلاق‌مدار تشکیل می‌دهد، اما عده‌ای سودجو به سبب زیاده‌خواهی تعادل عرضه میوه‌و تره‌بار را برهم زده‌اند که ظرف چند روز طرح ویژه مبارزه با گران‌فروشی یا کم‌فروشی در نوشهر به اجرا در خواهد آمد.

فرماندار نوشهر خطاب به متولیان بازار متذکر شد: نباید نسبت به حقوق حقه مردم بی‌تفاوت بود و در مسیر تحقق این حقوق، اکیپ‌های مختلف متشکل از بازرسان اصناف، ماموران تعزیرات حکومتی، اداره صنعت معدن و تجارت و نماینده فرمانداری برای کنترل بازار با متخاطیان عرضه میوه و تره‌بار و پروتئین به شدت برخورد می‌کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا