اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 738 مورخ:[1391-03-30 11:12:01]
آخرین وضعیت بسته حمایتی اصناف

آخرین وضعیت بسته حمایتی اصناف

مشاور رئیس‌جمهور در امور اصناف با اشاره به ضرورت ساماندهی واردکنندگان کشور به منظور جلوگیری از واردات غیرضروری گفت: پایگاه رصد واردکنندگان در قالب بانک اطلاعاتی راه‌اندازی خواهد شد.

بر اساس تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار بر این است که واردکنندگان کالا در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی رصد شده و ساماندهی شوند، به همین منظور، بانک اطلاعات واردکنندگان کالا راه‌اندازی خواهد شد.

مشاور رئیس‌جمهور در امور اصناف با تاکید بر ضرورت ساماندهی واردات از سوی دولت افزود: آمارها حکایت از آن دارد که هم اکنون، 4300 واردکننده رسمی در کشور در 14 گروه کالایی مشغول به کار هستند که باید ساماندهی شوند، این خود سبب می‌شود تا به کمک طرح شبنم که به نوعی برای شناسایی کالاهای قاچاق در بازار رقم خورده است، بتوان واردات را در خدمت تولید کشور قرار داد و از ورود کالاهای غیرضروری جلوگیری به عمل آورد.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از جامعه صنفی کشور در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، تصریح کرد: صنوف حائز شرایط برای دریافت تسهیلات شناسایی شده و در بانک اطلاعاتی که از سوی معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شده به ثبت رسیده‌اند، مشکل هم اکنون کندی تخصیص اعتبارات است و به نظر می‌رسد که باید هرچه زودتر این اقدام عملیاتی شود.

فراهانی گفت: بنا براین است که در نیمه اول امسال، 40 هزار واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شوند که به نظر می‌رسد اگر قرار است دولت فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها را عملیاتی کند، باید اصناف را به عنوان بازوان اجرایی بازار و تنظیم بازار تقویت کند.

رئیس شورای اصناف کشور افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، سقف تسهیلات پرداختی به هر واحد صنفی تا 10 میلیون تومان خواهد بود که باید ظرف مدت 2 تا 3 سال بازپرداخت شود، این در شرایطی است که برای پرداخت 250 میلیارد تومان اعتبار، 25 میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته که بر این اساس سود تسهیلات 6 تا 7 درصد شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا