اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8058 مورخ:[1392-10-16 16:18:01]
 فساد مالی 80 نفر در پرونده کرسنت/چند مرتبه با مطهری در مورد مواضعش صحبت کردم
زاکانی خبر داد:

فساد مالی 80 نفر در پرونده کرسنت/چند مرتبه با مطهری در مورد مواضعش صحبت کردم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جریان پرونده کرسنت 80 نفر پول گرفته اند که اسامی این افراد را به دستگاه های دولتی و قوه قضائیه ارسال کرده ایم.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از دانا،علیرضا زاکانی ، پیش از ظهر امروز طی سخنانی در همایش بصیرتی تجدید میثاق با ولایت که به همت سازمان بسیج کارمندان سپاه استان قم و با حضور مدیران استانی در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت و قدرت بالای ایران اسلامی در عرصه بین المللی اظهار داشت: خود کارشناسان و صاحب نظران غربی امروز به قدرت بالای ایران در معادلات بین المللی معترف هستند و حتی کارشناسان آمریکایی گفته اند که آمریکا باید به ایران برای حضور در مذاکرات ژنو 2 که مربوط به قضایای سوریه است، التماس کند.

وی در ادامه با اشاره به این که در شرایط کنونی به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری ، ما در یک پیچ بزرگ تاریخی قرار داریم، گفت: لازمه موفقیت در این دوره خطیر، تکیه بر بصیرت و ولایت مداری است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان این که امروز در نقطه حساسی در عرصه جهاد اکبر قرار داریم ، ابراز داشت: بصیرت به عنوان یک نیاز اساسی امروز جامعه ما عوامل و ابعاد مختلفی دارد که می بایست به آن ها عنایت و توجه لازم را داشت

وی افزود: یکی از ابعاد بصیرت ناظر به شناخت دوست و دشمن است و بُعد دیگر مربوط به این می شود که اساساً در صحنه عمل میزان تاثیر دشمن بر روی گروه دوستان را بسنجیم و ارزیابی کنیم

زاکانی در ادامه با بیان این که از ابتدای تاریخ انقلاب جریان حق و باطل وجود داشته است ،گفت: تا قبل از انقلاب 2 جریان سلطه گر و سلطه پذیر وجود داشته است که به برکت انقلاب اسلامی قطب سوم سطله ستیز در دنیا با هدایت جمهوری اسلامی ایران به وجود آمد.

وی پرچم انقلاب اسلامی را پرچم انبیاء الهی دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران توانسته است در قطب سلطه گر زلزله ایجاد کند.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی ها  و موفقیت های اخیر دولت سوریه در جنگ با تروریست ها، تاکید کرد: در یک سال اخیر دولت سوریه با فرهنگ بسیجی و شهادت طلبی توانست تروریست ها را از شهرهای مختلف سوریه به عقب براند به طوری که تروریست ها هم اکنون در سردرگمی محض قرار دارند و به جان همدیگر افتاده اند.

وی با بیان این که جهان اسلام قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بر رژیم شاهنشاهی ، حول دو جریان ، یکی وابسته به عربستان و دیگری جریان های غیرمتمرکز با نام اخوان المسلمین در تمام کشور های اسلامی جریان داشت، اظهار داشت:  انقلاب اسلامی توانست با رشد و شکوفایی به قطب اصلی جریان سلطه ستیز در دنیای اسلام تبدیل شود و رهبری این جریان را در دست بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس در بخشی از صحبت های خود با اشاره به ناآرامی های اخیر در استان الانبار عراق گفت:با توجه به این که ارتش عراق که یک ارتش قوی و جنگ دیده است تکفیری ها با این اقدامات خود اشتباه بسیار بزرگی کردند که البته با شکست و سرنگونی که در انتظارشان است ، موجب تضعیف بیش از پیش خود در سوریه هم خواهند شد.

وی در ادامه با بیان این که کارگزاران ، برخی اصلاح طلبان و جریان انحرافی غیر خودی نیستند،گفت: این جریان ها خودی هایی هستند که از مقام ولایت فقیه جلو افتاده اند به طوری که برخی مواقع دست به حرکت های غیراصولی می زنند.

زاکانی  در ادامه افزود:این دسته از افراد فکرشان سلطه پذیر است و معتقدند که باید به راحتی با قدرت های سلطه جو کنار آمد که رابطه ما به عنوان جریان اصولگرا با این دسته رابطه رقابت و دوستی در راستای منافع نظام است.

وی با بیان این که جریان اصولگرایی که آرمان گرای واقع بین است،  مدنظر رهبری است،خاطر نشان کرد: جریان های اصولگرایی که تنها آرمان گرا و یا تنها واقع بین هستند از معیارهای اصلی که رهبر معظم انقلاب مشخص کرده اند به دور هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای 1+5 ابراز داشت: تیم مذاکره کننده هسته ای مورد حمایت نظام و مردم است و باید در این خصوص نگاه ملی داشته باشیم.

وی با بیان این که نرمش قهرمانانه باید از دل آرمان های انقلاب بیرون آید، بیان داشت:تیم مذاکره کننده هسته ای باید آرمان گرای واقع بین باشد و در ادامه این راهی که شروع شده است نباید از مطالبات مردم کوتاه بیایند.
 

هیچ اعتقادی به سخنان مطهری ندارم

زاکانی در حاشیه این مراسم  در گفت‌وگویی با خبرنگار قم فردا گفت: متاسفانه آقای مطهری اطلاعاتی ناکافی دارد و چند مرتبه هم بنده با وی درباره مواضع اخیرش صحبت کرده ام؛ به نظر می رسد که دیگران می آیند ایشان را دوره کرده و اطلاعات نادرست به او می دهند و ایشان هم مبتنی برهمین اطلاعات ناقص، دست به موضع گیری های نادرست و نسنجیده می زند.

وی اضافه کرد:  چند روز پیش آقای مطهری را دیدم و گفتم که این حرف هایی که زده ای خیلی جای تامل و اشکال دارد؛ با این وجود به اعتقاد من، در نوع مواجهه با آقای مطهری و افرادی از این دست باید دقت کافی را داشت و از سویی این طور نباشد که ما افراد را صفر و صدی دیده و قضاوت کنیم چرا که  امروز صحنه تحولات کشور، صحنه پیچیده و حساسی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به نقش فتنه گران در قضایای ناگوار سال 88 و حرفهای اخیر سعید حجاریان که گفته بود مجلس باید منحل شود، اظهار داشت: به نظر من تکلیف این افراد معلوم است به این معنی که این افراد، در سال های موسوم به دوم خرداد، شعارهای مردم پسند سر می دادند ، اما  همین که مردم آنها را در سال 84 انتخاب نکردند ، مردم را محکوم کرده و پیروزی مخالفین خود را در نتیجه حرکات پوپولیستی توصیف کردند!

زاکانی همچنین افزود: این افراد به اصطلاح مدافع قانون و حقوق مردم در سخنان اخیر خود نشان داده اند که تحمل مجلس به عنوان نماد مردم سالاری دینی که برخاسته از خواست و مطالبه مردم است را هم ندارند و خواستار انحلال آن هستند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از این جهت معتقد هستم که بیان آنها باید نقد شود و منطق غلط آن برای جامعه معلوم شود و از سویی می بایست کسانی که از دوستان اینها هستند به آنها  بگویند که این مسیری که در پیش گرفته اند به هیچ وجه مناسب نیست و حتی اگر دنیای خودشان را هم می خواهند نباید این مسیر غلط را بروند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا