اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6326 مورخ:[1392-08-17 08:34:01]
 شرایط بهداشتی مدارس بابل مناسب نیست
مدیر آموزش و پرورش بابل:

شرایط بهداشتی مدارس بابل مناسب نیست

مدیر آموزش و پرورش بابل با اشاره به اینکه شرایط و وضعیت بهداشتی مدارس بابل مناسبت نیست، از کمبود اعتبارات برای اطلاع‌رسانی مسائل بهداشتی در میان دانش‌آموزان خبرداد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس،عیسی لطیفی صبح امروز در همایش روز جهانی دیابت در سالن امام خمینی(ره) معاونت بهداشتی با تسلیت فرارسیدن ماه محرم اظهارداشت: ما به عنوان مسلمان مترقی و متدین  که دارای کامل‌ترین دین هستیم باید از آموزه‌هایی که امام حسین (ع) در روز عاشورا به ما آموخت درس بگیریم.

مدیر آموزش و پرورش بابل گفت: دغدغه همه دستگاه‌های اجرائی سلامت آحاد مردم به ویژه دانش‌آموزان است زیرا آموزش و پرورش با همه نهادها مرتبط بوده و اکثر آسیب‌های اجتماعی که متوجه جامعه است از جمله سرطان، دیابت و اعتیاد به آموزش و پرورش و مدرسه بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه زمانی می‌توان فضا و کشوری ایده‌آل داشت که امکانات مناسب برای اطلاع‌رسانی فراهم باشد، اظهار داشت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که طرح بومی و اسلامی شدن آموزش به جای آموزش اروپایی مطرح شد به آموزش، درمان، بهداشت و ورزش توجه ویژه شده است.

لطیفی خاطرنشان کرد: عمده‌ترین و شایع‌ترین بیماری‌های موجود، ناشی از عدم تحرک فرزندان ماست، گرچه در مدارس ورزش صبحگاهی اجرا می‌شود اما تنها برای شادابی آنی دانش‌آموزان بوده و قادر نیست سموم بدن آنها را دفع کند و متاسفانه مدارس ما دارای فضای مناسب ورزشی نیستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 70 هزار دانش‌آموز بابلی تنها از دو سالن ورزشی بهره‌مند هستند، افزود:  بسیاری از مدارس استاندارد لازم برای اقدامات ورزشی را نداشته و 72 مدرسه غیرانتفاعی بابل فاقد فضای ورزشی مناسب هستند.

لطیفی با اشاره به اینکه برای 130 نفر دانش‌آموز ژاپنی 50 هزار متر زمین ورزشی در مدرسه مهیاست، تصریح کرد: 10 درصد دانش‌آموزان بابلی در 72 مدرسه غیرانتفاعی که بیش از 10 هزار نفر را شامل می‌شود فاقد زمین ورزشی هستند.

مدیر آموزش و پرورش بابل گفت: چهار درصد دانش‌آموزان بابلی دچار بیماری دیابت هستند که در سنین 10 تا 12 سالگی به آن مبتلا شدند.

وی تصریح کرد: متاسفانه معلمان ما در رشته‌های خاصی تحصیل کرده و قادر نیستند بسیاری از اطلاعات لازم را که دانش‌آموزان باید بدانند را در اختیارشان قرار دهند.

لطیفی متذکر شد: به ازای هر 750 دانش‌آموز بابلی یک مربی بهداشت فعالیت دارد که ممکن است حتی رشته اصلی او نبوده  و تنها کاردان بهداشتی باشد که با استاندارد جهانی فاصله دارد.

این مسئول افزود: در روستاهای بابل نیز هنوز مدارس قابل توجهی حتی یک مربی بهداشت هم ندارند و مراکز بهداشتی به این مدارس سرکشی می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش بابل گفت: یکی از جنبه‌های فعالیت آموزش و پرورش، آموزش نیروی انسانی است، معلمان بهداشت و مشاورین ما کاملا آمادگی دارند اطلاعات را از مراکز بهداشتی دریافت و به دانش‌آموزان انتقال دهند که کم هزینه‌ترین راه حل ممکن در شرایط فعلی است.

این مسئول با اشاره به اینکه وضعیت بهداشتی بابل در شان مردم بابل نیست، اظهارداشت: مدارس ما آمادگی  آموزش لازم را داشته و متخصصین بهداشت می‌توانند برای آموزش به مدارس ما اعزام شوند.

لطیفی گفت: ما موفق نخواهیم شد مگر اینکه آموزش را از مدارس آغاز کنیم بدون مدارس منبرها، سمینارها و همایش‌ها پاسخ نمی‌دهد، کسانی که  تخصص و تعهد خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و ارائه خدمات نکنند مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا