اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7521 مورخ:[1392-09-25 18:45:01]
 امیدوارم توافق ژنو به یک توافق جامع منجر شود/از تمایل دولت ایران برای بهبود روابط با جامعه بین‌المللی استقبال می‌کنم
بان‌کی‌مون در کنفرانس پایان سال:

امیدوارم توافق ژنو به یک توافق جامع منجر شود/از تمایل دولت ایران برای بهبود روابط با جامعه بین‌المللی استقبال می‌کنم

دبیر کل سازمان ملل در سخنرانی پایان سال خود، ضمن استقبال از توافق اولیه میان ایران و گروه 1+5، ابراز امیدواری کرد این تفاهمنامه به یک توافق جامع منجر شود.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه در سخنرانی پایان سال 2013، ضمن استقبال از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، ابراز امیدواری کرد این تفاهمنامه به «توافقی جامع که پاسخگوی نگرانی‌های» جامعه بین‌المللی باشد، منجر شود.

بان‌کی‌مون در بخش‌هایی از صحبت‌هایش در رابطه با توافق هسته‌ای ایران گفت: یکی دیگر از نقاط برجسته سال 2013، توافقی است که ماه قبل میان ایران و گروه 1+5 در مورد برنامه هسته‌ای ایران به دست آمد. امیدوارم این تفاهمنامه به یک توافقنامه جامع که به تمام نگرانی‌های باقی‌مانده پاسخ بگوید، منجر شود.

وی افزود: من همچنین ایران را به همکاری کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تشویق می‌کنم. من از تمایل ایران برای بهبود روابط با جامعه بین‌الملل که می‌تواند بر چندین موضوع اثرگذاری زیادی داشته باشد، استقبال می‌کنم.

بان‌کی‌مون بحران سوریه را «چالش سال 2013» خواند و گفت مردم سوریه طاقت یک سال دیگر، یک ماه دیگر و حتی یک روز دیگر کشتار و بی‌رحمی را ندارند.

وی همچنین گفت به زودی برای کشورهایی که باید در نشست صلح سوریه موسوم به «ژنو-2» حاضر باشند، دعوتنامه ارسال می‌کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا