اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7786 مورخ:[1392-10-05 18:57:01]
دولت دهم از یک آدم فاسد دفاع می‌کرد/ می‌گویند با داس نیامدیم اما مدیران را جابه‌جا می‌کنند
انتقاد رئیس دیوان عدالت ‌اداری از تخلفات دولت دهم

دولت دهم از یک آدم فاسد دفاع می‌کرد/ می‌گویند با داس نیامدیم اما مدیران را جابه‌جا می‌کنند

رئیس دیوان عدالت اداری در خصوص برخی تخلفات دولت احمدی‌نژاد مباحثی را مطرح کرد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام منتظری در نشستی با مدیران دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها اظهارداشت: در این جلسه اکثر نمایندگان دفاتر استانی در سراسر کشور حضور دارند هرچند که در 4 یا 5 استان دیگر دفاتر استانی هنوز به صورت رسمی افتتاح نشده اما امیدواریم تا پایان امسال زمینه افتتاح دفاتر استانی را در سایر استانهای کشور فراهم کنیم.

وی افزود: جایگاهی که ما در اختیار داریم امانت ماست و حتی رئیس جمهور هم زمانی که طبق مقررات قانون اساسی سوگند یاد می‌کند پیمانی را با خدا و ملت می‌بندد.

رئیس دیوان عدالت اداری عدم پایبندی به عهد و پیمان را یکی از بدترین و آسیب‌زا ترین مشکلات در فرهنگ اداری کشور عنوان کرد و گفت: تمام این تشکیلات، هزینه‌ها و قوانینی که ایجاد کرده‌ایم برای این است که در جایگاهی که به ما داده شده به مردم خدمت کنیم.

حجت‌الاسلام منتظری تصریح کرد: اگر مردم ببینند که قانون در نظام جمهوری اسلامی اجرا می‌شود حتی اگر کمبودی هم ببینند ناراضی نخواهند بود.

وی در ادامه گفت: یکی از مصیبت‌های ما در دوره گذشته این بود که متاسفانه رئیس جمهور قبلی به مردم دروغ می‌گفت و قانون را علناً زیر پا می‌گذاشت.

وی افزود: وقتی مردم ببینند عالی‌ترین مقام اجرایی کشور قانون‌گریز و قانون‌ستیز است به چه کسی می‌خواهند اعتماد کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: در دوره گذشته یک آدم متخلف و مجرم را بر خلاف قوانین سر کار گذاشتند، دیوان عدالت اداری اعلام کرد که حکم باطل است اما آنها توجهی نکردند و اگر خیلی می‌خواستند حرمت مرجع قضایی را نگه دارند، قانون را دور می‌زدند.

وی ادامه داد: اخبار و گزارشاتی که آهسته‌آهسته بوی تعفن آن بلند شده همان چیزی است که ما آن روزها فریاد می‌زدیم که فلان فرد شایستگی تصدی چنین جایگاهی را ندارد و نباید این کار را انجام دهید.

وی افزود: اگر در کشور مرجع قضایی و حکمی که دادگاه صادر می‌کند محترم شمرده نشود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

حجت‌الاسلام منتظری با تاکید بر اینکه ما آن زمان اعلام کردیم که این فرد محکوم است و پرونده دارد، گفت: متاسفانه دولت قبلی از این آدم فاسد دفاع کرد و اصرار داشت که باید بماند و این موضوع با آموزه‌های دینی ما سازگار نیست.

وی در ادامه دیوان عدالت اداری را برخواسته از انقلاب دانست و گفت: دولت در عزل و نصب کارمندان دیوان عدالت نقشی ندارد و یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی تاسیس دیوان عدالت اداری است.

حجت‌الاسلام منتظری خاطرنشان کرد: رئیس قوه قضائیه که عالی‌ترین مقام قضایی کشور است با رئیس دیوان عدالت یا یک شهروند عادی بیسواد روستایی در این تفاوتی با هم ندارند و هر سه می‌توانند به موجب قانون از یک مصوبه دولت به این دیوان شکایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه دیوان عدالت اداری به درستی تبیین و تفسیر نشده است، گفت: اگر تفسیر درستی از جایگاه دیوان عدالت اداری وجود داشت، وضعیت دیوان عدالت امروز بهتر از این بود.

وی افزود: ما تازه بعد از سی‌سال یادمان افتاد که مردم شهرستان‌ها نیز به دفاتر دیوان عدالت اداری نیاز دارند و نباید این مسیر طولانی را تا تهران طی کنند.

منتظری خطاب به نمایندگان دیوان عدالت اداری در استان‌ها، گفت: شما باید جایگاه خود را بشناسید چرا که نماینده یک نهاد قضایی هستید و باید خود را به درستی به مردم، مسئولین و دست‌اندرکاران اجرایی استان نشان دهید.

وی افزود: یکی از تفاوتهای دیوان عدالت اداری با سایر دستگاه قضایی در این است که در دستگاه‌های دیگر مراجعات مردمی است اما در دیوان عدالت اداری همیشه یک طرف دعوا مردم و طرف دیگر دولت است.

 

منتظری سپس به فساد مالی افشا شده در ترکیه اشاره کرد و گفت: به خاطر فساد مالی افشا شده در ترکیه چند وزیر استعفا دادند. متن استعفای یکی از وزرا عجیب است، او گفته استعفا می دهم تا مقام قضایی مانعی برای تحقیقات در این زمینه نداشته باشد. حالا ما از یک آدم فاسد دفاع کنیم و هر چه بگویند این فرد پرونده دارد، محکومیت دارد، در جواب گفته شود که او باید بر سر کار باشد، این با آموزه های دینی ما سازگار نیست.

 

وی افزود: اگر کلید عزل و نصب رئیس دیوان عدالت در اختیار رئیس جمهور و یا وزیری بود مطمئنا فعالیت دیوان عدالت تعطیل پذیر می شد. بعضی می گویند با داس نیامدیم اما در بعضی از ادارات دولتی مسئولین و مدیران را جابه جا می کنند.

وی در پایان از نمایندگان دیوان عدالت اداری در استان‌ها خواست تا آبروی دیوان عدالت را در دفاتر استانی حفظ کنند.

» برچسب ها : , انتقاد , رئیس دیوان عدالت ‌اداری , دولت دهم , تخلفات , انتقاد , رئیس دیوان عدالت ‌اداری , دولت دهم , تخلفات



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا