اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6162 مورخ:[1392-08-06 13:16:01]
احمدی:برای حفظ ساری با کسی تعارف ندارم / نقیبی:مسکوت ماندن پروژه های نیمه تمام در دوره اصلاحات

احمدی:برای حفظ ساری با کسی تعارف ندارم / نقیبی:مسکوت ماندن پروژه های نیمه تمام در دوره اصلاحات


دهمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری با حضور11 عضو شورای شهر و نماینده شهردار ساری در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد.

 

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بلاغ،این جلسه که بیشتر به بررسی و رفع مشکلات مرکز استان شکل گرفته بود هر یک از اعضای حاضر در صحن علنی با اجازه رئیس شورای شهر در وقت مناسب سخنانی را در بحث روند فعالیت های شهرداری در توسعه شهری ایراد کردند.

 
*شورای شهر ساری دو دسته نیست
 
در این جلسه جمال باقری رئیس شورای اسلامی شهر ساری که خود ناطق قبل از دستور بود با اشاره به اینکه برخی سوالات از سوی رسانه ها به اعضای شورا مبنی بر دو شقه بودن شورای شهر ساری مطرح است، هر چند این حرف های وجود خارجی ندارد، اظهار داشت: سیاست شورا در این است تا در فضای همدلی با پذیرش آرا اکثریت و بر اساس دموکراسی فعالیت های شورایی در فضایی آرام  و شهرداlhckn ری در محیطی بدون حاشیه به خدمات رسانی خود ادامه دهد.
 
وی با اشاره به اینکه در تمامی پارلمان های محلی و ملی دنیا تضارب آرا وجود دارد، افزود: در شورای اسلامی شهر ساری این قاعده به خوبی رعایت می شود.
 
باقری اعلام کرد: شیطنت هایی که در خارج از سیستم شورا اتفاق می افتد در درون شورای شهر مصداق ندارد.
 
 
*باقری: تکلیف مصوبات سفر دولت در ساری مشخص شود
 
این مسئول با تاکید براینک رسانه ها و اعضای شورای اسلامی شهر ساری با هدف توسعه مرکز استان باید پی گیر اجرای مصوبات هیئت دولت از سوی استانداری باشند، خاطر نشان کرد: استاندار و معاونانش تکلیف مصوبات سفرهای هیئت دولت را مشخص کنند.
 
وی افزود: انتظار ما از استاندار بازبینی مصوبات چهارگانه دولت در مرکز مازندران و اجرای تعهدات آنان در شهرستان ساری است.
 
 
*باقری: منفی 14 میلیارد تومان تراز مالی شهرداری در 6 ماه نخست امسال
 
باقری با بیان اینکه اگر دولت عوض شود مصوبات پایدار می مانند، گفت: هزینه ای که شهرداری ساری برای احداث پروژه استانی در مرکز مازندران کشید هزینه اش را به طور مستقیم مردم متقبل شدند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر ساری در بیان گزارشی وضعیت بودجه ای شهرداری مرکز استان را نامناسب دانست و ادامه داد: شهرداری در 6 ماه نخست امسال وضعیت خوبی نداشت منهای 14 میلیارد تومان تراز منفی داریم.
 
وی تصریح کرد: در 6 ماه نخست سال جاری شهرداری 30 میلیارد تومان درآمد و 4 میلیارد تومان هزینه داشت.
 
باقری متذکر شد: برای به چرخش درآمدن درآمد شهرداری باید همت ها به کار بسته شود.
علی اکبر ذلیکانی عضو دیگر شورای شهر ساری به لحاظ اشتغال در دفتر امور شهری استانداری که به خوبی شورا و شهرداری را می شناسد، اظهار داشت: شهرداری باید پی گیر پروژه های نیمه تمام باشد.
 
وی با تاکید براینکه ساری به سمت ریل توسعه هدایت شود، تصریح کرد: برخی از مناطق شهری مرکز مازندران از لحاظ رفاه عمومی و توسعه ای عقب مانده هستند.
 
 
*ذلیکانی: جذب نیرو در شهرداری ساری سلیقه ای است
 
ذلیکانی جذب نیرو در شهرداری ساری را سلیقه دانست و گفت: جذب نیرو در شهرداری ساری براساس روابط بود.
 
وی مهمترین و بیشترین مراجعه مردمی به اعضای شورای شهر را موضوع اشتغال عنوان کرد و ادامه داد: شهرداری در سال های گذشته به حدی نیرو جذب کرد که جایی برای ورود افراد جدید نیست.
 
این عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه جذب نیرو در شهرداری باید بر اساس تخصص و طبق قانون و نظارت استانداری باشد، افزود: این مطالبه مردمی است.
 
وی اصلاح روند جذب در شهرداری ساری را ضروری دانست و متذکر شد: نیروهای تحصیل کرده در سطح شهر بیکارند اما شهرداری از افراد غیر متخصص به کار گیری می کند.
 
ذلیکانی خاطر نشان کرد: شهرداری باید مقدمات بودجه نویسی سال آینده را فراهم کند.
 
وی ترافیک درون شهری را در مرکز مازندران معضل دانست و گفت: شورای حمل و نقل ترافیک برنامه خوبی را برای کاهش ترافیک مرکز استان در نظر گرفت که این کار با مشارکت مردم میسر می‌شود.
 
علیجان شمشیربند نیز عضو دیگر شورای اسلامی شهر ساری که سالها در درجه سرداری در سپاه استان فعالیت می کرد، اظهار داشت: اعضای شورای شهر باهم همفکر و هماهنگ هستند.
 
وی افزود:  اگر نظرات مختلف در شورا دیده می شود به لحاظ ترکیب های مختلفی است که در این نهاد مردمی ایجاد شده است.
 
 
*شمشیربند: مخالفان به دنبال تشویش اذهان هستند/ از ترکیب شورا خوششان نمی آید
 
شمشیر بند با اشاره به اینکه بعد از انتخابات و بعد از انتخاب هیئت رئیسه شورا و شهردار برخی از این ترکیب خوششان نیامد، گفت: برخی افراد مخالف به دنبال بهانه جویی و تشویش اذهان هستند.
 
وی وفاق و همدلی در شورا و شهرداری را به نفع مردم و توسعه شهری عنوان کرد.
 
شمشیربند تسریع در پروژه های شهری را نیازمند مشارکت مردمی دانست و گفت: چون شهرداری بودجه ملی و دولتی ندارد برای تسریع در اجرای پروژه های عمرانی نیازمند مشارکت مردم هستیم.
 
وی ترکیب شورای شهر ساری را در سطح شوراهای استان بی نظیر دانست و ادامه داد: اثر پذیری از فشارهای بیرونی خدمات رسانی را متاثر می کند.
 
عضو دیگر شورای اسلامی شهر ساری مسعود پیری بود که درباره فعالیت های معاونت فرهنگی و مسئولی که در این جایگاه به تازگی در شهرداری تیکه زد سخنانی به میان آورد.
 
 
*پیری: مبانی فرهنگی در شهرداری ساری پیگیری شود
 
وی با اشاره به اینکه مبانی فرهنگی در شهرداری ساری پی گیری شود، گفت: برای جلب همکاری مردم در پروژه های عمرانی با شهرداری نیازمند فعالیت گسترده معاونت فرهنگی در این مسیر هستیم.
 
پیری افزود: قبل از اینکه لایحه بودجه وارد صحن علنی شورا شود راهکارهای اصلاحی که به سود شهرداری است باید ارائه شود.
 
 
*جعفری: ضرورت بازنگری سرمایه گذاری در شهر ساری
 
وی با تاکید براینکه روند جذب سرمایه گذار در پروژه های شهری مرکز مازندران تسهیل شود، یادآور شد: شرایط سرمایه گذاری در شهر ساری باید از سوی مسئولان امر بازنگری شود.
 
سید محمد جعفری نیز عضو دیگر شورای شهر ساری که برای نخستین بار کار شورایی را تجربه می کند، اظهار داشت: در بودجه نویسی سال آینده شهرداری باید اولویت را به پروژه های نیمه تمام دهد.
 
 
*جعفری: نبود نیروهای متخصص در سازمان های شهرداری ساری
وی ایجاد سازمان های تابع شهرداری را تسریع در پیشبرد امور و برخورد تخصصی در بخش های مختلف دانست و ادامه داد: نیروهای سازمان های تابعه شهرداری ساری تخصص ویژه ای در حیطه فعالیت خود ندارند.
 
این مسئول افزود: شهرداری ساری دارای 2 هزار نفر نیرو است و هر ماه 3.5 میلیارد تومان حقوق پرداخت می کنند.
 
وی شایعات تغییر مدیران را باعث بی انگیزه شدن مدیران فعلی در شهرداری و سازمان های تابعه دانست و ادامه داد: بی انگیزه بودن آفت جدی در بحث مدیریتی است.
 
جعفری مشکل بزرگ شهرداری ها را بحث ایجاد درآمد پایدار عنوان کرد و گفت: شهرداری باید برنامه ریزی جدی برای درآمد زایی داشته باشد.
 
وی ضمن تاکید بر اینکه مباحث اقتصادی  شهرداری برای ایجاد درآمد پایدار احصا شود، تصریح کرد: باید بتوانیم  منفی 14 میلیارد تومان تراز منفی در 6 ماه نخست امسال را جبران کنیم.
جعفری خاطر نشان کرد: کمیسیون طرح و برنامه شهرداری ساری چهارشنبه این هفته برای ایجاد درآمد زایی و خودکفایی سازمان های تابعه جلسه ای را با حضور مسئولان امور شهری در شهرداری برگزار می کند.
 
 
*یوسفی: افزایش مشارکت مردم با شهرداری نیازمند فرهنگسازی است
 
یوسفی نیز عضو دیگر شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه هم اکنون فرصتی است تا حرفی های انتخاباتی خود را به اجرا درآوریم، اظهارداشت: هیچ توهینی به مجموعه شورا روا نیست و نباید به حاشیه ها پرداخته شود.
 
وی رابطه بین شورا و شهرداری را سنتی دانست و ادامه داد: تعامل بین این دو مجموعه باید بیشتر شود.
 
این عضو تازه نفس شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اینکه مردم نیازمند رفع چالش های درون شهری هستند، خاطر نشان کرد: برای افزایش مشارکت مردم با شهرداری باید فرهنگسازی شود.
 
وی با اعلام اینکه شورای شهر درگیر کارهای جاری و سنتی شده است، افزود: فعالیت اعضای شورای شهر در حیطه فرهنگی و اجتماعی باید با برنامه باشد.
 
 
*نقیبی: شهرداری از روند اجرای پروژه های عمرانی به شورا گزارش کند
 
رئیس سابق شورای اسلامی شهر ساری نیز بیان اینکه ما نباید اصرار کنیم که بین اعضای شورا اختلاف نیست، گفت: خبرنگاران ما افراد هوشمندی هستند اگر ما وضعیت موجود شهرداری را سامان دهیم با عمل نشان خواهیم داد که در شورا مشکلی نیست.
 
فرامرز نقیبی با تاکید براینکه بودجه شهرداری ساری باید در ردیف خاصی تعریف شود، افزود: نباید در بودجه نویسی ردیف اعتباری مستضعفان حذف شود.
 
وی ضمن گله مندی از اینکه شهرداری باید وضعیت پروژه های شهری را به شورای شهر گزارش کند، خاطر نشان کرد: هنوز از روند پروژه ابن شهر آشوب، پارک کوی اتحاد، ترافیک درون شهری، اجرای پروژه شهر بازی و وضعیت فیزیکی و اعتباری پروژه پل کابلی برای ما مشخص نیست.
 
نقیبی با طرح سوالی مبنی بر اینکه وضعیت درآمدی شهرداری چگونه است، تصریح کرد: با کمک شورای شهر وضعیت درآمدی شهرداری باید بهبود یابد.
 
 
*نقیبی: روند اجرای پروژه های نیمه تمام دولتی در دوره اصلاحات نیز مسکوت ماند
 
وی تکمیل پروژه های نیمه تمام دولتی قبلی را در دولت نیمه اصلاحات امیدوار کننده دانست و ادامه داد: متاسفانه روند تکمیل پروژه های در این دولت نیز مسکوت ماند.
 
نقیبی متذکر شد: پروژه های سفر هیئت دولت باید جدی گرفته شود.
 
وی شهرداری و شورای شهر را درگیر بازی های تغییر و تحول مدیریتی دانست و گفت: در دولت روحانی نیازمندیم تا تغییراتی در مرکز مازندران بی افتد.
 
 
*نجاریان: ترافیک به مناطق فرعی شهر ساری هدایت شد
 
عضو دیگر شورای اسلامی شهر ساری که چهره نام آشنای ساروی ها است ضمن سخنانی گله خود را از ترافیک بسط داده شده به پس کوچه های شهر سوق داد و اظهار داشت: محدودیت طرح های ترافیکی باعث شد تا تمام فشارهای ترافیکی به محله و مناطق اطراف کشیده شود.
 
سعید نجاریان افزود: متولیان امر بدون ملاحظه رفاه شهروندان بار سنگین ترافیک را به دوش مردم گذاشتند.
 
وی شهروندان را نسبت به اجرای طرح های ترافیکی بی اطلاع دانست و ادامه داد: اطلاع رسانی از قبل احترام به شعور شهروندان است.
 
این عضو شورای شهر ساری محرومیت را در تمام مناطق مرکز استان گسترده عنوان کرد و گفت: بیشتر مناطق شهر ساری رنگ توسعه یافتگی را ندیدند.
 
نجاریان با اشاره به اینکه  دغدغه نخست مردم شهر ساری عقب ماندگی در بحث فرهنگی و ورزشی است، یادآور شد: امکانات موجود در بحث فرهنگ و فضای فعلی ورزشی در خور شان مردم ساری نیست.
 
وی در سخنانش فرارسیدن ماه محرم را گامی برای احیای سنت های بومی و مذهبی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت، عزاداری و دسته روی دهه اول ماه محرم از سنت های مذهبی چندین ساله شهر ساری است اما متاسفانه از سوی متولیان امور فرهنگی مورد بی مهری قرار گرفت.
 
نجاریان متذکر شد: شهرداری مقدمات کار برای عزاداری ماه محرم را در مرکز مازندران فراهم کند.
 
این عضو شورای اسلامی شهر ساری ارزیابی عملکرد سازمان های تابعه شهرداری را در بستن بودجه سال جاری این نهاد خدمات رسان متاثر دانست.
 
 
احمدی: برای حفظ شهر ساری با کسی تعارف ندارم
 
عضو قدیمی شهر ساری با ورود تازه خود به صحن علنی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر با اعلام اینکه وامدار کسی نیستم، افزود: سعی می کنم در سایه دوستی، برای توسعه شهر گام برداریم.
 
سید مهدی احمدی نیز که بعد از فوت مرحوم صالحی نیا از علی البدلی درآمد و شورایی شد، گفت: برای حفظ مصالح شهر با کسی تعارف ندارم.
 
وی با بیان اینکه ضرورت دارد شهردار ساری برنامه چهار ساله، کوتاه مدت و چشم انداز 20 ساله خود را در صحن علنی شورای شهر گزارش کند، ادامه داد: برنامه شهرداری سبب می شود تا اعضای شورا برای کار گروهی  آماده شوند.
 
احمدی از معاونت فرهنگی شهرداری خواست تا برنامه های خود را به شورای شهر ارائه دهد.
 
وی با بیان اینکه دو ماه اخیر به عنوان یک شهروند تلقی می شدم، تصریح کرد: احساس می کنم شهرداری دچار رکود شده است.
 
سخنگوی سابق شورای سوم شهر ساری ضمن درخواست از برگزاری جلسه غیر علنی در شورای شهر گفت: در جلسه غیر علنی تمام دغدغه و مشکلات شهر و شهرداری بدون هیچ ملاحظه ای بازگو شود.
 
احمدی با اشاره به اینکه مدتی است شهرداری ساری در رده های مدیریتی از نیروهای خارج از شهرداری استفاده می کند، بیان داشت: اگر این رویکرد به لحاظ تخصص باشد بد نیست اما شهرداری افراد متخصص خوبی دارد.
 
وی افزود: این رویکرد شهردار باعث می شود نیروهای تحصیل کرده و متخصص پایین دست انگیزه ای برای کار کیفی نداشته باشند.
 
رضا پیوندی عضو دیگر شورای شهر ساری نیز با اعلام اینکه قصد سخنرانی در صحن علنی شورای را ندارم، گفت: «ای کاش اعضای شورا در این جلسه گزارش کار می دادند نه اینکه در حضور خبرنگاران مشکلات را مطرح می کردند.»
 
وی افزود: «از شهردار و پرسنل شهرداری ایراد می گیریم، ما اعضای شورا به عنوان  یک شهروند برای شهر ساری چه کردیم؟»
 
 
*پیوندی: شورا در مدت 50 روز کاری فقط حرف زد، کار نکرد
 
پیوندی ادامه داد:« شورا در مدت 50 روز کاری برای شهر ساری کاری نکرد و فقط حرف زد.»
 
وی خاطر نشان کرد:«ما چه مصوباتی دادیم و خروجی کار چه بود؟ تا در شهر را به مدینه فاضله تبدیل کنیم؟»
 
 
*کیادهی: در گذشته نظام پاسخگویی در شهرداری صفر بود
 
نماینده شهرداری نیز که به جای شهردار در صحن علنی شورای شهر ساری شنونده و پاسخگوی سوالات و انتقادات اعضای شورای چهارم بود، گفت: در گذشته نظام پاسخگویی در شهردار صفر بود.
 
محمد حسن کیادهی افزود: در گذشته شهرداران آنهم در صحن شورا پاسخگو بودند.
 
وی با اشاره به اینکه روند پاسخگویی در شهرداری ساری از حالت انفرادی خارج شد، بیان داشت: رویکرد پاسخگویی تشکیلاتی از درایت عبوری بود.
 
کیادهی که خود در فعالیت شورایی ید طولایی دارد، تصریح کرد: جلسه گذشته شورای شهر 58 تذکر به شهرداری دادند که در نامه رسمی به شهرداری ابلاغ و به شورا نیز پاسخ داده شد.
 
وی با تاکید براینکه گزارش شهرداری و سازمان های تابعه باید شفاف و در اسرع وقت انجام شود، خاطر نشان کرد: نظام پاسخگویی در بخش خای مختلف شهرداری ساری باید اصلاح شود.
 
محمدی کیادهی افزود: شورای شهر می تواند درمورد انتصابات ایراد خود را به صورت نامه ای به شهردار متذکر شود.
 
وی در گزارش وضعیت بودجه ای شهرداری را مطرح کرد و گفت: 45 میلیارد تومان درآمد نقدی و وصولی شهرداری بود، 9 میلیارد تومان نیز از بابت فروش زندان به زودی وصول می شود، 20 میلیارد تومان اعتبار پسماند(دستگاه زباله سوز) به زودی به حساب شهرداری واریز می شود و در ماه اخیر از محل تملک دارایی یک میلیارد تومان نیز به حساب شهرداری واریز شد.
کیادهی بحث درآمد شهرداری را با هزینه های این نهاد خدمات رسان جدا دانست و گفت:  درآمد ما در شهرداری به تناسب بودجه منفی نیست.
 
در این جلسه رئیس شورای شهر ساری مسعود مدینه را به عنوان نایب رئیس شورا و جایگزین مرحوم میر صالح صالحی نیا، پژمان نادری را به عنوان مسئول دفتر شورای شهر معرفی کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا