اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6331 مورخ:[1392-08-17 08:47:01]
 قیام امام حسین(ع) حرکتی غیرتی بود/ گوش به فرمان ولایت فقیه هستیم
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

قیام امام حسین(ع) حرکتی غیرتی بود/ گوش به فرمان ولایت فقیه هستیم

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: حرکت امام حسین(ع) حرکتی غیرتی بود و یاران آن امام نیز غیرتی بودند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل ازفارس، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی صبح امروز در سوگواره بصیرت عاشورایی در جمع عزاداران هیئت رهروان شهدا این شهرستان در گلزار شهدای آستانه امامزاده ابراهیم(ع) اظهار داشت: امام حسین(ع) هنگام خروج از مدینه به برادرش با صراحت وصیت کردند که هدف اصلی حرکت‌شان برای اصلاح جامعه مسلمانان است.

وی افزود: روش این اصلاح جامعه مسلمانان که با بدعت‌ها و افکار غلط همراه شد، امر به معروف و نهی از منکر بود.

این مسئول بیان داشت: اگر بخواهیم غایت هدف قیام امام حسین(ع) را دریابیم کوشش برای حفظ دین بود.

شرفخانی با اشاره به اینکه یکی از پله‌های سیر و سلوک غیرت است، تصریح کرد: مفهوم اصلی غیرت حفظ آن چیزی است که ضرورت دارد، اگر کسی دین را حفظ کند غیرت دارد، چراکه حفظ حرمت غیرت است.

وی یادآور شد: حرکت امام حسین(ع) حرکتی غیرتی بود و یاران آن امام نیز غیرتی بودند زیرا این غیرت برای حفظ اصل دین بود.

این مسئول با اعلام اینکه اگر کسی ایمان ندارد غیرت ندارد، اذعان داشت: حفظ حرمت لبیک به امام نیز واجب است و کسی که آن را رعایت کند غیرتمند است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه غیرت با ایمان همسو است، یادآور شد: غیرت دارای بعد منفی و مثبتی است که در امور مادی، معنوی، فردی، اجتماعی و کنترل نفس می‌توان آن را مشاهده کرد.

شرفخانی در پایان با بیان اینکه غیرت از بین بردن حجاب‌های پیش‌رو و برداشتن موانع برای رسیدن به سعادت است، متذکر شد: در عصر حاضر ما با امام زمان (عج) امتحان می‌شویم، باید در سمت دین، اسلام و اهل بیت (ع) گام برداریم و در زمان غیبت گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا