اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7239 مورخ:[1392-09-17 16:31:01]
 دیپلماسی قدرتمند ایران موجب توقف تحریم دشمنان شده است
جانشین فرمانده کل سپاه:

دیپلماسی قدرتمند ایران موجب توقف تحریم دشمنان شده است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دیپلماسی ما به حدی قدرتمند است که توانست تحریم دشمنان را متوقف کند و استراتژی آنها را تغییر دهد.

به گزارش مازند اصناف از فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه مازندران، کنگره بزرگداشت 240 دانشجوی شهید استان مازندران و دو شهید گمنام دانشگاه مازندران با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسجد امام صادق (ع) دانشگاه مازندران برگزار شد.

سردار حسین سلامی در این کنگره با اشاره به اینکه شهدا هویتی جاودانه و جذاب از ملت مسلمان ایران ایجاد کرده‌اند گفت: ما پایه‌های اصلی این هویت عظیم را مدیون حادثه بزرگ انقلاب اسلامی که همان دفاع مقدس است هستیم.

وی در ادامه گفت: شهدا نمادهای زنده فضائل این ملت هستند که نشانگر واقعی صبر این جامعه در حمایت از ارزش های خود هستند، آنها ما را با اقتدار و سربلندی به جهان معرفی کردند.

سردار سلامی افزود: دفاع مقدس توانسته الگوهای اصیل مقاومت یک ملت در برابر قدرت‌های بزرگ را نشان دهد و شهیدان آموزگاران حقیقی پیروزی‌های بزرگ ما در این عرصه بودند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دیپلماسی ایران به حدی قدرتمند است که توانست تحریم دشمنان را متوقف کند و استراتژی آنها را تغییر دهد،گفت: هرچند آمریکا از قوی‌ترین قدرت جهان است اما جمهوری اسلامی ایران توانسته است با دیپلماسی مقاومت،سیاست‌های راهبردی آنها را تغییر دهد.

سردار سلامی در ادامه به توانایی‌های جمهوری اسلامی در حیطه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: اگر ایران دارای اطلاعات امنیتی قوی نبود زنجیره ترور دانشمندان هسته‌ای دامن بسیاری از استادان و دانشجویان نخبه ما را می‌گرفت.

وی با بیان اینکه دانشجویان و دانشمندان سینه علم را شکافتند،افزود: تحریم سبب شد تا دانش‌ها و فنون مختلف با تکیه بر دانش بومی در کشور رشد و توسعه پیدا کند.

سردار سلامی از دانشجویان و استادان به عنوان ارکان اصلی مولد اندیشه یاد کرد که ذهن آنها سرشار از جوشش و تفکر نوین برای توسعه جامعه و اعتدال آن است.

وی ادامه داد: اگر جامعه‌ای فاقد استقلال فکری فرهنگی،علمی و ذهنی باشد به طور یقین به بیگانگان وابسته می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان با بیان اینکه دفاع مقدس اسرار پیروزی متراکم و پی‌در‌پی علیه دشمنان بود، بیان داشت: شهدا آموزگاران حقیقی پیروزی‌های بزرگ ما در فضاهای نامتعادل و نامتوازن قدرت هستند و هنر شهدا این بود که توانستند اراده سیاسی یک ملت را در چنین شرایطی برقدرت‌های بزرگ تحمیل کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا