اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6615 مورخ:[1392-08-27 09:51:01]
تغییر محتوای علوم انسانی نیاز به قانون ندارد، همت اساتید را می‌طلبد
علی لاریجانی در جمع خبرنگاران:

تغییر محتوای علوم انسانی نیاز به قانون ندارد، همت اساتید را می‌طلبد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر محتوای علوم انسانی نه قانون‌گذاری می‌خواهد و نه موضوع فوری و فوتی است، بلکه به همت و حساسیت اساتید نیاز دارد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه کنگره علوم انسانی اسلامی و جمع خبرنگاران گفت: ما باید نسبت به مبانی اسلامی حساس باشیم تا در جهت کمال‌بخشی به علوم انسانی حرکت کنیم. تغییر این علوم نیاز به قانونگذاری ندارد و فوری و فوتی نیست، بلکه حساسیت اساتید می‌طلبد.

وی با اشاره به نیاز مطالعات تطبیقی در موضوعات مختلف عنوان کرد: خود این امر کمک می‌کند فضای علوم انسانی درکشور جفت و جور شود. ما به لحاظ محتوایی مشکلی نداریم چه در کتب اسلامی و چه غربی از یونان باستان تا امروز منابع گسترده است. البته ممکن است خیلی از این منابع عنوان علوم انسانی نداشته باشد، ولی موضوع و کارشان همین است.

لاریجانی با اشاره به اینکه درست است که سال‌ها است که بحث تغییر منابع علوم انسانی مطرح شده و اتفاق خاصی نیافتاده است، اما این امر نیاز به اجرائیه و بخشنامه ندارد، یادآور شد: این مبانی باید بین علما حل و فصل شود، فکر نو باید در این زمینه ایجاد شود. امروز باید به فکر تولید علم جدید باشیم و این امر از عهده فیلسوفان ما در ایران برمی‌آید که در این زمینه تخصصی کار کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا