اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 6155 مورخ:[1392-08-06 12:46:01]
جزئیات جلسه نمایندگان خراسان رضوی با رئیس جمهور

جزئیات جلسه نمایندگان خراسان رضوی با رئیس جمهورنماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیات جلسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با رئیس جمهور گفت: نخستین مقصد سفر استانی رئیس جمهور، خراسان رضوی است.

مازند اصناف : نصرالله پژمانفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: جلسه بسیار خوبی با رئیس جمهور داشتیم و تمامی مسائل مهم و ضروری استان در قالب یک نامه که توسط 18 نماینده استان امضا شده بود به رئیس جمهور تحویل داده شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: در این نامه طرح‌های  نیمه تمام و طرح‌هایی که ضرورت ساخت آن وجود دارد برای رئیس جمهور شرح داده شده است.

** خراسان رضوی از نظر اعتبارات سی ویکمین استان کشور است

وی با اشاره به اینکه رشد اعتبارات استان، موضوع اساسی بود که با رئیس جمهور مطرح شد، افزود: اصلاح اعتبارات استان برای سال بعد ضروری است زیرا با توجه به اینکه استان 8 درصد از جمعیت و مساحت کشور را در خود جای داده ،تنها 6 درصد اعتبارات را دریافت می‌کند و به این ترتیب از لحاظ سرانه دریافت اعتبارات استان سی ویکم کشور است که این برای استانی که پایتخت معنوی کشور در آن واقع است، بسیار دردناک است.

پژمانفر اضافه کرد: با توجه به اینکه امسال  یک عقب ماندگی در همه برنامه‌‌های کشور وجود دارد لذا باید یک عدالت واقعی در کشور نسبت به اعتبارات استان در نظر گرفته شود.

** کمبود آب در استان از حد بحران نیز گذشته است

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع دومی که  در این جلسه مطرح و توجه جدی به آن شد، بحران آب در استان بود چراکه کمبود آب در استان از حد بحران نیز گذشته و نگرانی‌های زیادی برای نمایندگان ایجاد کرده که این موضوع به رئیس جمهور انتقال داده شد.

وی اضافه کرد: حجت‌الاسلام  روحانی نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: یک کارگروه ویژه برای بحران آب با ریاست رئیس جمهور در کشور تشکیل شده است.

** اولین مقصد سفر استانی رئیس جمهور خراسان رضوی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:  بنابر گفته روحانی، اولین سفر استانی هیئت دولت به خراسان رضوی و شهر مشهد است و نقطه آغازین دور جدید سفرهای استانی از شهر مشهد خواهد بود.

پژمانفر با بیان اینکه در مورد شهر مشهد نیز مذاکرات بسیار خوبی انجام شد، افزود: ما در مورد مشهد موضوعاتی چون حمل و نقل، آب شرب، حریم مشهد و بافت‌های فرسوده و بحث زیارت را مطرح کردیم و قرار بر این شد یک جلسه اختصاصی با حضور نمایندگان مشهد و رئیس جمهور برگزار شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور به موضوع مشهد توجه ویژه‌ای داشت و بیان داشت که مشهد باید یک تراز ویژه‌ و مناسبی در کشور داشته باشد و مشکل آب نیز یک بحران کشوری است که در پی حل آن هستیم.

این نماینده مشهد در پایان گفت: با توجه به شرایط سختی که در بودجه و اعتبارات سال جاری کشور و جود دارد امیدوارم در سال آینده استان ما مورد غفلت قرار  نگیرد و اعتبار مناسبی نسبت به سرانه استان که قانونی نیز هست به خراسان رضوی تعلق گیرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا