اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7407 مورخ:[1392-09-22 13:52:01]
 عهدشکنی مستکبران پاسخ هوشمندانه ایران را در پی خواهد داشت
امام جمعه قم:

عهدشکنی مستکبران پاسخ هوشمندانه ایران را در پی خواهد داشت

امام جمعه قم گفت: مستکبران بدانند که عهد و پیمان‌شکنی و اقدامی خلاف توافق صورت گرفته با جوابی هوشمندانه و قدرتمندانه از سوی جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به سالروز شهادت شهید مفتح اظهار کرد: شهید مفتح در سال 1358 توسط منافقان کوردل به شهادت رسید و این روز در تقویم تاریخ انقلاب اسلامی به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است؛ شهید مفتح مرد میدان علم و جهاد و مبارزه بود در حوزه علمیه به مدارج عالی کمال دست یافت و در محیط دانشگاهی نیز مدارک علمی را دریافت کرد؛ او چهره‌ای روشنگر بود و در دوران طاغوت به شهرهای مختلف مسافرت می‌کرد و ساواک را دچار مشکل کرده بود.

وی افزود: شهید مفتح از بزرگ‌ترین منادیان وحدت حوزه و دانشگاه بود؛ حوزه و دانشگاه دو بال برای رساندن جامعه اسلامی به تمدن اسلامی هستند.

امام جمعه قم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها مسئله وحدت حوزه و دانشگاه را مطرح کرده‌اند، گفت: یکی از راه‌های مهم برای وحدت میان این دو تعامل میان آنها در علوم انسانی است؛ متفکران حوزوی و دانشگاهی باید وارد این حیطه شوند؛ اگر علوم انسانی ما اسلامی شوند مدلی برای کشورهای مسلمان به وجود می‌آید؛ البته در طول سال‌های اخیر وحدت میان حوزه و دانشگاه بیشتر شده است

وی ادامه داد: چندی پیش اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیداری تاریخی به محضر رهبر معظم انقلاب رفتند و از سخنان ایشان بهره‌مند شدند؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی باید آستین‌ها را بالا بزند و آنچه از فرهنگ و تمدن مد نظر رهبری است را تحقق بخشند؛ رهبری فرمودند فرهنگ حاشیه‌ای در ذیل اقتصاد و سیاست نیست بلکه روح جامعه است.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تاکید بر تدوین اقتصاد مقاومتی با رویکرد فرهنگی عنوان داشت: سیاست ما نیز باید دارای رویکرد فرهنگی باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: رهبری در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به تهاجم رسانه‌ای و فرهنگی غرب اشاره فرمودند و عنوان داشتند که باید در مقابل این هجمه‌ها، ارزش‌های فرهنگی دینی خودمان را مورد توجه قرار دهیم.

وی اضافه کرد: حقیقت آن است که نباید اجازه داد گناه و فساد در جامعه ترویج شود و یکی از راهکارهای مقابله با این مسائل رازداری است؛ قرآن کریم نیز بر ضرورت حفظ اسرار دیگران که نوعی امانت محسوب می‌شود تاکید فراوانی دارد.

آیت‌الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اخیراً سران کاخ سفید سخنانی بدون منطق و سست مطرح کرده‌اند که برخی شبکه‌های بین‌المللی مشروح آن را هم پوشش داده‌اند؛ آنها می‌گویند می‌خواهیم پیچ و مهره دستگاه غنی‌سازی جمهوری اسلامی را هم جمع کنیم در حالیکه هنوز مرکب توافق ژنو خشک نشده است هرچند ما به آنها می‌گوییم کور خوانده‌اید.

وی بیان داشت: مستکبران بدانند که عهد و پیمان‌شکنی و اقدامی خلاف توافق صورت گرفته با جوابی هوشمندانه و قدرتمندانه از سوی جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به 35 سال مقاومت ملت ایران در مواجهه با استکبار جهانی و زورگویان بین‌المللی عنوان داشت: فشارهای زیادی از جمله تحریم اقتصادی و جنگ بر ما تحمیل شد ولی ملت ایران زیر بار ستم نرفت و نخواهد رفت، هرگاه در اوج مشکلات بوده‌ایم باز هم به ندای رهبر و مقتدایمان لبیک گفته‌ایم و آماده نبرد بوده‌ایم.

خطیب جمعه قم با بیان اینکه نقص مفاد توافق‌نامه ژنو از سوی آمریکا موجب می‌شود ایران نیز به جای نخست بازگردد تصریح کرد: ملت ایران حرکت جهادی خود را با قوت بیشتر ادامه خواهد داد.

وی در ادامه درگذشت ماندلا، رهبر جنش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی را مورد توجه قرار داد و افزود: این مرد 27 سال در مقابل انواع ستم‌ها ایستادگی کرد و خم به ابرو نیاورد و ملت ایران نیز مانند دیگر آزادگان جهان از درگذشت او متاسف است.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به حضور سران کشورهای مستکبر در مراسم خاکسپاری ماندلا بیان داشت: با این حال این دلسوزی‌ها دروغی بیش نیست زیرا در پرونده‌هایی که سازمان‌های اطلاعاتی غربی دارند نام ماندلا را به عنوان یک تروریست ثبت کرده‌اند و این امر گویای چهره واقعی آمریکا و دیگر کشورهای استکباری است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا