اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5589 مورخ:[1392-07-14 11:25:01]
مگر آمریکا چه کرده که برخی از رابطه با آن ذوق‌زده می‌شوند/ آقای رفسنجانی! فرزندتان را نیز مثل من به دادگاه معرفی کنید
کوثری در نطق میان دستور:

مگر آمریکا چه کرده که برخی از رابطه با آن ذوق‌زده می‌شوند/ آقای رفسنجانی! فرزندتان را نیز مثل من به دادگاه معرفی کنید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ذوق‌زدگی برخی از موضوع برقراری رابطه ایران و آمریکا گفت: آمریکا چه کرده است که بعضی ار ارتباط بین آمریکا و ایران ذوق‌زده می‌شوند؟

به گزارش نجبا و به نقل ازفارس،‌ اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس با اشاره به سخنرانی های رئیس جمهور در سفر به نیویورک گفت: از رئیس جمهور و تیم دیپلماسی کشورمان که در مجمع عمومی سازمان ملل و در بین کشورهای غیر متعهد سخنرانی کردند، قدردانی می کنم.


وی با بیان اینکه البته لازم است بیشتر در مورد مواضع و سخنرانی‌ها دقت شود تا استکبار جهانی خیال نکند که ما به آنها نیازمندیم، ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند از پیش آمدن کارهایی که نابجا است، جلوگیری شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جنایات آمریکا در 25 سال گذشته علیه ملت ایران افزود: آمریکا در کودتای 28 مرداد 1332 و همین‌طور تاسیس ساواک و تعلیم شکنجه‌گران پیش از انقلاب دست داشته است و یکی دیگر از این جنایت‌های آنها تصویب قانون کاپیتولاسیون است.

کوثری اظهار داشت: استکبار جهانی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حمایت از منافقین و ضد انقلاب اقدام به ترور اشخاص و مردم بی‌دفاع می‌کرد؛ کودتای نوژه و حمله آمریکا به طبس نیز از دیگر نمونه این جنایات است که البته خنثی شد.

وی با بیان اینکه پس از این توطئه ها، آمریکا رابطه خود را با ما قطع و کشورمان را تحریم کرد، اظهار داشت: آنها خیال می‌کردند که در کوتاه‌ترین زمان همه کارها روی زمین می‌ماند زیرا پیش از انقلاب حدود 50 تا 80 هزار مستشار آمریکایی در ایران، شاه ملعون و دولتش را اداره می‌کردند اما حضرت امام (ره) این قطع رابطه را به فال نیک گرفتند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه با اشاره به حمایت آمریکا از عراق در جنگ 8 ساله تحمیلی به کشورمان، اضافه کرد: مردم ایران در 8 سال دفاع مقدس به رهبری امام خمینی (ره) آنچنان مقاومت کردند که استکبار جهانی و به خصوص آمریکا که هدفشان ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی بود، نرسند و حتی یک وجب از خاک کشورمان بدست بیگانگان نیفتد.

کوثری در ادامه تصریح کرد: آنها پس از این شکست‌ها قصد داشتند مقابل پیشرفت ملت ایران ایستاده و جلوی دستیابی ایران به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای بگیرند و بدون هیچ منطقی پرونده هسته‌ای را به شورای امنیت فرستادند و در این مدت نیز ما را همواره تحت فشار و تحریم قرار دادند.

وی در ادامه به تلاش های غرب برای نرسیدن ایران به چرخه سوخت هسته ای اشاره کرد و افزود: آنها در آن زمان به این راضی نبودند که حتی ما 10 دستگاه سانتریفیوژ داشته باشیم در صورتی که امروز و با وجود همه تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، 18 هزار دستگاه سانتریفیوژ در نطنز و فردو مشغول به کار هستند.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: کشورهای مدعی قوانین بین‌المللی که برای تاسیس سایت‌های هسته‌ای با ایران قراردادهایی داشتند، یک طرفه آنها را رها کرده و رفتند در صورتی که دادگاه‌های بین‌المللی که باید به این مسائل رسیدگی کنند لذا تصمیم بر این شد که خودمان این تاسیسات را تکمیل کرده و به نتیجه برسانیم.

کوثری  با اشاره به برخی اظهار نظرها درباره رابطه ایران و آمریکا افزود: در اینجا این سوال مطرح می‌شود که آمریکا چه تغییر رفتاری انجام داده که برخی‌ها ذوق‌زده شده‌اند در صورتی که آمریکا در اوج ضعف و ناتوانی قرار دارد که نمونه‌ ناتوانی‌اش در عراق، افغانستان و تونس و مصر است.

وی اضافه کرد: برخی می‌گویند که تماس تلفنی آقای اوباما با آقای روحانی و نیز دیدار آقای ظریف با جان‌کری عنایات خداوند به ملت ایران بوده است. همین آقا پس از روی کار آمدن دولت آقای روحانی اشتهایش تحریک شده و خود را پدرخوانده این دولت می‌داند و حرف‌های می‌زند که نه با گذشته آنها تناسبی داشته و نه برای آنها آینده ایجاد می‌کند. بعضی از این حرف‌ها باعث می‌شود که ملت تصمیم شورای نگهبان در تایید صلاحیت کاندیداها را تثبیت کنند که تصمیم بسیار درستی بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بنده از ریاست محترم قوه قضائیه سوال می‌کنم که چرا اصول 19 و 20 قانون اساسی درباره مهدی هاشمی عملی نمی‌کنید و از آقای هاشمی رفسنجانی درخواست دارم که مانند سال 68 که بنده را به خاطر پادگان شهید همت کرج که مرکز آموزش لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) بود، به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کرد در مورد مهدی هاشمی نیز اینگونه رفتار کند و خودتان مهدی هاشمی را به قوه قضائیه معرفی کنید.

وی تصریح کرد: برخی به دنبال نظرسنجی بر اساس انتقاد از عملکرد دیپلماسی هستند که حضور 36 میلیون از مردم پای صندوق‌های رای نشاندهنده حمایت از عملکرد دیپلماسی است.

نماینده مردم تهران خاطر نشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل و شوروی را خلاف اسلام می‌داند، گفت که تاسی به رسول خد(ص) او متابعت از امر خداوند خلاف مناسک حج است آیا تو و امثال تو فعل رسول‌الله(ص) و امر خداوند را تخئطه می‌کنید؟

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا