اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7613 مورخ:[1392-09-28 22:28:01]
درس های مهم بازار طلا در سال ۲۰۱۳

درس های مهم بازار طلا در سال ۲۰۱۳

در حالی که به نظر می رسد مهمترین عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در کوتاه مدت سیاست های فدرال رزرو آمریکا بوده ولی باید از تحولات قیمت طلا در سال ۲۰۱۳ نیز درسهای مهمی آموخت.

مازند اصناف : به گزارش بنکر (Banker)، به نقل از سایت طلا/ماین وب؛ آندریان اش رئیس موسسه تحقیقاتی بولیون ولت تاکید کرد، گرچه تحولات مربوط به نرخ تورم و نرخ بهره بانکی در آمریکا و اروپا و سایر اقتصادهای بزرگ جهان تاثیر مهمی بر روند تحولات قیمت طلا دارد ولی یک درس مهم و بزرگ از تغییرات قیمت طلا در سال 2013 میلادی این است که اعتماد سرمایه گذاران غربی نسبت به بازار طلا تاثیر مهمی در تغییر قیمت این فلز زرد داشته است.
سیاست های پولی کشورهای غربی و گمانه زنی نسبت به سیاست های محرک پولی و نرخ تورم در کشورهای غربی نقش بسزایی در تغییرات قیمت طلا داشته است. این یکی از درس های مهم بازار طلا در سال 2013 به شمار می رود.
بر اساس این گزارش البته این مساله بدان معنا نیست که تقاضای قیزیکی طلا مهم نیست بی شک افزایش تقاضای چین و هند تاثیر و نقش مهمی در جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت طلا در سال 2013 داشته است.
واقعیت این است که افزایش تقاضای چین و هند برای رشد فزاینده قیمت طلا کافی نیست و اعتماد سرمایه گذاران غربی و سیاست های پولی بانک های مرکزی توسعه یافته و صنعتی نقش مهمتر و تاثیرگذارتری بر روند تحولات قیمت طلا داشته است.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا