اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5676 مورخ:[1392-07-18 16:49:01]
 اقتصاد 80 درصدی دولتی نیازمند تغییر است
رئیس موسسه آموزشی پژوهشی اتاق ایران:

اقتصاد 80 درصدی دولتی نیازمند تغییر استرئیس موسسه آموزشی پژوهشی اتاق ایران، گفت: باید برای اقتصاد دولتی 80 درصدی دولتی فکری کرد.

به گزارش نجبا و به نقل ازخبرگزاری فارس از شهرستان ساری، میرمحمد صادقی در همایش ملی توسعه پایدار بر محور اعتدال و عقلانیت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد ساری، اظهار داشت: توسعه اقتصادی، مبنای توسعه در سایر موارد است.

وی با بیان اینکه اینگونه نیست که اقتصاد فقط در مکاتب اقتصادمحور، از اهمیت برخوردار باشد، گفت: سایر مکاتب هم بر موضوع اقتصاد تاکید دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر از اقتصاد مبتنی بر سرمایه‌داری دولتی رنج برده‌ایم، تصریح کرد: دولت به کارفرمایی تبدیل شده بود که همزمان کار نظارت را هم انجام می‌داد.

وی با بیان اینکه باید برای اقتصاد دولتی 80 درصدی دولتی فکری کرد، اظهار داشت: مسائلی در اقتصاد به وجود آمد که ارزش‌ها را تبدیل به ضد ارزش و ضد ارزش را تبدیل به ارزش کرد.

صادقی با اشاره به اینکه ایجاد ناامنی برای سرمایه‌گذار را تبدیل به ارزش کردند، ادامه داد: دخالت دولت در مسائل اقتصادی هم تبدیل به ارزش شد.

وی خاطرنشان کرد: دولت بیش از آنکه تابع قانون باشد، آنچه را که انجام می‌داد قانون می‌دانست.

صادقی با اشاره به اینکه وقتی دولت و اقتصاد دولتی توام  باشد، فساد و تورم جزء جدایی‌ناپذیر می‌شود، افزود: البته نمی‌توان گفت که بخش خصوصی هم فساد ناپذیر است.

این مسئول یادآور شد: وقتی دولت وارد فعالیت اقتصادی شود، تولید از بین می‌رود و انحراف به وجود می‌آید.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا