اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7676 مورخ:[1392-10-01 10:34:01]
 فیلتر وی‌چت به دلیل نفوذ به حریم خصوصی/پارازیت‌ها مضر باشد رئیس‌جمهور ورود می‌کند
گفت‌وگوی صریح وزیر و کاربران اینترنتی

فیلتر وی‌چت به دلیل نفوذ به حریم خصوصی/پارازیت‌ها مضر باشد رئیس‌جمهور ورود می‌کند

وزیر ارتباطات در گفت‌وگویی صریح با کاربران شبکه‌های اجتماعی داخلی درباره تاثیر پارازیت‌ بر سلامت، گفت: گزارشی به رئیس جمهور داده‌ام و وی به جد دنبال این است که اگر موردی علیه سلامت مردم باشد، شخصا وارد خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، وعده قرار اینترنتی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با کاربران در شبکه‌های اجتماعی دو هفته یکبار شد. این را واعظی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی ایرانی گفته است.

همچنان که نخستین بار واعظی در 26 آذر و دومین بار در 29 آذرماه در 4 شبکه اجتماعی داخلی حضور یافت.

حضور واعظی بین کاربران اینترنت، به نوعی به محلی برای پرسش و پاسخ مستقیم و البته به نوع مجازی مردم و مسئول مربوطه تبدیل شده است.

کاربران سوالات صریحی از وزیر می‌پرسند و واعظی نیز پاسخ‌های شفاف می‌دهد.

همان‌طور که واعظی از تجربه نخستین حضورش در شبکه‌های اجتماعی گفته بود، بیشترین استقبال از سوی کاربران شبکه اجتماعی کلوب دیده شده و در این راستا نیز بیشترین پرسش و پاسخ در این شبکه رد و بدل شده است.

 

*قول مساعد روحانی برای عضویت در شبکه‌های اجتماعی


در جریان حضور روز گذشته واعظی در شبکه‌های اجتماعی، وی اعلام کرد: از رئیس جمهور خواهش کردم تا او نیز از این طریق با مردم در تماس باشند. وقتی گزارش کار خود را به رئیس جمهور ارائه کردم، او نیز قول داد این کار را انجام دهند و امیدوارم این کار در آینده نزدیک انجام شود.

همچنین در میان نظرات و پرسش‌های متعدد کاربران، موارد قابل توجهی وجود دارد؛ از جمله گلایه تعدادی زیادی از کاربران از بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی همراه اول. این افراد اعلام کردند که در 17 شهریور 91 در آزمون استخدامی مخابرات شرکت کرده‌اند که سهم شرکت ارتباطات سیار 250 نفر بوده و پس از قبولی در آزمون و انجام مصاحبه هنوز بلاتکلیف هستند و از وزیر خواسته بودند تا به رفع این مشکل کمک کند.

واعظی در شبکه دیگری نوشته است: « چند نکته مهم بود که بیشتر دوستان درباره آنها ابهام داشتند که لازم است درباره آنها توضیح مختصر دهم.

درباره سرعت اینترنت و ساماندهی در جهت بهتر شدن لازم است بدانید که در حال حاضر در تلاش برای افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت هستیم و تا پایان 100 روز دوم پهنای باند نسبت به ابتدای دولت تدبیر و امید دو برابر خواهد شد.

اما باید همکاران من به تلاششان ادامه دهند تا در مرحله بعد در نیمه دوم سال آینده، سرعت، به تدریج و در حد معقول افزایش یابد.

درباره قیمت اینترنت نیز در نظر داریم از شرکت ارتباطات زیر ساخت بخواهیم که فروش پهنای باند به شرکت های توزیع کننده اینترنت به مردم را حدود 25 درصد کاهش دهد و با همراهی مخابرات از شرکت های PAP بخواهیم قیمت فروش اینترنت به مردم را ارزان کنند. اعتقاد دارم در آینده باید فضایی به وجود آوریم که با ارزان فروشی اینترنت، رقابت در جلب کاربر بیشتر شود.»

* کمیته فیلترینگ با بخشی از استفاده از وی چت مشکل داشته و با بقیه موارد مشکلی نداشت

وزیر همچنین توضیحاتی را نیز در خصوص علت فیلتر شدن وی چت ارائه کرده است.

واعظی نوشته است: «در دو سه روز گذشته در ارتباط با وی چت سوالات متعددی از من شده است.

اول اینکه وی چت یک شبکه چینی هست و با تصمیم هفته گذشته کمیته تعیین مصادیق این سایت فیلتر شده و ارتباطی به من به عنوان وزارت ارتباطات ندارد. دوم؛ دلیلی که می آوردند این است که به حریم خصوصی افراد وارد شده است؛ به طوریکه در کشورهایی که شبکه های مجازی و چت زیاد فعال است، از این شبکه استقبال نشده است.

گویا کمیته تعیین مصادیق با بخشی از استفاده از وی چت مشکل داشته و با بقیه موارد مشکلی نداشته است. امیدواریم در آینده بتوان از نرم افزاری استفاده کرد که به طور هوشمند این کار را انجام دهد.

مثلا اگر شبکه ای فعالیت مثبت هم دارد بتوان استفاده کرد و فقط بخش های مشکل دار فیلتر شود.»

» برچسب ها : , فیلتر , وی چت , رئیس جمهور , فیلتر , وی چت , رئیس جمهورمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا