اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6483 مورخ:[1392-08-25 07:24:01]
عزاداری برای امام حسین(ع) اسلام را زنده کرد / ضرورت مقاومت در مذاکره هسته ای
امام جمعه مرکز مازندران:

عزاداری برای امام حسین(ع) اسلام را زنده کرد / ضرورت مقاومت در مذاکره هسته ای

امام جمعه مرکز مازندران از حضور با شکوه و پرشور مردم مازندران به ویژه مرکز استان در مراسم عزاداری سرور سالار شهیدان امام حسین(ع) تقدیر و اظهار کرد: این عزاداری‌ها اسلام را در جهان زنده کرد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بلاغ، آیت‌ الله نورالله طبرسی در خطبه های امروز نمازجمعه ساری از حضور با شکوه و پرشور مردم مازندران به ویژه مرکز استان در مراسم عزاداری سرور سالار شهیدان امام حسین(ع) تقدیر و اظهار کرد: این عزاداری‌ها اسلام را در جهان زنده کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان درصدد بودند تا با شهادت امام حسین(ع) نام وی را در بین شیعیان محو و نابود کنند، تصریح کرد: عزاداری باشکوه و ابراز احساسات شیعان درجهان سبب زنده نگه داشتن واقعه عاشورا می شود.

طبرسی افزود: دشمنان هموراه تلاش می کردند تا نام امام حسین(ع)، پیامبر(ص) را از صحنه تاریخ محو کنند ولی طرفداران حسینی با عزاداری یاد و خاطره کربلا امسال باشکوه و عظمت بیشتری نسبت به سال های گذشته زنده کردند.

امام جمعه مرکز استان بر کنارگذاشتن علم در عزاداری حسینی تاکید کرد و گفت: این کارها در شان و منزلت عاشورا نبوده و سبب خوشحالی دشمنان می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری به پیروی انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:پیروزی ایران اسلامی درهشت سال دفاع مقدس با تاسی از عاشورای حسینی رقم خورد.

طبرسی به قیام شیعیان در تاریخ اشاره و خاطرنشان کرد:شیعیان اسلام هرگز زیر بار ظلم و ذلت نمی روند.

وی به درس های که عاشورای به مسلمانان جهان داده است، اشاره کرد و گفت: واقعه عاشورای درس عزت، مردانگی، مقاومت، ایثار و ازخودگذشتگی به شیعیان داد.

امام جمعه مرکز استان با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با 1+5،گفت:کشور مذاکره عزت مندانه را قبول دارد و تا آخر پای مذاکره می ایستادگی می‌کند.

طبرسی افزود: مذاکره به این معنا نیست که هرچه آنان بگویند ما قبول کنیم.

وی افزود: ایران اسلامی مذاکره را در این می داند که از تریبون دشمن به نفع کشور استفاده کند تا حقانیت و مظلومیت خودمان را نشان دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به سالروز ورود آزادگان به مهین اسلامی اشاره کرد و گفت: سالگرد آزادگان به کشور همگام با پیروز شدن سوسنگرد بود.

وی با بیان اینکه مازندرانی ها در آزادی و بازسازی سوسنگرد نقش ویژه ای ایفا کردند تصریح کرد:به محض آزادسازی سوسنگرد مازندران نخستین استانی بود که بازسازی آن را بر عهده گرفت و از عهده مسئولیت آن نیز به خوبی برآمد.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا