اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6642 مورخ:[1392-08-27 20:59:01]
برگزاری بزرگداشت شهدا در مازندران
فرماندار نکا خبر داد

برگزاری بزرگداشت شهدا در مازندران

فرماندار نکا از برگزاری کنگره بزرگداشت 180 شهید کارمند مازندران و سرداران و 430 شهید نکا خبر داد.

به گزارش مازند اصناف : علی رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و بیان داشت: برگزاری یادواره و گرامیداشت شهدا گام مهمی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با تأکید بر اینکه این مهم و نهادینه‌کردن فرهنگ شهادت در جامعه باید از نظر کمی و کیفی گسترش یابد، گفت: ترویج فرهنگ شهادت و ایثار سبب تأمین شدن نیاز معنوی نسل جوان جامعه می‌شود.

رجبی افزود: مهم‌ترین کارکردهای این یادواره‌ها علاوه بر انعکاس مجاهدت‌ها و معرفی حماسه‌سازان سال‌های دفاع مقدس به نسل جوان، ایجاد وحدت و همبستگی و گسترش روحیه تلاش و ایثار در جامعه است.

فرماندار نکا با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری این یادواره در شهرستان اندیشیده شده است، خاطرنشان کرد: این یادواره 23 آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی گفت: در سال جاری با برنامه‌ریزی کنگره شهدای مازندران برنامه‌ریزی مناسبی برای برگزاری یادواره‌ها و یادمان‌های شهدا در سراسر استان انجام شده است.

رجبی یادآور شد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها خارج کردن آنها از شکل تشریفاتی و کلیشه‌ای و ماندگار کردن رشادت‌های رزمندگان و ایثار شهدا است.

فرماندار نکا با تأکید بر گرامیداشت یاد و نام شهدا، افزود: بر همه ما لازم است فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان انقلاب عرضه کنیم.

رجبی گفت: اینکه بتوانیم برای شهدای هر صنفی یادواره جداگانه برگزار کنیم بسیار مهم و تاثیرگذار است که در شناساندن شهدای مختلف در جامعه تاثیرگذار است.

وی بیان داشت: رمز ماندگاری برگزاری یادواره‌های شهدا، ماهیت مردمی و حضور خودجوش جوانان با هدف افزایش ولایت‌مداری در جامعه در این یادواره‌ها است که هرساله با استقبال بی‌نظیر جوانان در جای جای این مملکت برگزار می‌شود و بر عزت ایران اسلامی می‌افزاید.

رجبی در پایان اظهار داشت: امیدوارم یادواره شهدای کارمند مازندران که برای نخستین‌بار در نکا برگزار می‌شود به‌خوبی و با شکوه و با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی در این شهرستان برگزار شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا