اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 7155 مورخ:[1392-09-15 14:02:01]
ترقی: «ماندلا» نماد مبارزه با نژادپرستی اروپایی‌ها بود

ترقی: «ماندلا» نماد مبارزه با نژادپرستی اروپایی‌ها بود

معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مرحوم ماندلا در دوران ریاست جمهوری‌اش توانست یک نظام دموکراتیک را در آفریقا پایه‌گذاری و زمینه خارج کردن آفریقا را از شرایط بسیار بدی که توسط اروپایی‌ها به وجود آمده بود، فراهم کند.

به گزارش مازند اصناف ؛ حمید‌رضا ترقی معاون امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس به درگذشت نلسون ماندلا رهبر جنبش ضداستعماری آفریقای جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: از درگذشت این اسطوره مقاومت و آزادی در آفریقا اظهار تاسف می‌کنیم، شخصیت ماندلا با گذشت 95 سال از عمرش نمادی از مبارزه، مقاومت و ضدیت با استکبار، استعمار، نژاد‌پرستی اروپایی‌ها بود.

وی تصریح کرد: ماندلا شخصیتی بود که با تحمل 27 سال زندان در رژیم آپارتاید آفریقا توسط اروپایی‌ها توانست روح تازه‌ای را به ملت آفریقا ببخشد و آزادی و استقلال آن را فراهم کند.

معاون امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: مرحوم ماندلا در دوران ریاست جمهوری‌اش توانست یک نظام دموکراتیک را در آفریقا پایه‌گذاری و زمینه خارج کردن آفریقا را از شرایط بسیار بدی که توسط سفید‌پوستان به وجود آمده بود، فراهم کند.

وی تاکید کرد: ملت آفریقا علاقه بسیاری به این فرد داشتند و پس از اینکه از زندان آزاد شد به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب و همچنان در قلب مردم آفریقا جا دارد.

تزقی در پایان خاطرنشان کرد: ماندلا انسانی خداپرست بود و امروز ملت آفریقا با الهام از ایده‌های وی راه پیشرفت را ادامه می‌دهد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا