اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7524 مورخ:[1392-09-25 18:52:01]
اشتون: مذاکرات فنی با ایران مجددا از سر گرفته می‌شود/یکی دو موضوع در مورد نحوه اجرای توافق باقی مانده

اشتون: مذاکرات فنی با ایران مجددا از سر گرفته می‌شود/یکی دو موضوع در مورد نحوه اجرای توافق باقی مانده

مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفته است انتظار دارد مذاکرات فنی میان ایران و گروه موسوم به 1+5 به زودی از سر گرفته شود.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی روز دوشنبه گفت انتظار دارد مذاکرات فنی میان نمایندگان ایران و گروه 1+5 به زودی از سر گرفته شود.

ایران و گروه موسوم به 5+1 ماه گذشته در ژنو به توافقی اولیه دست یافتند. طرفین در تلاشند تا در مذاکرات فنی در مورد نحوه اجرای این توافق نیز به تفاهم برسند.

اشتون امروز در این مورد گفته است: من به وزیران (خارجه اتحادیه اروپا) در مورد ایران و وضعیت فعلی این موضوع توضیح خواهم داد. مذاکرات فنی مجددا آغاز خواهد شد. می‌دانید که اغلب جزئیات را مرتب کردیم، اما خوب یکی دو موضوع در مورد نحوه اجرا مانده که باید به دقت در مورد آن فکر و روی آن کار کنیم. دستیابی به توافق یک چیز است، اما اجرای آن چیز دیگری است که لازم است کارشناسان بر روی آن کار کنند.

وی در مورد نیمه‌کاره ماندن دور قبلی مذاکرات فنی که در وین برگزار شد، گفته است: به همین جهت تیم ایرانی برای برخی مشورت‌ها بازگشت، اما من با وزیر خارجه در تماس بودم و ایرانی‌ها نیز با ما در تماس بودند. منتظر آن‌هاییم تا خیلی زود بار دیگر کارها را آغاز کنیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا