اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7868 مورخ:[1392-10-10 17:27:01]
 دولت در حد توان به مراکز توانبخشی کودکان توجه خواهد کرد/خیرین و آحاد مردم هم کمک کنند
رئیس جمهور در مرکز توانبخشی کودکان معلول نارمک:

دولت در حد توان به مراکز توانبخشی کودکان توجه خواهد کرد/خیرین و آحاد مردم هم کمک کنند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه ما از دولت گرفته تا خیرین و آحاد ملت باید به این مراکز توانبخشی کودکان توجه داشته باشیم، گفت: دولت در حدّ توان و وظیفه خود عمل می‌کند، اما این کافی نیست و لازم است تا خیرین جامعه و حتی آحاد مردم به این مراکز توجه داشته باشد.

به گزارش مازند اصناف از فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهور در سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) از مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک بازدید کرد.

رئیس‌جمهور ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع و عیادت از کودکان معلول ذهنی، با پرسنل و مدد یاران مجتمع خدمات توانبخشی نارمک گفت‌وگو و در جریان چگونگی انجام فعالیت‌ها و مشکلات آنان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه همه ما از دولت گرفته تا خیرین و آحاد ملت باید به این مراکز توجه داشته باشیم، تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم به این کودکان رسیدگی کنیم، دولت در حدّ توان و وظیفه خود عمل می‌کند، اما این کافی نیست و لازم است تا خیرین جامعه و حتی آحاد مردم به این مراکز توجه داشته باشند، چرا که ما در قبال این فرزندان کشور مسئولیت داریم.

روحانی خطاب به مدد یاران و پرستاران این مجتمع با بیان اینکه شاید نگهداری این کودکان برای برخی از خانواده‌ها دشوار باشد، گفت: شما در حقیقت با تلاش‌های خود نه تنها به خانواده‌های این کودکان، بلکه به جامعه کمک می کنید و نوع‌دوستی خود را نشان می‌دهید.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: شما در دنیا بار سنگینی بر دوش دارید، اما بدانید اجر شما نزد خداوند بسیار بالا است؛ چرا که هر کس در این دنیا کار سخت با نیت خیرخواهانه برای خدمت به مردم انجام دهد، مطمئنا مشمول رحمت و عنایت خداوند خواهد بود. شما مسئولیت این کار بزرگ را بر عهده گرفته‌اید و بنده در برابر شما به خاطر کار بزرگی که انجام می‌دهید تواضع می‌کنم.

مدد یاران مجتمع توانبخشی کودکان معلول نارمک نیز با تقدیر از روحانی به خاطر توجه و حضور در این مرکز، این اقدام رئیس‌جمهور را موجب تقویت روحیه و انگیزه خود برای ادامه تلاش‌ها و ارائه خدمات به کودکان معلول دانستند.

رئیس‌جمهور همچنین پس از این بازدید، در جمع عده‌ای از سالمندان حضور یافت و همراه با آنان به عزاداری سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) پرداخت.

در حال حاضر حدود 200 کودک معلول ذهنی با وضعیت حاد در سنین 7 تا 14 سال بر اساس شدت معلولیت در 4 بخش مجزا در این مرکز نگهداری می‌شوند. در این مرکز 150 نفر اعم از پرسنل اداری، پرستار و مددیار حضور دارند که هر 12 کودک توسط یک مددیار مراقبت می‌شود.

پس از بازدید روحانی از این مجتمع، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و حسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور، در جلسه‌ای با مسئولان سازمان بهزیستی و مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک، روند فعالیت‌ها و مسائل و مشکلات موجود در این مجتمع و اقدامات لازم برای تسهیل در انجام امور و فعالیت‌های توسعه‌ای این مراکز را مورد بررسی قرار دادند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا