اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6961 مورخ:[1392-09-06 15:01:01]
 AFC به خواست ایران تقویم لیگ قهرمانان را تغییر می‌دهد/کی‌روش خواهد گفت که چه کلاهی سرغرب آسیا رفته است
تاج :

AFC به خواست ایران تقویم لیگ قهرمانان را تغییر می‌دهد/کی‌روش خواهد گفت که چه کلاهی سرغرب آسیا رفته است

رئیس سازمان لیگ گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با خواست ایران تقویم لیگ قهرمانان را تغییر می‌دهد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس،مهدی تاج  در مورد اینکه ایران هیچ سهمیه‌ای در برترین‌های آسیا نگرفت اما توانست بعد از ژاپن در رده دوم قرار بگیرد، گفت: این مسئله جای تبریک به اهالی فوتبال، باشگاه‌ها،‌فدراسیون و مردم دارد. اینکه ما 908 امتیاز بگیریم موفقیت بزرگی است. به خصوص اینکه 4 سهمیه ما در آسیا قطعی شده است و معنایش آن است که 24 بازی بین‌المللی باشگاه‌های ما برگزار می‌کنند. آن هم در روزهایی که برای انجام بازی بین‌ المللی مشکل داریم.

وی ادامه داد: البته این 24 بازی در صورتی است که باشگاه‌های ما در همان مرحله اول حذف شوند که من مطمئنم باشگاه‌های ما در لیگ قهرمانان آسیا به مراحل بالاتری صعود می‌کنند.

رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه برخی از ورزشگاه‌های ما همچنان مثل فولاد شهر ایراد دارند،‌گفت: ما 908 امتیاز گرفته‌ایم و این امتیاز پس از بازرسی مسئولان AFC به ما داده شده است و آنها در سفری 10 روزه در ایران ورزشگاه‌های ما را به طور کامل بررسی کردند. بنابر این سهمیه‌های ما قطعی و نهایی شده است. ورزشگاه فولادشهر که به آن اشاره کردید مشکلات کوچکی مثل صندلی و... دارد که حل می‌شود.

وی در مورد اینکه از زمین فولاد شهر برخی بازیکنان ایراد می‌گیرند، گفت که ‌ما برای آنکه به چمن این ورزشگاه فشار نیاید بازی‌های تیم گیتی‌پسند را در ورزشگاه آرارات انجام می‌دهیم و این ورزشگاه را تائید کردیم تا مشکلی پیش نیاید و فشار کمتری به چمن ورزشگاه فولادشهر بیاید.

تاج در مورد اینکه با کسب 4 سهمیه میزان حق پخش تلویزیونی هم افزایش پیدا می‌کند گفت: با این اتفاق خوب حق پخش تلویزیونی، اسپانسرینگ و.. ارزش بیشتری پیدا می‌کند و حتی فرصت بیشتری برای باشگاه‌ها مهیا می‌شود. برند باشگاه‌های ما بالاتر می‌رود و حق پخش هم گرانتر می‌شود. با تقدس‌نژاد جلسه خوبی در مورد حق پخش تلویزیونی روز گذشته برگزار کردیم قرار است جلسه بعدی با حضور کفاشیان انجام شود و صحبت‌های مفصلی داشته باشیم و پس از آن سازمان لیگ و بعد از آن هم باشگاه‌ها در جریان قرار می‌دهیم.

وی افزود: حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی ما قراردادی سه ساله داشتند و ما نمی‌توانستیم مبلغ آن را تغییر دهیم. امسال سال آخر این قرارداد است و قرارداد جدیدی برای حق پخش تلویزیونی و محیطی امضا خواهد شد.

رئیس سازمان لیگ با اشاره دوباره تائیدیه کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: AFC مهر تائید خوبی به لیگ ما زد و مهمتر از همه اینکه تقویم لیگ قهرمانان آسیا به خواسته ایران تغییر کرد و قرار است باشگاه‌های شرق آسیا با یکدیگر و باشگاه‌های غرب هم با یکدیگر بازی می‌کنند. ما این کار را از 5-6 ماه قبل شروع کرده‌ایم و و در نهایت پیشنهاد اولیه ما به تصویب رسیده است  اما برای نهایی شدن این پیشنهاد به همراه کی‌روش ظرف‌ روزهای آینده راهی عربستان می‌شویم و در جده جلسه‌ای با مسئولان غرب آسیا خواهیم داشت و کی‌روش در این جلسه سخنرانی خواهد کرد و به آنها خواهد گفت چه کلاهی بر سر غرب اسیا رفته است.

وی در مورد اینکه شیخ سلمان هم در این جلسه حضور دارند یا خیر،‌گفت: نه ایشان نیست فقط مسئولان فوتبال غرب آسیا در این جلسه شرکت می‌کند. رئیس AFC مهر تائیدی به خواسته ایرانیان برای تغییر لیگ قهرمانان آسیا زده است.

رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه ایران هیچ جایزه‌ای در بهترین‌های آسیا کسب نکرد و نکونام از گرفتن جایزه محروم شد،؛ گفت: به عقیده من باید این جایزه به نکونام داده می‌شد نه برای اینکه ایرانی هستم بلکه برای اینکه تیم چین حتی به جام جهانی راه پیدا نکرده است و اگر صعود به جام جهانی و مسائل دیگر را مدنظر قرار می‌دادند نکونام قطعا می‌توانست برترین بازیکن آسیا شود.

تاج در مورد اینکه برخی می‌گویند این جوایز با لابی‌گری به کشورهای دیگر داده شده است،‌گفت: من نمی‌دانم اگر بگویم بحث لابی بده است آن موقع می‌گویند ما هم با لابی 4 سهمیه را گرفته‌ایم در حالی که نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا تمام شرایط ما را به طور دقیق بررسی کرده و ما هر جایی که آنها خواستند بروند برایشان مهیا کردیم و سفری که باید 3-4 روز طول می‌کشید 10 روز زمان برد.

وی ادامه داد: با این حال معتقدم تیم ایران شرایط عالی داشت و می‌توانستیم در این بخش جایزه بگیریم و حتی کامرانی‌فرد هم می‌توانست کمک داور برتر آسیا شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا