اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6972 مورخ:[1392-09-06 15:35:01]
 روایت گلگشت جمعه های مازندران؛ از ترویج بی حیایی تا یارگیری فرق ضدانقلاب
یادداشت

روایت گلگشت جمعه های مازندران؛ از ترویج بی حیایی تا یارگیری فرق ضدانقلاب

گلگشت برنامه ایی است  تفریحی که در غالب کوهنوردی در مناطق جنگلی و کوهستانی مازندران برپا می شود. البته  آن کوهنوردی  که در ذهن شماست انجام نمی گیرد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل ازرزمندگان شمال: صبح جمعه که می شود در برخی  میادین شهرهای مازندران غلغله ایی برپاست . گروه گروه جوانان مازندرانی به گلگشت می روند. گلگشت برنامه ایی است  تفریحی که در غالب کوهنوردی در مناطق جنگلی و کوهستانی مازندران برپا می شود. البته  آن کوهنوردی  که در ذهن شماست انجام نمی گیرد. کوهنوردی از جنس گلگشت با پای پیاده نیست بلکه جوانان سواره طی مسیر می کنند و بعضا مختلط!. مختلط بودن گلگشتی ها باعث شده بر انبوه متقاضیان  تور افزوده شود. گلگشتی ها در ذیل گروه های با شناسنامه و کمی بی عنوان جمعه های دل انگیزی دارند! برخی نحله های فکری و حتی فرق زیر زمینی در جذب جوانان از فرصت گلگشت به نحو مطلوب سود می برند اما خبری از حضور نهادهای مسوول در آن نیست.! گلگشت جمعه  های جوانان مازندرانی اما بی حاشیه نیست  و داستان هایی دارد که متولیان فرهنگی استان از آن بی خبرند یا خود را به تغافل زدند!.

در خطر بودن هویت دینی جوانان ، بی اطلاعی خانواده ها از کیفیت و برنامه اردو ها ،سوء استفاده گروه های غیر قانونی، یارگیری فرق ضدانقلابی و تضعیف باورها و ارزش های اسلامی  بخشی از مخاطرات گلگشت مختلط جوانان مازندرانی در آدینه هاست که بی سازماندهی و نظارت نهادهای مسوول در حا ل افزایش است. لذا لازم است  متولیان انتظامی، فرهنگی و اجتماعی استان و کارگروه های مرتبط از منظر آسیب شناسی و عارضه یابی  پدیده  های خاص فرهنگی و اجتماعی  منطقه توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشند. عدم هوشیاری و تاخیر شوراها ی تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان در بررسی این موضوع عاقبت خوبی برای جوانان این استان ندارد. کسی با تفریح و نشاط جوانان مخالف نیست اما پیامدهای منفی و خطرناک این دسته اردوهای بی نظارت آنقدر زیاد هست که دغدغه های فرهنگی دلسوزان انقلاب و سر نوشت جوانان را تحت تاثیر قرار دهد.

ورود ناظرین و فعالان اجتماعی استان در این مسئله باید از منظر عارضه یابی ،سازماندهی ،نظارت ، هدایت و کنترل باشد.

ایرج نیاز آذری

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا