اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7530 مورخ:[1392-09-25 19:36:01]
 کاهش ۱۰ درصدی قیمت کالاهای کامپیوتری
رئیس اتحادیه صنف رایانه خبر داد:

کاهش ۱۰ درصدی قیمت کالاهای کامپیوتری

رئیس اتحادیه صنف رایانه از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی کالاهای کامپیوتری طی یک هفته جاری خبر داد و گفت: توافقات ژنو و به تبع آن کاهش نرخ دلار، باعث کاهش قیمت برخی اقلام کامپیوتری از اوایل هفته جاری تاکنون شده اما با این حال هنوز هم بازار دیجیتال بی رونق است.

مازند اصناف : به گزارش تراز به نقل از مهر، سیدمهدی میرمهدی، با اشاره به تاثیر توافق هسته ای ایران در سوم آذرماه جاری بر بازار کالاهای کامپیوتری اظهار داشت: از اوایل هفته جاری تاکنون شاهد کاهش قیمت ۵، ۱۰ و ۱۵ درصدی در کالاهای کامپیوتری براساس مدلهای آن بوده ایم و این درحالی است که با وجود شوک وارد شده به این بازار، همچنان بازار کامپیوتر رکود دارد.

وی با بیان اینکه بازار کامپیوتر با کمبود مشتری روبه رو است، ادامه داد: کاهش قیمت اقلام کامپیوتری و نبود مشتری، بازار بی رونقی را رقم زده است.

میرمهدی با اشاره به جو روانی حاکم بر بازار دیجیتال که اغلب کالاهای آن وارداتی است، افزود: قیمتها همچنان رو به کاهش و در نوسان است که ثبات نرخ ارز می تواند به ثبات نرخ در این بازار بیانجامد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه توافق هسته ای ایران را زمینه ساز حرکت رو به جلو در این صنف عنوان کرد و گفت: امیدواریم که با ثبات نرخ ارز و ثبات وضعیت فعلی، تا ۳ ماه آینده و قبل از پایان سال بازار دیجیتال رونق مدنظر را به دست بیاورد.

وی حذف تحریم ها را در حوزه کالاهای دیجیتال بی تاثیر دانست و تاکید کرد: در حوزه کالاهای دیجیتال تحریم را احساس نکردیم و تمامی واردکنندگان قانونی، با دورزدن تحریم ها و حتی با وجود مشکل در نقل و انتقال پول، کالاهای کامپیوتری و دیجیتال را به روز وارد کشور می کردند و از این رو برداشتن تحریم ها تاثیر خاصی در این بازار نخواهد داشت و این بازار تنها با تغییر نرخ ارز، تغییر می کند.

» برچسب ها : , رایانه , بازار , دیجیتال , رایانه , بازار , دیجیتالمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا