اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 5420 مورخ:[1392-07-05 17:36:01]
قلم ولایی مرحوم معافی نباید روی زمین بماند/ مسیر پرتلاش معافی با سرپرستی خانم عباسی استمرار می‌یابد
مدیرعامل خبرگزاری فارس در مراسم بزرگداشت زنده‌یاد معافی:

قلم ولایی مرحوم معافی نباید روی زمین بماند/ مسیر پرتلاش معافی با سرپرستی خانم عباسی استمرار می‌یابد
مدیرعامل خبرگزاری فارس با بیان اینکه قلم پرکار، ولایی و متعهد مرحوم جابر معافی نباید روی زمین بماند، گفت: مسیر پرتلاش معافی با سرپرستی خانم عباسی بر دفتر خبرگزاری فارس در مازندران استمرار می‌یابد.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سید نظام‌الدین موسوی در مراسم بزرگداشت مرحوم جابر معافی سرپرست خبرگزاری فارس در مسجد محمدرسول‌الله در ساری اظهار داشت: در این شرایط نمی‌دانم شما باید به ما تسلیت بگویید یا ما باید به شما تسلیت بگوییم.

وی با اشاره به اینکه مازندران یک مرد رسانه‌ای فرهیخته، فعال و کوشا را از دست داد، افزود: مرد رسانه‌ای عزیزی که مصداق بارز صداقت در نشر خبر بود و با تمام وجود به این خطِه، ایران اسلامی، انقلاب و ولایت عشق می‌ورزید.

دبیر کل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با بیان اینکه معافی تمام وجود خود را وقف اعتلای مازندران کرده بود، تصریح کرد: معافی با تمام وجود کار می‌کرد و خبر درگذشت او برای خانواده خبرگزاری فارس ضایعه‌ای بزرگ و دردناک بود.

وی با اشاره به اینکه همه اهالی رسانه در سوگ این برادر عزیز هستند، یادآور شد: معافی یکی از ستون‌های استوار خبرگزاری فارس بود.

موسوی ادامه داد: معافی در نشر اخبار امانت‌داری را اصل قرار می‌داد و هیچ‌گاه اجازه نمی‌داد این امانت‌داری با خدشه‌ای موجه شود.

مدیرعامل خبرگزاری فارس، با بیان اینکه وی مسئولیت‌های مهم سیاسی را نپذیرفت تصریح کرد: معافی به وادی خبر عشق می‌ورزید و احساس می‌کرد باید به مسئولیت‌ خود در این وادی به نحو احسنت عمل کند.

وی با بیان اینکه دست تقدیر این بود که جابر عزیز را از همه ما بگیرد، خاطرنشان کرد: ایشان هیچ‌گاه خارج از قاعده کاری مطلبی به من بیان نمی‌کرد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه جابر با آرامش رفت، ادامه داد: معافی همواره اضطراب خبر داشت تا اولین و بهترین خبر را مخابره کند.

وی با بیان اینکه معافی برای پول کار نمی‌کرد، گفت: مراکز دیگری هم به او پیشنهاد همکاری داده بودند اما با همه گرفتاری‌های خبرگزاری فارس ساخت و سوخت تا به تعهد و مسئولیت انقلابی و اجتماعی‌اش عمل کند.

موسوی با بیان اینکه معافی در همین سن جوانی آنقدر خوب عمل کرد که مردم و مسئولان از او راضی بودند، ادامه داد: معافی منصفانه انتقاد می‌کرد.

وی با بیان اینکه از همه همکاران خبرگزاری فارس در مازندران می‌خواهم اجازه ندهند قصوری در مسیر و راهی که جابر آغاز کرد و پیش‌برد به وجود بیاید، تصریح کرد: انتظار داریم خبرنگاران در همکاری با سایر رسانه‌ها، مردم و مسئولان همچنان فارس را به عنوان پیش‌قراول خبری نگه دارند و قلم معافی را بر زمین نگذارند.

وی ادامه داد: آنچه روح جابر را شاد می‌کند ادامه راهی است که او آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه در مجموعه همکاران خبرگزاری فارس، افراد پرتلاشی داریم، گفت: همسر مرحوم معافی هم مانند او خبرنگار پرتلاشی است و این مسیر با سرپرستی خانم مهر‌انگیز عباسی می‌تواند ادامه یابد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس خاطرنشان کرد: اگرچه جابر را از دست دادیم و این نقصان نیز قابل جبران نیست اما این مسئولیت توسط همکاران او ادامه می‌یابد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه امروز چشمان نگران جابر نگران آتیه فارس است، تصریح کرد: با ادامه راه او روح جابر را شاد می‌کنیم و در مقابل او سرافراز خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس قرار داریم، گفت: جابر عزیز ما همیشه در این عرصه بسیجی‌وار عمل می‌کرد و امیدواریم در جمع شهدا مهمان شود و شهدا و امام شهدا این شهید عرصه خبر را از ما بپذیرند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس پس از حضور در مراسم بزرگداشت جابر معافی بر سر مزار آن مرحوم در آرامستان روستای آناردین حاضر شد و با ذکر فاتحه یاد آن مرحوم را گرامی داشت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا