اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5431 مورخ:[1392-07-06 11:24:01]
 روحانی فرصتی برای آشتی و گفت‌وگوست/ لزوم حضور ایران در ژنو ۲
عبدالله گل خطاب به اوباما:

روحانی فرصتی برای آشتی و گفت‌وگوست/ لزوم حضور ایران در ژنو ۲رئیس‌جمهور ترکیه در جمع هیئت خبرنگاران تُرک همراه وی در سفر به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل بر لزوم استفاده از فرصت روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید ایران تأکید کرد.

به گزارش نجبا از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی «السفیر»، «عبدالله گل» رئیس جمهور ترکیه در دیدار با خبرنگاران همراهش در سفر به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، تأکید کرد که مسئله عدم حضور ایران در ژنو2 بی اساس است زیرا ایران یکی از بازیگران اصلی پرونده سوریه به شمار می‌آید و اوضاع این کشور برای تهران حیاتی است.

رئیس جمهور ترکیه گفت: باید شرایط حضور سازنده ایران را در این نشست فراهم کرد زیرا تحولات سوریه برای ایران تهدید به شمار می آید و باید به این کشور اطمینان خاطر داد که پایان دادن به ادامه حضور نظامی که بد است تهدیدی علیه ایران به شمار نمی‌آید.

وی همچنین با اشاره به حضور در ضیافت شامی در حضور «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، تأکید کرد که از وی درخواست کرده که از فرصت روی کار آمدن «حسن روحانی» به عنوان رئیس جمهور ایران استفاده کند زیرا دیدگاه‌ها و کتاب‌های روحانی معروف است و او فرصتی برای گفت‌وگو و آشتی است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا