اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6616 مورخ:[1392-08-27 09:56:01]
 هیچ رایزنی با طرف آمریکایی درباره پرواز مستقیم بین ایران و آمریکا انجام نشده است
رئیس حوزه ریاست معاونت اجرایی رئیس جمهور خبر داد

هیچ رایزنی با طرف آمریکایی درباره پرواز مستقیم بین ایران و آمریکا انجام نشده است

رئیس حوزه ریاست معاونت اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه ابتدا باید مقررات و مجوزهای داخلی برای پرواز مستقیم بین ایران و آمریکا اخذ شود، گفت: هنوز هیچ رایزنی با طرف آمریکایی درباره پرواز مستقیم بین ایران و آمریکا انجام نشده است.

به گزارش مازند اصناف ؛ محسن بهرامی رئیس حوزه معاونت اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، درباره سرنوشت پرواز مستقیم میان ایران و ایالت متحده آمریکا گفت: یکی از حوزه‌هایی که زیر نظر معاونت اجرایی رئیس‌جمهور قرار دارد شورای عالی ایرانیان خارج از کشور است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این موضوع در هنگام سفر آقای روحانی به نیویورک و به درخواست ایرانیان مقیم آمریکا مطرح شد و آنها با اصرار زیاد خواستار تسهیل سفر ایرانیان به کشورمان شدند به همین دلیل موضوع به شورای عالی ایرانیان خارج از کشور واگذار شده است.

بهرامی با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در حوزه معاونت اجرایی و شورای عالی ایرانیان خارج از کشور درباره برقراری این پرواز مستقیم تصریح کرد: از همین رو سازمان‌های اجرایی مانند سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌های داخلی که توان بالقوه امکان این پرواز را دارند، این مورد را پیگیری می‌کنند.

رئیس حوزه معاونت اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه انجام این سفر نیازمند اخذ برخی مصوبات هیئت وزیران دارد، اضافه کرد: کمیسیون‌های تخصصی دولت در این زمینه بررسی‌های لازم را انجام خواهند داد تا پس از آن موافقتنامه‌های لازم با طرف‌های مقابل تبادل شود.

وی افزود: برای انجام این پرواز کمیته‌هایی در حال تشکیل است و در هر حوزه بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد و پس از آماده شدن نتیجه بررسی‌ها در صورت موافقت هیئت وزیران مبادله موافقتنامه با طرف‌های مقابل نظیر سازمان هوایی هواپیمایی بین‌المللی و دیگر نهادها انجام خواهد گرفت.

بهرامی در پاسخ به این سؤال که آیا این موضوع با طرف آمریکایی نیز مطرح شده و رایزنی‌هایی در این مورد صورت گرفته یا خیر، گفت: هنوز هیچگونه هماهنگی با طرف خارجی انجام نشده است و ما ابتدا باید امکان بالقوه این ظرفیت را به لحاظ مقررات بررسی کنیم و پس از صدور مجوزهای لازم به سمت مبادله موافقتنامه با طرف‌های خارجی برویم.

وی خاطر نشان کرد: البته الزاماً همه موارد مورد نیاز برای انجام این پرواز در اختیار دولت آمریکا نیست و خطوط پروازی و فرودگاه‌های این کشور نیز می‌توانند در این موضوع به طور شخصی اثرگذار باشند.

مهرماه سال جاری علی اکبر ترکان در نشست با اعضای دبیرخانه شورای عالی ایرانیان از دستور روحانی برای بررسی برقراری خط پروازی مستقیم بین ایران و آمریکا خبر داده بود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا