اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5581 مورخ:[1392-07-14 11:05:01]
 لاریجانی تهران را به مقصد بلگراد ترک کرد
در ابتدای سفر به ۳ کشور اروپایی

لاریجانی تهران را به مقصد بلگراد ترک کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد بلگراد پایتخت صربستان ترک کرد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش در صدر هیئتی پارلمانی، به منظور سفری 6 روزه به 3 کشور اروپایی، فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد بلگراد، پایتخت صربستان ترک کرد.

لاریجانی در بلگراد با مقامات بلند پایه صربستان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین روز دوشنبه، پس از اقامتی دو روزه در این کشور، برای شرکت در اجلاس پاییزه بین‌المجالس (IPU)، عازم ژنو سوئیس می‌شود.

در اجلاس پاییزه در ژنو سه موضوع«نقش و مشارکت پارلمان‌ها در حرکت به سمت یک جهانی عاری از سلاح‌های هسته‌ای(در کمیته صلح و امنیت بین‌الملل)، حرکت به سمت توسعه مقاوم در برابر مخاطرات با نظر داشت به روندهای جغرافیایی و محدودیت‌های طبیعی(در کمیته توسعه پایدار، مالیه و تجارت)، نقش پارلمان‌ها در دفاع از حقوق کودکان به ویژه کودکان مهاجر بدون همراه و ممانعت از سوءاستفاده و استثمار آن‌ها در مناقشات(در کمیته دموکراسی و حقوق بشر)» مورد بحث و بررسی نمایندگان مجالس بیش از 120 کشور جهان قرار خواهد گرفت.

در این اجلاس همچنین چند میزگرد تخصصی در ارتباط با موضوعاتی نظیر کودکان آواره، ارتقاء تعهدات بین‌الملل در دفاع از حقوق گروه‌های آسیب‌پذیر، معاهدات تجارت سلاح و همچنین اجرای قطعنامه‌ عدم تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی برگزار خواهد شد. یک ماده اضطراری نیز که مربوط به یک رویداد مهم سیاسی، فرهنگی و اقتصادی روز جهان باشد پس از تصویب در دستور کار این اجلاس قرار خواهد گرفت. با توجه به ارتباط تنگاتنگ اتحادیه بین‌المجالس با سازمان ملل متحد به نظر می‌رسد که حضور گروه بین‌المجالس جمهوری اسلامی در مجمع مزبور از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

لاریجانی در ژنو، علاوه بر شرکت و سخنرانی در اجلاس IPU، با برخی رؤسای مجالس و هیئت‌های پارلمانی شرکت‌کننده در این اجلاس، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

محمد باقری بنابی نماینده بناب، محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان، علی افراشته معاون اجرایی رییس مجلس، مهناز بهمنی نماینده سراب و حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه، رییس مجلس را در این سفر همراهی می‌کنند.

محمدرضا باهنر نایب رییس دوم مجلس، علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، محمد آشوری نماینده بندرعباس، مجید انصاری معاون پارلمانی رییس‌جمهور، امین‌حسین رحیمی رییس دیوان محاسبات، عبداالرضا عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی، اللهیار ملکشاهی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی، الکساندر تایسیچ‎ سفیر صربستان در ایران، لاریجانی را در مهرآباد بدرقه کردند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا