اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6988 مورخ:[1392-09-07 10:23:01]
 دولت یازدهم هنوز کاری برای کاهش آلودگی هوا نکرده است
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران :

دولت یازدهم هنوز کاری برای کاهش آلودگی هوا نکرده است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: دولت یازدهم عملا کاری برای کاهش آلودگی هوا نکرده است و یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوا تعامل 3 قوه و اجرای طرح‌های جدید و خروج خودروهای فرسوده است.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس،رحمت‌الله حافظی با اشاره به اینکه متاسفانه در دولت دهم شورای عالی محیط زیست و همچنین کمیته ملی مبارزه با آلودگی هوا تعطیل شد، ‌اظهار داشت: ‌این اقدام دولت دهم مشکلات زیادی را ایجاد کرد.

وی تصریح کرد:‌با روی کار آمدن دولت یازدهم امیدوار بودیم که اقدامات قابل توجه‌ای در بخش کاهش آلودگی هوا در سطح شهر تهران و همچنین سایر استان‌ها انجام شود که متاسفانه هنوز اقدام خاصی صورت نگرفته است.

حافظی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که تا به امروز دولت نتوانسته است اقدامی را در جهت کاهش آلودگی هوای شهر تهران بردارد اجرای کارهای موازی، در دستگاه‌ها است که متأسفانه هماهنگی لازم را در بین دستگاه‌ها شاهد نیستیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: برای رفع مشکلات آلودگی هوا چند اقدام مهم باید از سوی دولت انجام شود.

وی افزود: نمایندگان مجلس نیز باید تحت دوفوریتی را که سال گذشته در مجلس بایکوت کرده‌اند را به تصویب برسانند چرا که اجرای این طرح می‌تواند تا حد زیادی از مشکلات آلودگی هوا را بکاهد.

حافظی اظهار داشت: موضوع بعدی که باید نمایندگان مجلس به آن توجه و ورود پیدا کنند، کاهش زمان معاینه فنی خودروها است که در این زمینه باید زمان فعلی معاینه فنی از 5 سال به یک سال در کلانشهرهایی مثل تهران، ‌اراک و اهواز کاهش یابند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: از وزارت نیرو نیز می‌خواهیم در حوزه سوخت نیروگاه‌های بعثت و کرج ورود پیدا کند و در این زمینه تمهیدات لازم را بیندیشد.

حافظی با ارائه آماری از جان‌باختگان بر اثر آلودگی هوا، گفت:‌ در سال گذشته 2 هزار و 724 نفر به علت آلودگی فوت نموده‌اند، ضمن اینکه بیش از 6 هزار و 500 نفر نیز به دلیل آلودگی هوا به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.

وی اظهار امیدواری کرد 3 قوه مقننه، مجریه و قضائیه با همکاری هم اقدامات لازم را در جهت آلودگی هوا انجام می‌دهند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا