اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7955 مورخ:[1392-10-13 13:11:01]
فرجی:تلاش شده نگرانی‌های پخش کننده و سینمادار کاهش یابد/فعال بودن گروه آزاد در تمام سال

فرجی:تلاش شده نگرانی‌های پخش کننده و سینمادار کاهش یابد/فعال بودن گروه آزاد در تمام سال

عضو گروه تدوین آئین نامه و ضوابط نمایش سال 93 با اشاره به اینکه محوریت این آئین‌نامه مخاطب است گفت:در آئین‌نامه 93 تلاش شده نگرانی‌های تولید‌کننده، پخش‌کننده و سینمادار کاهش یابد و این مشکلات به حداقل برسد و گروه آزاد در تمام سال فعال خواهد بود.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از محمدرضا فرجی عضو گروه تدوین آئین نامه و ضوابط نمایش سال 93 در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سینمای خبرگزاری فارس، درباره اینکه آیئن‌نامه نمایش سال 93 چقدر و چگونه می‌تواند ضعف‌های اکران در سال‌های گذشته را برطرف کند گفت: محوریت این آئین‌نامه بر اساس آئین‌نامه‌ای که سال‌های گذشته نوشته شده بود است، که آسیب شناسی و تلاش شده مشکلاتی که در سال‌های گذشته باعث شد تا روند اکران فیلم دچار خدشه شود و نگرانی‌های  تولید کننده، پخش کننده و سینمادار را در برداشت کاهش یابد و این مشکلات به حداقل برسد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر این روند به درستی پیش برود چه میزان به بازگشت مخاطب به سینما کمک خواهد کرد گفت: قطعا تمام دوستانی که تدوین آیین نامه را به عهده داشتند، هم عقیده بودند که این آیین نامه طوری نوشته شود که محوریت روی مخاطب باشد و مخاطب را نه فقط در زمانی خاص بلکه در طول سال با سینما آشتی بدهند.

عضو گروه تدوین آئین نامه و ضوابط نمایش سال 93 ادامه داد: سال‌های گذشته تمام پخش کننده‌ها به اتفاق فشار می‌آوردند تا نمایش فیلم‌هایشان در بازه عید نوروز تا پایان شهریور اکران کنند و مسابقه‌ای از این دست داشتیم. عزیزانی که کار تدوین را به عهده داشتند گفتند باید طوری عمل کنیم که در تمام فصل‌ها و تمام سال بتوانیم فیلم خوب روی پرده سینما داشته باشیم و سینماهای ما در تمام سال بهره برداری کنند.

فرجی در پاسخ با این سوال که بزرگترین تفاوت آیین نامه جدید نسبت به آیین نامه پیشین چه چیزی است، گفت: قرار بر این است بحث اکران گروه مخاطب خاص را حتما فعال کنند، بحث اکران آزاد فقط شش ماه دوم سال نباشد و در شش ماه اول سال هم گروه آزاد فعال باشد. یکی از بحث‌های اصلی هم این بود که شورای عالی نمایش حتما فعال شود، زیرا در سال های گذشته در آیین نامه بود اما اجرایی نشده بود امسال قرار است حتما اجرایی شود، بحث دیگر هم زمان اکران بود که در طول سال حتما پا برجا باشد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا