اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5927 مورخ:[1392-07-29 07:54:01]
 تحریف‌کنندگان بیانات حضرت امام به وصیت‌نامه ایشان رجوع کنند/ منسوبین بیت امام دیدگاه خود را به امام نسبت ندهند
جوانی:‌

تحریف‌کنندگان بیانات حضرت امام به وصیت‌نامه ایشان رجوع کنند/ منسوبین بیت امام دیدگاه خود را به امام نسبت ندهند

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه حضرت امام(ره) در وصیتنامه‌شان به این موضوع اشاره داشته‌اند که در صدر اسلام بیشترین ضربه‌ها را به نام قرآن به قرآن زدند، گفت: ایشان همگان را به هوشمندی در مقابل مسائل مربوط به انقلاب فراخواندند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس،یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی درباره برخی اظهارنظرها درباره مذاکره با آمریکا و مسئله حجاب به نقل از امام‌خمینی(ره) اظهار داشت: خط امام(ره) یک خط روشن، شفاف و قابل فهم برای همگان است؛ به‌ گونه‌ای که اگر کسانی مطالبی را به نقل از امام خمینی(ره) مطرح کنند افرادی که با مکتب امام آشنایی دارند به خوبی متوجه می‌شوند که آیا این مطالب دارای اصالت است یا خیر.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح‌کرد: متأسفانه ما در طی دو دهه اخیر با حرکت‌های خزنده در راستای تحریف خط و مکتب امام(ره) روبه‌رو هستیم که نگران کننده است و واکنش‌هایی که صورت پذیرفته در همین راستا است.

وی با بیان اینکه مسلمانان تجربه تلخی دارند و آن تحریف اسلام در صدر اسلام است، یادآور شد: امام خمینی (ره) در وصیتنامه خود به این موضوع اشاره داشته‌اند که در صدر اسلام بیشترین ضربه‌ها را به نام اسلام و به نام قرآن به اسلام و قرآن زدند؛ از این رو ایشان همگان را به هوشمندی در مقابل مسائل مربوط به انقلاب و مراقبت از آن به ویژه خطر انحراف فراخواندند.

جوانی تأکیدکرد: برخی از مسائلی که درباره رابطه با آمریکا و حجاب به نقل از امام(ره) مطرح می‌شود هرچند از ناحیه افراد نزدیک یا منسوبین به امام(ره) باشد، با اندیشه‌های امام فاصله داشته و دلیل واکنش‌ها نیز همین مسئله است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه کسانی که این موضوع را مطرح می‌کنند، اهداف خاص سیاسی را دنبال می‌کنند، گفت: درباره نگاه امام(ره) در خصوص رابطه با آمریکا اسناد و مدارک زیادی وجود دارد که می‌توان دریافت امام خمینی(ره) در موضوع آمریکا شفافیت موضع داشته و در برخورد با آمریکا دچار تردید و نگاه‌های متفاوت نبودند و از آغاز نهضت نسبت به آمریکا نگاه روشنی داشتند.

وی به خصوصیت جهانخواری، روحیه استکباری و درندگی آمریکا اشاره کرد که امام نام شیطان بزرگ را بر آن نهادند و افزود: امام خمینی(ره) قطع رابطه آمریکا با ایران را را به فال نیک گرفتند و از این رابطه، با عنوان رابطه ظالم و مظلوم یاد کردند و فرمودند ما با آمریکا رابطه نداریم مگر اینکه آدم شود و حقوق ملت ما را بپذیرد.

جوانی با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) همواره ملت ایران را به هوشمندی در مقابل آمریکا متذکر می‌شدند، اظهارداشت: ایشان معتقد بودند آمریکا به دنبال سلطه خود بر ایران است و منافع خود را در غلبه بر ایران می‌داند و اگر غفلت صورت گیرد، آمریکایی‌ها مجدداً سلطه‌گری خود را آغاز می‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه اضافه‌کرد: کسانی که این روزها مطالبی را به امام(ره) نسبت می‌دهند در گذشته آشکار کرده‌اند نوع نگاهشان به مقوله آمریکا متفاوت از امام است.

وی اضافه‌کرد:‌ این نوعی جفا به امام است که افرادی در حالی که نگاه متفاوتی از نگاه امام(ره) به آمریکا داشتند، بخواهند نگاه خود را به عنوان نگاه امام بیان کنند چراکه تحریف بیانات امام (ره) است از این رو افراد باید این شجاعت را داشته باشند که بگویند امام به این دلایل چنین اعتقادی داشتند و ما در اینجا نگاه متفاوتی نسبت به امام داریم اما اینکه افراد بخواهند نگاه خود را به نگاه امام نسبت دهند و بگویند نگاه امام اینگونه بود و اهداف سیاسی خود را از این کار دنبال کنند جفا به امام است.

جوانی یادآور شد:‌ پیروان و دلسوزان امام باید مراقب باشند تا از پیدایی چنین تحریفی جلوگیری کنند چراکه می‌تواند خسارت‌های زیادی را به دنبال داشته باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین ادامه داد: منسوبین به بیت امام و کسانی که از خانواده بیت امام به حساب می‌آیند باید این شجاعت را داشته باشند و بگویند در این خصوص دیدگاه ما این است و دیدگاه امام چیز دیگری بود، این امر پذیرفته شده‌ای است که هر فردی می‌تواند دیدگاه‌های خود را داشته باشد اما اینکه بگویند امام در خصوص موضوعاتی مثل حجاب چه نگاهی داشتند و دیدگاه خود را به ایشان منتسب کنند نوعی تحریف بیانات امام(ره) و ظلم به امام است و مردم اینجا واکنش نشان خواهند داد.

وی با تأکید بر اینکه این افراد بزرگی، شهرت و موقعیتی که در جامعه پیدا کرده‌اند از امام دارند و نباید با نام امام به امام ضربه بزنند، گفت:  معتقدم این حرکت یک حرکت ناصحیح و اقدام خطرناکی است که با هوشمندی نیروهای دلسوز و طرفداران روح‌الله به نتیجه‌ای نمی‌رسد، چرا که ایشان درخششی چون خورشید دارند.

جوانی در پایان خاطرنشان کرد:‌ برخی تصور می‌کنند با تحریف سخنان امام به مطامع دنیایی و اهداف سیاسی خود می‌رسند که قطعاً این برآورد درستی نیست.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا