اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6161 مورخ:[1392-08-06 13:01:01]
حزب منحله مشارکت حق فعالیت ندارد/ شکایت خانواده شهدا از نعیمه اشراقی

حزب منحله مشارکت حق فعالیت ندارد/ شکایت خانواده شهدا از نعیمه اشراقیسخنگوی قوه قضائیه گفت: تاکنون ۱۳ نفر از بابک زنجانی به دلیل گودبرداری غیراصولی و ریزش در خیابان ایران زمین شکایت کرده‌اند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود درخصوص مصاحبه رئیس کل بانک مرکزی که منجر به این شد که نرخ دلار کاهش پیدا نکند، گفت: در این مورد دادستانی بعنوان مدعی‌العموم وارد نشده چرا که این موضوع از جمله مسائلی است که خود دولت و سایر افرادیکه به این حوزه مربوط می‌شوند باید پیگیری کنند.

خبرنگار در ادامه گفت که برخی از همین افراد از روزنامه‌ها و جراید منطبق شاکی هستند و آنها را تهدید می‌کنند که محسنی اژه‌ای گفت: اگر کسی برخلاف قانون دیگری را تهدید کند فردی که تهدید شده می‌تواند شکایت کند و به شکایتش هم رسیدگی می‌شود.

یکی از خبرنگاران در خصوص تبرعه جمشید بسم‌الله پرسید که اژه‌ای گفت: از تبرئه ایشان خبری ندارم، یک بخش پرونده به دادگاه رفته و عده‌ای محکوم شدند و پرونده دیگری نیز تشکیل شده که چند نفری هم بازداشت شده‌اند.

یکی از خبرنگاران در خصوص پرونده دانشگاه ایرانیان از محسنی‌اژه‌ای سئوال کرد که وی گفت: ما به اسم دانشگاه ایرانیان پرونده‌ای نداشته‌ایم اما در بحث 16 میلیارد تومان حساب مسدود شده و طرفین هم گفته‌اند که نسبت به اصل پول ادعایی ندارند و پول را باز می گردانند.

وی افزود: موضوع در حال بررسی این است که آیا در نحوه برداشت خلافی صورت گرفته یا خیر؟

سخنگوی قوه قضایی درخصوص فعالیت حزب مشارکت و اینکه آیا این حزب منحل شده یا خیر، گفت: در این خصوص حکم صادر شده و این حزب نباید تحت این عنوان فعالیتی داشته باشد در غیر اینصورت با آنها برخورد می‌شود.

یکی از خبرنگاران پرسید که آیا ضارب حجاریان سعید عسگر بوده که محسنی اژه‌ای گفت: این موضوع علنی بوده و رسیدگی شده و به پایان رسیده است.

وی درخصوص حمله مأموران به دختر یکی از سران فتنه و تائید وزیر امور خارجه در مورد این موضوع، گفت: از مرجع رسمی چیزی به دستگاه قضایی نیامده و شکایتی نشده است، وزارت اطلاعات پیگیر این موضوع است.

دادستان کل کشور درخصوص شکایت برخی از خانواده شهدا از نعیمه اشراقی گفت: در این مورد جمع کثیری از خانواده شهدا شکایت کردند و پرونده در دادسرای تهران در حال رسیدگی است.

وی افزود: بدیهی است که در اینگونه موارد که جنبه عمومی دارد و مربوط به حضرت امام(ره) می‌شود مدعی‌العموم هم وارد خواهد شد.

محسنی اژه‌ای درخصوص شکایت از بابک زنجانی به دلیل گودبرداری غیراصولی در خیابان ایران زمین گفت: تاکنون 13 نفر از وی شکایت کرده‌اند و چون بحث شکایت شاکی خصوصی مطرح است اگر طرفین با هم به تفاهم برسند موضوع منتفی خواهد شد.

وی افزود: از سوی شرکت نفت شکایتی از بابک زنجانی نشده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا