اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7657 مورخ:[1392-10-01 05:45:01]
 ‌معارضان سوری مخالف حضور گروه‌های افراطی در ژنو 2 هستند
رئیس هیئت هماهنگی ملی سوریه:

‌معارضان سوری مخالف حضور گروه‌های افراطی در ژنو 2 هستند

رئیس هیئت هماهنگی ملی سوریه و از معارضان داخلی این کشور تاکید کرد که معارضان سوری مخالف حضور گروه‌های افراطی در کنفرانس ژنو 2 هستند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، «حسن عبدالعظیم» رئیس هیئت هماهنگی ملی سوریه در سوریه تاکید کرد که معارضان سوری از تحولات اخیر به ویژه رویکرد اخیر دولت آمریکا در حمایت از «جبهه اسلامی» بعد از تسلط این جبهه بر انبارهای تسلیحاتی ارتش آزاد سوریه غافلگیر و شگفت‌زده نشدند.

عبدالعظیم تاکید کرد: دولتی که در حال حاضر بر فشردن دست‌های طالبان (در افغانستان) شتاب دارد، هیچ واهمه و ابایی از هم پیمانی با جبهه اسلامی در سوریه ندارد.

حسن عبدالعظیم تصریح کرد: تحولات اخیر دلیلی است بر اینکه جبهه اسلامی به عنوان یک نیروی ضربتی جای ارتش آزاد سوریه در عرصه میدانی بحران سوریه گرفته، به ویژه بعد از اینکه این جبهه انبارهای تسلیحاتی «شورای نظامی» ارتش آزاد سوریه را در مرزهای سوریه تصرف کرده و تسلیحات ارسال شده از سوی انگلیس و آمریکا برای حمایت از ارتش آزاد را در اختیار گرفت.

این معارض سوری خاطر نشان کرد که آمریکا با توجه به مصالح و منافع خود، سیاست پراگماتیک معینی را در عرصه بین المللی در پیش می‌گیرد؛ مثلا امروز به مواضع و دیدگاه‌های جبهه اسلامی توجه می‌کند با اینکه می‌داند، اهداف این جبهه با اهداف انقلاب حقیقی تعارض دارد، چراکه جبهه اسلامی خواستار تبدیل سوریه به «امارتی اسلامی» است، در حالی که انقلاب‌ خواهان تشکیل حکومتی مدنی مبتنی بر آزادی و دمکراسی است و این خواسته جبهه اسلامی با یک جنبش انقلابی تناقض دارد.

عبدالعظیم بر این باور است که امروز اسرائیل بعد از اینکه سوریه تسلیحات شیمیایی خود را تحویل داد، بیش از هر زمان دیگر احساس آرامش می‌کند، چراکه سوریه برگه قدرت خود را از دست داده و به این ترتیب آمریکا خیال اسرائیل را از جهت خطر سوریه راحت کرده است.

وی در مورد موضع معارضان سوری درباره حضور جبهه اسلامی در مذاکرات ژنو2 تاکید کرد که معارضان داخلی سوریه هرگونه مشارکت گروه‌های افراطی در ژنو2 را رد می‌کند.

عبدالعظیم تاکید کرد که معارضان سوری وجود این گروه‌ها را خطری علیه وحدت سوریه و حضور آنها در مذاکرات را باعث تقسیم سوریه می‌داند.

وی گفت: هدف معارضان سوری رسیدن به یک جمهوری دمکراتیک یکپارچه و به دور از تبدیل سوریه به امارت اسلامی است.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا