اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6805 مورخ:[1392-09-01 09:32:01]
 نبی: تفکرات کی‌روش در آینده برای فوتبال ایران ثمره خوبی دارد
در بیروت اگر بازی نمی‌کردیم،3 - صفر بازنده می‌شدیم

نبی: تفکرات کی‌روش در آینده برای فوتبال ایران ثمره خوبی دارد

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: در لبنان بازیکنان تیم ملی همانند یک سرباز برای کشورمان جنگیدند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل ازخبرگزاری فارس، مهدی محمدنبی درباره برد تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل لبنان گفت: من این برد را به علاقمندان فوتبال و خانواده بزرگ آن تبریک می‌گویم. ما به جام ملت‌های آسیا صعود کردیم و تلاش بچه‌ها در این دو بازی نشان داد که هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ کار تیمی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند. کلاً مجموعه کار فنی و بازیکنان خیلی خوب و مؤثر بود و امیدوارم که این راه را ادامه دهیم با شکلی که آقای کی‌روش مد نظرش است. فکر می‌کنم تفکرات کی‌روش در آینده برای فوتبال ایران ثمره خوبی داشته باشد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره اتفاقاتی که قبل از بازی ایران و لبنان رخ داد، افزود: در ابتدا به خانواده شهدا تسلیت می‌گویم که در این حادثه ناگوار عزیزانشان را از دست دادند. تمامی بچه‌ها به شدت از این مسئله ناراحت شده بودند. کنترل تیم در آن شرایط کار بسیار سختی بود اما بچه‌ها در زمین مثل شیر جنگیدند و نتیجه خوبی هم گرفتند.

وی ادامه داد: شرایط در لبنان عادی نبود و قاعدتا در این شرایط بازیکنان تیم ملی مثل یک سرباز برای کشورمان جنگیدند.

نبی در خصوص اینکه چرا کی‌روش اصرار داشت بازی ایران و لبنان به تعویق بیفتد، افزود: کی‌روش اولین بحثش این بود چون این حادثه ناگوار رخ داده و ما در این روز عزادار هستیم و جایی برای شادی نیست دلیل اولش این بود و دلیل دوم او این بود که بازیکنان با توجه به این حادثه آن شرایط لازم برای حضور در مسابقه را ندارند. وقتی دیدیم که کنفدراسیون آسیا این بازی را لغو نکرد و قرار شد بدون تماشاگر برگزار شود دو راه بیشتر نداشتیم، یا بازی نمی‌کردیم و 3 - صفر بازنده می‌شدیم و یا با یک ریکاوری روحی و ذهنی به زمین می‌رفتیم که ما راه دوم را انتخاب کردیم.

وی افزود: قبل از بازی هم بچه‌ها در رختکن هم قسم شدند و برای زنده نگه داشتن یاد شهدا با پیراهنی که نشان مشکی هم داشت وارد زمین شدند. این پیروزی به نوعی هدیه‌ای شد برای خانواده شهدا.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا