اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6540 مورخ:[1392-08-26 09:35:01]
در استقلال همه پیر شدیم، باید تیم را جوان کنیم/ حق نکونام است که مرد سال آسیا شود

در استقلال همه پیر شدیم، باید تیم را جوان کنیم/ حق نکونام است که مرد سال آسیا شود

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: نکونام بازیکن بسیار بزرگی است و شایستگی انتخاب به عنوان مرد سال آسیا را دارد.

به گزارش مازند اصناف ؛ علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس‌، در مورد انتخاب محمود گودرزی به عنوان وزیر ورزش و جوانان گفت: خدا را شکر از مجلس تشکر می‌کنیم تکلیف وزارت ورزش را مشخص کرد. به نظر من وزارت ورزش اولین گزینه در کابینه است که باید برای آن وزیر انتخاب شود چون معضلات و مشکلات ورزش بسیار زیاد است. اکثر تیم‌های ما در مسابقات جهانی جام باشگاه‌های آسیا و غیره حضور دارند که اهمیت بسیار زیادی دارد. الحمد‌الله امروز طلسم شکست و وزارتخانه وزیر خود را شناخت. امیدوارم گودرزی که از افراد تحصیلکرده است و در بحث تربیت بدنی سابقه داشته است بتواند مشکلات ورزش را برطرف کند.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه چه راهکاری برای وزیر جدید دارد، عنوان کرد: بزرگترین معضل ما در حال حاضر مشکلات مالی است و همه مشکلات جمع شده و تیم‌ها را فشل کرده است. استقلال و پرسپولیس از بودجه‌ای که خود مجلس مصوب کرده است هنوز دریافتی نداشته است.

مدیرعامل استقلال ادامه داد:ما تا حدودی می‌توانیم تیم را جمع کنیم و نگه داریم. باید بدانیم پرسپولیس و استقلال کمترین بودجه را از دولت می‌گیرند و در اصل پول خود را دریافت می‌کنند. حق پخش تلویزیونی را به ما نمی‌دهند در قبال آن مبلغ کمی را بودجه می‌گیرند. همه باید به این مسئله توجه کنند. حق پخش تلویزیونی برای استقلال و پرسپولیس هر کدام 30 میلیارد تومان است. صدا و سیما این پول را به ما نمی‌دهد و در نهایت مجلس تنها 5 میلیارد به ما بودجه می‌دهد. متأسفانه در اکثر نطق‌ها در مجلس نیز برخی از نمایندگان چون اطلاعات دقیقی را نمی‌گیرند و از ما هم نمی‌پرسند که موضوع چیست و آن را برایشان بیان کنیم.

وی افزود: این برای یک نماینده خیلی بد است که بگوید فولاد سپاهان هیچ چیز ندارد. آنها 100درصد بودجه خود را از دولت می‌گیرند به ما می‌خواهند 50 درصد بودجه را از دولت بدهند که آن را نیز پرداخت نمی‌کنند. من باید در این مورد صحبت کنم تا این نماینده‌های عزیز در جریان مسئله قرار بگیرند. حق پخش تلویزیونی را به ما نمی‌دهند و به جای آن 5 میلیارد برای ما بودجه در نظر می‌گیرند که آن را نیز پرداخت نمی‌کنند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه یکی از دلایل رأی آوردن محمود گودرزی این مسئله بود که باشگاه‌ها را به درآمدزایی برساند، اظهار داشت: اگر دوستان پول‌های ما را برندارند استقلال و پرسپولیس شرایط خودکفا شدن را دارند. در تمام دنیا حق پخش تلویزیونی چند درصد درآمد باشگاه‌ها را تشکیل می‌دهد؟ کف این درآمد حداقل 50 درصد است، در اروپا تا 70 درصد هم پرداخت می‌شود شما فرض کنید 50 درصد درآمد ما از حق پخش تلویزیونی تأمین شود آن وقت دیگر به کمک کسی نیاز نداریم و سایر نیازمان را از فعالیت‌هایی که می‌کنیم به دست می‌آید. حق و حقوق فوتبال را به خودش برگردانید آن وقت هیچ نیازی به کمک دیگران نداریم.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه مشکلات استقلال با انتخاب وزیر ورزش برطرف می‌شود،خاطر نشان کرد: ما روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم. آن نماینده‌ای که علیه ما صحبت می‌کند باید بداند مجلس به ما 10 میلیارد بودجه اختصاص داده اما به همین قانون نیز عمل نکرده‌اند. با آمدن آقای وزیر امیدوارم مشکلات اعظمی از ورزش حل شود.

وی در مورد اینکه استقلال با تعداد نفرات کمی تمرینات خود را برگزار می‌کند، گفت: اول اینکه بیشتر بازیکنان ما در اختیار تیم ملی قرار دارند و تیم ما فرصت استراحت را پیدا نکرده است. فشار مسابقات در لیگ، جام حذفی و آسیا نیز بازیکنان ما را فشل کرده است. انشاء‌الله از امروز جدی‌تر برنامه‌ها را پیش می‌بریم.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه خواستار تعویق دیدار ملوان هستند، گفت: همه اگر به این مسئله منصفانه نگاه کنند می‌بینند که قرار است بازیکنان ما بیست و هشتم به ایران بازگردند آن وقت 3 روز بعد از این باید بازی انجام دهیم. اگر این مسئله انصاف است ما بازی می‌کنیم!

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه مسئولان ملوان نسبت به تعویق مسابقه واکنش نشان دادند، خاطر نشان کرد: آیا درودگر که از دوستان ما است و خودش را فوتبالی می‌داند اگر تیم خودش چنین شرایطی داشت باز هم این صحبت را بیان می‌کرد.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه ملوان نیز در ابتدا خواستار تعویق مسابقه بود اما به یکباره نظرش را تغییر داد، عنوان کرد: تیمی که تا این اندازه به تیم ملی کمک می‌کند یک روز و دو روز برایش چه فرقی می‌کند، آیا این انصاف است که ما در این فشار به میدان برویم. متأسفانه با ما خوب تا نکردند.

وی در مورد اینکه وضعیت ساموئل به کجا انجامید، اظهار داشت: ساموئل مشکلی ندارد، او از امیر قلعه‌نویی مرخصی گرفت. او امروز به استقلال باز می‌گردد. آن تیم خاصی که به دنبال ساموئل است برای او خبرگزاری خصوصی شده است، می‌گویند امروز ساموئل عطسه کرد چشم‌هایش خوب باز نشد، امروز شوتش ضعیف بود و ...  هر وقت که علیه ساموئل حرف زدند او سریع به ایران بازگشته است، ساموئل یک بازیکن حرفه‌ای است. او از امیر قلعه‌نویی برای نیامدن اجازه گرفت و امروز هم به تیم باز می‌گردد.

فتح‌الله در پاسخ به این سؤال که آیا منتظری در نیم فصل از آنها جدا می‌شود و به تیم چینی می‌پیوندد، عنوان کرد: از او خواهش کردیم چین را فراموش کند و در ایران بماند و به استقلال کمک کند. امسال برنامه داریم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا محسن مسلمان را جذب می‌کنند، اظهار داشت: باید ببینیم شرایط چطور پیش می‌رود و آیا می‌توانیم به توافق برسیم یا خیر. ما تمایل داریم که این بازیکن را جذب کنیم. در مقدمات کار هستیم و تازه مذاکرات را شروع کردیم.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه آیا فرزاد حاتمی به استقلال بازمی‌گردد، تأکید کرد: این مسئله هنوز معلوم نیست، کادر فنی باید دراین مورد نظر بدهد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد قرار گرفتن حنیف عمران‌زاده و جواد نکونام در لیست برتر بازیکنان AFC گفت: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم این حق کاپیتان تیم ملی است که سالها در اسپانیا بازی کرده و در تیم ملی نیز به خوبی بازیکنان را رهبری می‌کند. نکونام بازیکن بزرگی است و انصافا کسب عنوان بهترین بازیکن آسیا حق او است. آندرانیک تیموریان نیز چنین شایستگی دارد. امیدوارم جواد نکونام به این عنوان دست پیدا کند.

وی افزود: برخلاف آنکه حنیف عمران‌زاده آنقدر ساده و بچه با معرفتی است و می‌گوید من باورم نمی‌شود همه او را دست می‌اندازند. اگر منصفانه نگاه کنیم حنیف عمران‌زاده یک بازیکن تأثیرگذار است که در زمان ضربات ایستگاهی قدرت هجومی یک تیم را دو برابر می‌کند. در بین 12 بازیکن که سهل است او می‌توانست بین 8 نفر قرار بگیرد.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه گفته می‌شود شیخ سلمان به ایران آمد و این امتیاز را گرفتند که او کاندیدای بهترین بازیکن آسیا شود، عنوان کرد: این از آن دسته تفکرات مریضی است که همیشه ما با آنها روبرو شدیم. برخی تفکرات ناب است مثل تفکرات استقلال که وقتی یک بازیکن خوب و دوست داشتنی مثل مهدوی‌کیا که از فوتبال خداحافظی می‌کند بچه‌های ما روی پیراهن خود عکس او را می‌زنند و ابراز علاقه می‌کنند و هواداران او را مورد تشویق قرار می‌دهند. این یک نوع برخورد و کلاس است، این صحبت‌ها نیز یک نوع کلاس است. مگر می‌توان چنین کاری را انجام داد. آیا شیخ سلمان فقط به ایران سفر کرده است. مگر آنها از اینجا به دبی سفر نکرده‌‌اند اگر این تفکر باشد آنها باید به تمام کشورها چنین قولی را بدهند.

مدیرعامل استقلال در مورد انتقاداتی که به سن بالای بازیکنان این تیم می‌شود، یادآور شد:  قطعا همه ما پیر شدیم و باید تیم را جوانتر کنیم.

وی در مورد شرایط گوران لاوره اظهار داشت: او امروز به باشگاه می‌آید و خداحافظی می‌کند. با او تسویه می‌کنیم و قول و قراری می‌گذاریم تا بتواند برود و باشگاه خود را انتخاب کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا