اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7457 مورخ:[1392-09-23 21:07:01]
سرمایه گذاری در طلا و سکه به صرفه نیست

سرمایه گذاری در طلا و سکه به صرفه نیست

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص پیش بینی بهای طلا و سکه تا پایان سال گفت: قیمت طلا در بازار داخل تحت تاثیر نوسانات جهانی خواهد بود اما بهای این فلز دچار نوسانات التهابی نخواهد شد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بنکر (Banker)،  محمد کشتی آرای در خصوص علت نوسانات اخیر بهای طلا و سکه در بازار داخل به سایت طلا اظهار داشت: در بورسهای جهان شاخصهای سهام بعضی کشورها دچار نوسان شد و هفته گذشته ارزش سهام S&P آمریکا کاهش یافت که این امر موجب افزایش تقاضای خرید فیزیکی طلا شد.
وی در ادامه افزود: روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته بهای اونس طلا در پی رشد خرید فیزیکی با افزایش مواجه گردید و روز پنج شنبه به علت مثبت بودن شاخصهای سهام در آمریکا و تقویت ارزش دلار قیمت طلا کاهش یافت و به حالت اولیه خود بازگشت.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: بهای اونس جهانی طلا امروز با رشد 9 دلاری نسبت به هفته گذشته به 1239 دلار رسیده است.
کشتی آرای همچنین درباره پیش بینی روند آتی بازار طلا و سکه در بازار داخل گفت: با توجه به اینکه روزهای پایانی سال میلادی است و معمولا در روزهای پایانی سال میلادی نوسانات قیمت طلا در بازارهای جهانی رخ می دهد و همین نوسانات به بازار داخل هم منتقل می شود؛ طبیعی است که قیمتها در بازار داخل دچار نوسان شود منتها نوسانات به صورت التهابی و شوک نخواهد بود.
وی در پایان در خصوص سرمایه گذاری روی طلا و سکه در شرایط کنونی تاکید کرد: از نظر اقتصادی سرمایه گذاری روی طلا و سکه در حال حاضر صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است سرمایه گذاران به سمت بازارهایی مثل سهام، اوراق مشارکت و بانکها حرکت کنند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا