اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6797 مورخ:[1392-09-01 08:43:01]
 تولید 6 هزار تن تریاک در سال 2013 در افغانستان
زنگ خطر مواد مخدر به صدا درآمد، مسئولین هوشیار باشید

تولید 6 هزار تن تریاک در سال 2013 در افغانستان

گزارش سالیانه سازمان ملل در مورد مواد مخدر زنگ خطر را برای مسئولان کشورمان به صدا درآورد چرا که مطابق این گزارش، 210 هزار هکتار زمین در افغانستان به زیر کشت خشخاش رفته و تولید تریاک به 6 هزار تن در سال 2013 رسیده است.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، سردار علی مویدی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به گزارش اخیر UNODC در مورد کشت مواد مخدر در افغانستان گفت: متأسفانه در سال 2013 مقدار زمین هایی که در آن خشخاش کشت می‌شود به 210 هزار هکتار رسیده است.

وی ضمن هشدار به مسئولان در مورد تولید 6 هزار تن تریاک در افغانستان تنها طی مدت یک سال تاکید کرد: این یک زنگ خطر و تهدید جهانی است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر به اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران اشاره کرد و گفت: با توجه به این گزارش، ما به عنوان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر باید هوشمندی و هوشیاری خودمان را در این زمینه باید بالا ببریم و خوشبختانه با اقداماتی که در ایران شده نسبت به کشورهای دورتر از افغانستان دسترسی به مواد مخدر کمتر است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه برخی جامعه شناسان و آسیب شناسان زمان دسترسی به مواد مخدر در تهران را 7 دقیقه اعلام کرده اند گفت: این موضوع اصلا قابل اندازه گیری نیست شاید در جایی بتوان در مدت یک ساعت به مواد مخدر دسترسی یافت اما در جایی دیگر ظرف مدت 24 ساعت.

مویدی تلاش پلیس سه استان تهران، کرمانشاه و مازندران در بحث مقابله با خرده فروشان مواد مخدر را برجسته دانست و افزود: پلیس تلاش می‌کند که عرصه را بر خرده فروشان تنگ کند. باید بگویم این زمانی که دوستان اعلام می کنند از نظر من که اشرافیت و اطلاعات کامل دارم اصلا قابل پذیرش نیست.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات اخیر فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر اینکه 80 درصد زندانیان اعتیاد دارند و اینکه نقش پلیس مبارزه با مواد مخدر در رابطه با نظارت بر زندان ها چیست، گفت: قطعا آنچه فرماندهی ناجا بگوید، کارشناسی شده است، اما من در مورد اینکه 80 درصد زندانیان اعتیاد دارند تاکنون چیزی نشنیده‌ام.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا یادآور شد: سازمان زندان ها مدیریت مستقل دارد و تحت نظارت قوه قضائیه است و ما نظارت مدیریتی بر زندان‌ها نداریم و تنها نظارت امنیتی و حراستی بر آنها داریم و در این زمینه نیز تمهیداتی داشتیم که قطعا با تلاش سایر دستگاه ها می تواند در این امر به ما کمک کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا