اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7185 مورخ:[1392-09-16 05:59:01]
 کری برای گزارش در مورد ایران به مجلس نمایندگان می‌رود
کری به مجلس نمایندگان می رود

کری برای گزارش در مورد ایران به مجلس نمایندگان می‌رود

 وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه برای توضیح در مورد توافق هسته‌ای موقت با ایران، در جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان حاضر می‌شود.

به گزارش مازنداصناف و به نقل از خبرگزاری فارس ، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا این هفته برای گزارش‌دهی در مورد توافق هسته‌ای با ایران در مجلس نمایندگان حاضر می‌شود.


جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، عصر سه‌شنبه برگزار می‌شود. آقای کری باید با حضور در این جلسه، نمایندگان را در جریان مفاد توافق هسته‌ای موقت با ایران قرار دهد.

ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) دو هفته به توافقی اولیه دست یافتند. این توافق با متوقف کردن روند گسترش برنامه هسته‌ای ایران و در مقابل جلوگیری از افزایش تحریم‌های اقتصادی علیه تهران، فضای لازم برای مذاکرات بیشتر و توافقی دائمی را فراهم می‌کند.

تعداد زیادی از نمایندگان کنگره آمریکا به خصوص جمهوری‌خواهان با این توافق مخالفت کرده‌اند. گروهی از اعضای مجلس نمایندگان قصد دارند بعد از تعطیلات سال نو میلادی، طرحی را برای محدود کردن اختیارات دولت در توافق نهایی با ایران، به صحن مجلس بیاورند.

«اد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای که در مورد جلسه استماع روز سه‌شنبه منتشر کرد، گفته است «نگرانی‌های جدی» در مورد توافق موقت با ایران وجود دارد. رویس و ده‌ها نماینده دیگر کنگره هفته قبل هم در یک جلسه استماع که پشت درهای بسته و با حضور مقامات دولتی از جمله «دیوید کوهن» از وزارت خزانه‌داری و «وندی شرمن» معاون وزارت خارجه و نماینده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای، شرکت کردند.

در بیانیه رویس آمده است: این جلسه استماع فرصتی است تا نمایندگان هر دو حزب، از آقای کری بخواهند تا توضیح دهد که به چه دلیل دولت اوباما این روش را که کاهش تحریم‌ها را نیز در بر دارد، مسیری صحیحی می‌داند.
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا