اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6168 مورخ:[1392-08-06 18:49:01]
 آمانو: مذاکرات ایران و آژانس باید به نتایج ملموس برسد/ عراقچی: با رویکرد جدید به مذاکرات آمده‌ایم

آمانو: مذاکرات ایران و آژانس باید به نتایج ملموس برسد/ عراقچی: با رویکرد جدید به مذاکرات آمده‌ایم

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر لزوم دست‌یابی به نتایج ملموس در مذاکرات ایران و آژانس تاکید کرد.

مازند اصناف : به گزارش فارس به نقل از رویترز، یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین ابراز داشت که ایران و مذاکره‌کنندگان سازمان ملل (آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) باید روز دوشنبه به پیشرفت‌های ملموسی دست یابند.

وی این سخنان را خطاب به عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان ابراز داشت. عراقچی برای دیدار با آمانو به وین رفته و پس از این دیدار مذاکرات ایران و آژانس آغاز خواهد شد.

آمانو افزود: از جو خوب و سازنده ملاقات های اخیر که بین ایران و آژانس بود استقبال می کنم. ملاقات امروز برای ما فرصت بسیار مهمی است و در خصوص نحوه رسیدگی به همه موضوعات باقیمانده بحث خواهیم کرد. این موضوعات بسیار پیچیده بوده و بنابراین برای همه ما بسیار مهم است که پیشرفت مشخصی را نشان دهیم.

عراقچی نیز خطاب به آمانو ابراز داشت که ایران با رویکردی جدید به مذاکره با آژانس وارد می‌شود. مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سال 2012 آغاز شده اما تاکنون پیشرفت چندانی نداشته است.

به نوشته رویترز عراقچی از رویکرد جدید ایران جزئیات زیادی ارائه نکرده است.

رویترز به نقل از عراقچی نوشت: ما فکر می‌کنیم زمان آن رسیده است تا رویکرد جدیدی در خصوص حل مسائل فی‌مابین ایران و آژانس اتخاذ شود و در آینده نیز باید به دنبال همکاری بیشتر برای تضمین ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران باشیم.

منابع ایرانی به نقل از عراقچی گفته‌اند وی ضمن تاکید بر ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران نقش آژانس را در این زمینه مهم دانسته است. عراقچی همچنین تاکید کرد: برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و برای همیشه صلح‌آمیز خواهد ماند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا