اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5595 مورخ:[1392-07-14 21:00:01]
شدیدترین انفجار تروریستی یک سال گذشته علیه زائران شیعه

شدیدترین انفجار تروریستی یک سال گذشته علیه زائران شیعه

طی دو روز گذشته در عراق انفجارهای خونینی رخ داد که بنا بر گفته مقامات امنیتی این کشور، شدیدترین حملات و انفجارهای یک سال گذشته را رقم زد.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، طی دو روز گذشته در عراق انفجارهای خونینی رخ داد که منجر به شهادت و مجروحیت صدها تن شد که بنا بر گفته مقامات امنیتی این کشور شدیدترین حملات و انفجارهای یک سال گذشته را رقم زد.

«روسیا الیوم» گزارش داد که در پی انفجار یک بمب دست ساز در نزدیکی مسجد «النداء» در شمال بغداد دست کم 4 زائر شیعه شهید و 13 تن دیگر زخمی شدند. از روز گذشته (شنبه) تا امروز بارها زائران شیعه در شمال بغداد مورد هدف حملات تروریستی قرار گرفته‌اند.

در انفجار کافه‌ای دیگر در منطقه بیاع در جنوب بغداد نیز 2 نفر کشته و 10 تن دیگر زخمی شدند.

 

از سوی دیگر در پی حمله تروریستی به مدرسه‌ای در موصل و 10 کودک کشته و 130 نفر دیگر زخمی شدند که به دنبال آن، مقامات عراقی مدارس نینوا، دیالی و الانبار را برای پیشگیری از حملات مشابه تخلیه کردند.

«عبدالعال عباس» فرماندار منطقه «تلعفر» که اغلب ساکنان آن ترکمن‌های شیعه هستند تأکید کرد که دو خودروی بمب‌گذاری شده که به دست دو تروریست انتحاری هدایت می‌شدند به فاصله زمانی کوتاهی در نزدیکی یک مدرسه و یک مرکز پلیس منفجر شدند که منجر به کشته شدن 10 کودک و 5 نیروی پلیس شده و 44 تن دیگر نیز زخمی شدند.

پیشتر نیز افراد مسلح دو خبرنگار شبکه ماهواره‌ای «الشرقی نیوز» را در حین انجام وظیفه در موصل به قتل رسانده بودند.

 

در پی حمله تروریستی به زائران امام جواد (ع) در الکاظمیه شب گذشته نیز دست کم 49 زائر شهید و بیش از 100 تن زخمی شدند.

این انفجار در حد فاصل شهر سنی نشین «الاعظمیه» و شیعه نشین «الکاظمیه» و بر روی پل «ائمه» روی داده که به گفته یک مقام امنیتی شدیدترین انفجار از آغاز سال جاری تا کنون بوده است.

سایت عراقی شفق نیوز شمار شهدا و مجروحان این حمله تروریستی را بیش از 160 نفر اعلام کرد.

مقامات امنیتی عراقی اعلام کردند که انفجارهای دیگری، یک کافه شیعیان در جنوب تکریت را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن 16 نفر و زخمی شدن 31 تن دیگر شد.

 

 

همچنین در پی حمله مسلحانه به العامریه در جنوب فلوجه نیز یک سرباز ارتش عراق و یک نیروی پلیس کشته شده‌اند.

منابع امنیتی خبر داده‌اند که این حمله تروریستی در حالی انجام شد که زوار امام جواد(ع) در حال عبور از روی پل ائمه در شمال بغداد بودند تا عازم حرم این امام شوند که هدف حمله تروریست‌ها قرار گرفتند.

به گفته یک مقام امنیتی این انفجار شدیدترین انفجار از آغاز سال جاری تاکنون بوده است.

یک منبع امنیتی در این خصوص گفت که یک گروه مسلح به سمت غیرنظامیانی که در حال حرکت به سمت مرقد امام جواد(ع) در منطقه البیاع در جنوب شرقی بغداد بودند، تیراندازی کردند.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا