اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5711 مورخ:[1392-07-23 06:50:01]
مراسم معارفه استاندار گلستان برگزار شد + حواشی
با حضور وزیر کشور ؛

مراسم معارفه استاندار گلستان برگزار شد + حواشی

عصر امروز آئین معارفه استاندار گلستان با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار و حسن صادقلو بطور رسمی کار خود را به عنوان استاندار گلستان آغاز کرد.

به گزارش نجبا و به نقل از شمال نیوز ، مراسم معارفه استاندار گلستان عصر امروز با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، مدیران استانی و شهرستانی، مقامات نظامی و انتظامی و جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی استان گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

تمامی انتصابات در گلستان بر مبنای شایسته‌سالاری باشد

نماینده ولی فقیه در گلستان در مراسم تودیع و معارفه استاندار گلستان گفت: باید با احترام به همه سلایق در انتصاب مدیران و معاونان استان، شایسته‌سالاری به معنای واقعی کلمه صورت بگیرد.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار کرد: تمام صحبت‌های ما در 3 بخش تشکر، توصیه و تذکر خلاصه می‌شود باید از تمام کسانی که در سال‌های گذشته برای پیشرفت استان تلاش کردند قدردانی کنیم تبریک دیگر هم به خاطر انتخاب احسن استاندار جدید از سوی وزارت کشور است.

وی اضافه کرد: استان گلستان با تنوع قومی و مذهبی، گلستان این کشور است و از نظر وحدت و یکپارچگی الگوی کشوراست.
وی افزود: در اوایل انقلاب گرو‌ه‌های فدایی خلق از شرق و ایران به استان آمدند تا اینجا را به آشوب بکشند اما علمای فریقین دست به دست هم در مقابل هجمه‌های بیگانگان ایستادند و خداوند را شاکریم که توطئه‌های دشمنان کارساز نبوده است.

نماینده ولی فقیه در گلستان با تاکید بر اینکه نیروی انسانی در استان مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: در تربیت و رشد نیروهای انسانی در استان مشکل داریم، نیروهای استان رشد نکرده‌اند یا اگر هم بوده خودشان تلاش کرده‌اند و استعدادشناسی در این امر اتفاق نیفتاده است. 
نورمفیدی افزود: تقویت مراکز علمی و دانشگاهی یکی از خواسته‌های اصلی استان است چرا که در حال حاضر جوانان استان ما برای تحصیل و کار از استان خارج می‌شوند و دیگر باز نمی‌گردند که دلیل آن ضعف کمی و کیفی مراکز علمی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد وابسته به کشاورزی است، اظهار کرد: ما چیز دیگری در استان به غیر از کشاورزی نداریم، کشاورزی استان مختل است وامروز بسیاری از کشاورزان تلاش می‌کنند از زیر بار تولید محصول به دلیل اقتصادی نبودن آن شانه خالی کنند، ما در گذشته منطقه‌ای بودیم که بیش از 180 هزار هکتار پنبه‌کاری داشتیم اما در حال حاضر این رقم به 10 تا 12 هزار هکتار رسیده که آن هم به مرور از بین می‌رود.


نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: کشاورزی ما نیاز به تحول اساسی دارد در حفظ خاک یکپارچه‌سازی و تامین منابع آبی باید اقدامات موثری انجام شود، به طور مثال همان مقداری که به قیمت گندم امسال اضافه شد به گفته کارشناسان قریب به هزار میلیارد تومان گردش مالی برای استان به همراه داشته است و در بخش صنعت بهتر است چیزی نگوئیم چون حال و روز استان معلوم است.
وی گفت: انتظار داریم حداقل صنایع تبدیلی در استان پا بگیرد و در حال حاضر کشاورز ما زحمت می‌کشد، محصول تولید می‌کند اما خام وارد بازار می‌شود و اگر صنایع تبدیلی وجود داشته باشد ارزش افزوده زیادی نصیب استان می‌شود.

نور مفیدی تصریح کرد: در بحث گردشگری هم علی‌رغم همه تلاش‌ها و کارهایی که انجام شد نتیجه چندانی حاصل نشده است، بخش عمده‌ای از سرمایه‌های این کشور به دو استان گیلان و مازندران سرازیر می‌شود این سرمایه‌ها می‌تواند چرخ اقتصاد آنها را بچرخاند اما گلستان بهره‌ای از گردشگری نبرده است، ما تنها پذیرای زوار امام رضا(ع) در فصل تابستان هستیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه طرح گردشگری آشوراده که حدود 12 سال است سنگش را به سینه می‌زنیم هم بی‌نتیجه باقی مانده است افزود: امیدواریم استاندار جدید تحت تاثیر هیچ گروه سیاسی قرار نگیرد و شایسته سالاری را به معنی واقعی کلمه در استان عملی نماید و از هر قوم و دسته‌ای نیروهای کارآمد را برای توسعه و پیشرفت استان به کار بگیرد.


وزیر کشور در این جلسه اظهار داشت: استاندار گلستان باید بداند که در انتخابش مدیون هیچ شخص و یا گروه سیاسی نیست.

عبدالرضا رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه هر زمان که بر افراطی‌گری و تندروی تکیه داشتیم ضربه خورده‎ایم، افزود: افراطی‌گری و تندروی هیچ‎گاه با عقل و منطق مرتبط نیست.

وی ابراز داشت: استاندار گلستان در اجرای قوانین و مقررات باید در چارچوب قانون عمل کند و حتی اگر من هم مطلبی خارج از وظایفش خواستم مورد پذیرش نیست.

رحمانی فضلی بیان کرد: استاندار گلستان باید در انتخاب همکاران مشی اعتدال و تجربه مفید را در نظر داشته و برنامه‎های اعتدال دولت را قبول داشته باشد.

وی اضافه کرد: باید قدر این مردم را بدانیم و به آنها خدمت کنیم و بین کسی تفاوت نگذاریم، زیرا قانون برای همه برابر است.

 

 

وزارت کشور نه حزب سیاسی است و نه کار سیاسی می‎کند
وزیر کشور تصریح کرد: مشی دولت اعتدال و امید و وزارت کشور به عنوان متولی سیاست در دولت، مدیریت سیاسی است.

رحمانی فضلی بیان کرد: وزارت کشور نه حزب سیاسی است، نه گروه سیاسی و نه کار سیاسی می‎کند.

وی متذکر شد: ما به دنبال آن خواهیم بود که رفتارهای سیاسی در کشور شفاف، گروه‎های سیاسی پاسخگو و قانون‎مند باشند تا در کشور رفتارهای صحیح سیاسی داشته باشیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: استاندار ما نباید گرایش سیاسی خود را در کار وارد کند و این از میوه و بار نگاه اعتدالی است.


در انتخاب فرمانداران در کنار شاخص‎ها افراد بومی در اولویتند

استاندار گلستان در بخشی از صحبت‎های خود با اشاره به نوع تصمیم‎گیری در انتصاب‎های آینده اظهار داشت: در انتخاب همکاران راهی به جز انتخاب شاخص‎ها وجود ندارد.

حسن صادقلو ادامه داد: استان گلستان یک ایران کوچک است و نیاز است در این استان بنا به تاکیدهای رئیس جمهور کشورمان به قومیت‎ها توجه ویژه داشت.

 

وی با بیان اینکه باید در استان شاهد عدالت قومیتی و مکانی باشیم، تصریح کرد: من وامدار هیچ فردی نیستم و شاکله و سابقه من حکم وامداری را ندارد و به هیچ عنوان رابطه‎ها را به اینگونه تنظیم نخواهم کرد.

صادقلو بیان کرد: اعتدال و عدالت، تندروی و افراط‎گری را برنمی‎تابد و مردم از تندروی و افراط خسته شده‎اند.

وی ابراز داشت: تعادل رفتاری، سابقه مدیریت، مدیریت مفید، تخصص، مردم‎داری و مردم‎مداری، پاک‌دست بودن، داشتن اخلاق سالم شاخصه‎های اصلی انتخاب همکاران آینده است.

صادقلو در ادامه با برشمردن این شاخص‎ها برای انتخاب همکاران خود در ساختمان استانداری گلستان تاکید کرد: فرمانداران علاوه بر شاخص‎های مذکور اگر بومی باشند در اولویت قرار دارند.

در این مراسم علیرضا جمشیدی معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان به نمایندگی از جواد قناعت استاندار سابق گلستان پیام وی را قرائت و لوح تقدیر را نیز دریافت کرد.

 

 

بر اساس گزارش فارس، مراسم تودیع استاندار گلستان دارای حواشی بود که در ذیل به برخی از آنها اشاره می شود:

*از دقایق ابتدایی صبح امروز تمامی نیروهای اجرائی استان، خبرنگاران و عکاسان خبری، نیروهای نظامی و انتظامی در تکاپوی برگزاری و پوشش مناسب این مراسم بودند.

*در برنامه‎ریزی که انجام شده بود اعلام کرده‎ بودند وزیر کشور قبل از حضور در مراسم به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهد داد اما رحمانی فضلی پس از حضور، تاکید داشت که ابتدا در مراسم حاضر شود و معارفه استاندار را به سرانجام برساند.

*از لحظه‎های ابتدایی مراسم تالار فخرالدین اسعد گرگانی تعداد بالایی از جمعیت را به خود می‎دید و این جمعیت آنقدر زیاد بود که تا پشت درب‎های تالار نیز اقشار مختلف حاضر بودند.

*حضور این جمعیت و انتظار مردم استان برای آشنایی و آغاز به کار استاندارشان حاکی از انتظارات زیاد مردم و سنگینی وظیفه استاندار گلستان دارد.

*در پایان مراسم که قرار بود وزیر کشور پس از برگزاری مراسم در گفت‎و‎گو با خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ بدهد این اتفاق نیفتاد و از درب پشتی تالار فخرالدین اسعد گرگانی خارج شد و آن مکان را ترک کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا