اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6458 مورخ:[1392-08-23 14:38:01]
آسمان هم ناله با مازندران در عزای حسین(ع) گریست

آسمان هم ناله با مازندران در عزای حسین(ع) گریست

امروز عاشورا آسمان بارانی همنوا با مازندران سوگوار سالار شهیدان شد و در روز حسین(ع) مردم دیار علویان همه زینب(س) شدند تا رسالت نگهبان نبوی بر زمین نماند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از  بلاغ،امروز عاشورا روزی که  آسمان در غم شهادت مظلوم کربلا امام حسین(ع) می گرید.

امروز دشت نینوا شاهد به حق رشادت های خاندان نبوت است؛ یادگارهای رسول و نبی معظم اسلام (ص) که ظلم و ستم بر خود و پیروان راستین شان را بر نتافتند و بر نقشه های شوم لشگریان یزید خط بطلان کشیدند.

عاشورا تنها یک روز، یک واقعه و یک حماسه نیست، عاشورا فرهنگی جاودان و نقشه راهی به سوی سعادت و جاودانگی است، راهی که بزرگان دین اسلام برای حفظ عزت و شرف مسلمانان از این راه رفته اند و در برابر ظلم ایستادگی کرده اند.

واقعه عاشورا درسی بزرگ است، برای آنان که عبرت آموزند، تا بدانند ظلم هیچ گاه پایدار نیست و رهروان ظالمان عاقبتی نیک نخواهند داشت.

جای جای استان مازندران ، شب گذشته و امروز سرشار از عشق حسینی بوده است .امروز عزاداری‌ها به اوج خود  رسیده  و هر کسی تنها با زبان اشک به حسین(ع) و تنهاییش در غروب عاشورا سخن خواهد گفت.

دسته‌های سینه‌زنی و زنجیززنی از ساعات اولیه صبح با حرکت از مقابل حسینیه‌ها، تکایا و مساجد به سمت امام زاده ها شور حسینی را با شعوری عباس گونه به نمایش گذاشتند.

امروز و در روز حسین(ع) مردم دیار علویان همه زینب(س) شدند تا رسالت نگهبان نبوی بر زمین نماند.

 ساری نیز همچون تمامی مناطق مازندران غرق در ماتم و عزاشد .جوانان ساروی که دیشب را با نوحه مکن ای صبح طلوع به صبح رسانده‌اند  حالا با پایی برهنه در آسمانی گرفته و بارانی به مجلس عزا آمده‌اند تا بگویند ما با محبت حسین(ع) زنده‌ایم.

زنان ساروی نیز در بیشتر خانه‌ها، حلیم نذری را برای صبح عاشورا آماده کرده اند تا میهمانان حسینی، در سفره حسین(ع)، از خوان برکت وی بهره گیرند.

گفتنی است،در حاشیه مراسم عزاداری عاشورا، ایستگاه های اهدای نذورات و همچنین مراکز اهداء خون یکی دیگر از جلوه های فرهنگ عاشورایی مردم این دیار است که به چشم می خورد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا