اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5591 مورخ:[1392-07-14 11:34:01]
 صالحی: خنثی‌سازی چند عملیات خرابکاری هسته‌ای/ بازداشت ۴ خرابکار در سازمان انرژی اتمی
گردهمایی یگان‌های حفاظت سازمان‌ها

صالحی: خنثی‌سازی چند عملیات خرابکاری هسته‌ای/ بازداشت ۴ خرابکار در سازمان انرژی اتمی

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اقدامات دشمنان برای ضربه زدن به کشور، از خنثی‌سازی تعدادی از این اقدام‌ها طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: ۵ ماه باقیمانده از سال برای کشور روزهای بسیار حساسی است.

به گزارش نجبا و به نقل از فارس، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در نخستین گردهمایی فرماندهان یگان‌های حفاظت سازمان‌ها، پلیس راه‌آهن و فرودگاه‌های کشور با تأکید بر اینکه کشور در مسیری قرار دارد که طی روزهای آینده از دستاوردهای بزرگی رونمایی خواهد شد گفت: از نیروهای امنیتی می‌خواهم که مراقب مرزهای کشور باشند چون احتمال خرابکاری در کشور وجود دارد.

وی تأکید کرد: کاش مسئولینی که اینجا حاضر بودند می‌گفتند که طی چند روز گذشته جلوی چه اقدامات جدی را که قصد ضربه زدن به کشور را داشت گرفته‌اند.

صالحی ادامه داد: دشمن همیشه در پی ضربه زدن به تأسیسات هسته‌ای کشور است به همین منظور وظیفه یگان حفاظت سازمان انرژی اتمی بسیار سنگین است.

رئیس سازمان انرژی هسته‌ای در ادامه به برخی از وظایف یگان‌های حفاظت این سازمان اشاره کرد و گفت: حفاظت فیزیکی تأسیسات، تهیه مواد لازم از معادن، حمل مواد پرتوزا و تأمین امنیت مراسم و همایش‌ها از جمله وظایف یگان حفاظتی سازمان انرژی اتمی به شمار می‌رود.

وی از تغییر لباس فرم یگان‌های حفاظت سازمان انرژی اتمی طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: ساختار جدید این یگان طراحی شده و برای تصویب به نیروی انتظامی فرستاده شده است.

صالحی یگان حفاظتی سازمان انرژی اتمی را یگانی گسترده خواند و تأکید کرد: نیروهای این یگان در بیش از 10 استان مشغول خدمت هستند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: بر اساس اطلاعاتی که داشتیم قبل از سال 92 به این اطمینان رسیدیم که سال 92 سال پر خیر و برکتی خواهد بود به طوری که در ماه‌های آینده شاهد رونمایی از دستاوردهای بزرگی خواهیم بود و کشور در مسیر جدیدی قرار خواهد گرفت.

وی به انتخابات ریاست جمهوری 92 اشاره کرد و گفت: اگر هدایت‌های رهبری نبود حماسه سیاسی اتفاق نمی‌افتاد.

* دستگیری 4 نفر خرابکار در سازمان انرژی اتمی/حملات اینترنتی ادامه دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران نیز با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ضربه زدن به تأسیسات هسته‌ای کشور، گفت: مدتی قبل موفق به شناسایی 4 خرابکار در بدنه سازمان شدیم اما آنها را دستگیر نکرده‌ایم تا موفق به کسب اطلاعات بیشتر از آنها شویم.

وی ادامه داد: چند روز قبل سر بزنگاه این 4 نفر را دستگیر کردیم و اکنون در حال بازجویی از آنها هستیم.

صالحی تاکید کرد: اکنون نمی‌توانم جزئیات بیشتری از این اتفاق را بیان کنم و قطعاً سر وقت مناسب، جزئیات خرابکاری‌ها را اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌ها در پرونده هسته‌ای تاکید کرد: تعاملات گسترده سیاسی نشانه‌های امیدبخشی را در حل پرونده هسته‌ای نمایان کرده است اما کشورهای متخاصم علاقه‌ای به برون‌رفت از وضعیت فعلی ندارند و تلاش می‌کنند تا با اقدامات خرابکارانه مانع توافق در پرونده هسته‌ای شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه تاکید کرد: حملات اینترنتی به تأسیسات هسته‌ای همچنان ادامه دارد اما ما بعد از شیوع ویروس استاکس‌نت، سیستمهای حفاظتی را ارتقاء دادیم و مراقب حملات دیگر هستیم.

صالحی در پایان به وجود یگان تخصصی حفاظت از تجهیزات رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: این یگان به صورت تخصصی فعالیت می‌کند و مراقب همه نوع حملات است.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا