اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 723 مورخ:[1391-03-05 12:31:01]
سهم ورزش مازندران در المپیك لندن تا 14 ورزشكار پیش بینی شد

سهم ورزش مازندران در المپیك لندن تا 14 ورزشكار پیش بینی شد

مدیر كل ورزش و جوانان مازندران گفت: هم اكنون سهمیه ورزش مازندران در بازی های المپیك لندن به 11نفر رسید كه پیش بینی می شود این تعداد به 14 نفر برسد.

به گزارش نصر الله پریچهره 'در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت دو سالن ورزشی در روستاهای آكند و هولا بخش مركزی ساری افزود: اینكه یك ورزشكار پرش ارتفاع و دو والیبالیست مازندران به جمع ورزشكاران المپیك لندن اضافه شوند دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینكه مازندران در كسب سهمیه بازی های المپیك لندن از تهران و برخی استانهای مطرح كشور جلوتر است ، ادامه داد: همه دولت ها به ورزش توجه كردند اما در دوران دولت های نهم و دهم توجه به ساخت فضاهای ورزشی چندین برابر شده است.

وی با بیان اینكه توجه به ایجاد فضاهای ورزشی جدید در همه نقاط كشور سبب شكوفا شدن استعادهای ورزشی حتی در نقاط محروم شده است، اظهار داشت: پارسال 79 سالن ورزشی در مازندران به بهره برداری رسیده است كه 17 مورد آن توسط بخش خصوصی ایجاد شد.

مدیر كل ورزش و جوانان مازندران بدون اشاره به آمار ، سرانه فضای ورزشی روستاها را بیشتر از شهرهای استان خواند و بیان داشت: این اهتمام ویژه رییس دولت نهم و دهم به مناطق محروم است.

پریچهره از همكاری و مشاركت مردم روستا در ساخت فضای های ورزشی تقدیر كرد و گفت : با توجه به مشكلات تهیه زمین و قیمت بالای آن در مازندران شاهد همكاری مردم در این مقولات هستیم.

وی همدلی مسوولان در امر ورزش را عامل موفقیت در قهرمان پروری ورزش مازندران خواند و ابراز امیدواری كرد كه با كسب سه سهمیه دیگر بازی های المپیك لندن افتخاری دیگر برای استان به ارمغان آورده شود.

عملیات اجرایی ساخت دو سالن ورزشی در روستاهای آكند و هولا بخش مركزی شهرستان ساری با حضور ' هادی ابراهیمی ' معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، ' نصر الله پریچهره ' مدیر كل ورزش و جوانان مازندران و سید عباسی حسینی فرماندار ساری و جمعی از مردم روستاها آغاز شد.

بهداد سلیمی در رشته وزنه برداری ، رضا یزدانی ، مهدی تقوی ،مسعود اسماعیل پور و كمیل قاسمی در كشتی آزاد ، قاسم رضایی و بشیر باباجان زاده در كشتی فرنگی ، نوشاد عالمیان در پینگ پنگ ، مجتبی عابدینی در رشته شمشیربازی ، سوسن حاجی پور در تكواندو و مهدی طلوتی در رشته بوكس ورزشكاران مازندرانی هستند كه موفق به كسب سهمیه حضور در رقابت های المپیك لندن شده اند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا